Jump to content

slawi111

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About slawi111

 • Rank
  Newbie

Profile Information

 • Server
  EU
 1. slawi111

  Game freezes randomly 9.20.0_09a

  Guys, you're not the only ones, I noticed the same issue. It just happens in 9.20, doesn't matter if any modpack is installed. I was so frustrated that I decided to reinstall game client. It looks like the problem is less frequent but still exists. I'm pretty sure WG f**ked up something again.
 2. slawi111

  Defender

  Ja z kolei wolałbym moda, który robi coś dokładnie przeciwnego - szlag mnie trafia na widok tego sierpa i młota (Defendera nie posiadam, ale na VIII tierze spotyka się go dość często).
 3. Thanks, I missed this post. It seems two crosshairs (Harpoon and Deegie) are just bugged and there is no solution
 4. The problem is that when I try to change ammo type (e.g. from AP to APCR) it just highlights the ammo I want to but doesn't load it. The right ammunition is loaded only after shot. I noticed this bug in June, since then new patch came out, I reinstalled client 2 times, removed cache etc. but the problem still occurs. The only solution for me is to use Jimbo Crosshair. Does anyone have any idea?
 5. slawi111

  ammo switching

  I downloaded modpack yesterday and I noticed the same problem with Harpoon standard crosshair (I didn't check the minimalistic one). I changed to Jimbo and everything is ok.
 6. slawi111

  Unieruchamianie artylerii

  Ja miałem ten problem od początku w 9.12 - doszło do tego, że nawet TD mi się blokowały. Wywaliłem wszystkie mody, a po wyjściu micropatcha znów zainstalowałem. Bug powrócił już w pierwszej bitwie artą, na innych czołgach nie sprawdzałem. Wywaliłem Battle Assistant, w kolejnych 10 bitwach SPG wszystko było OK. Wygląda więc, że przynajmniej w moim przypadku ten mod generował problem. Spróbuję jeszcze dziś albo jutro całego klienta przeinstalować i wtedy zobaczymy.
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.