Jump to content

/runas administrator


Recommended Posts

Cześć,

po pierwsze - dzięki za paczki - dobra robota

po drugie - po ich zainstalowaniu występuje jeden problem - mianowicie wot się zwija jeśli jest odpalany z konta bez uprawnień administratora.


Jeśli odpalić go jako uprzywilejowany użytkownik - wszystko śmiga jak ta lala.

Goły (bez modów) wot - odpala się normalnie na nieuprzywilejowanym koncie.

 

Nie jest to co prawda jakiś wielki problem (pewnie uprawnienia do odczytu / zapisu / wykonania dodawanych katalogów lub plików), lecz po co dawać więcej uprawnień aplikacji niż ich potrzebuje.

Błąd - konkretniej zwieszenie i zwinięcie się wota występuje po kliknięciu graj na pierwszym ekranie wot'a.


W Twoich logach (o ile dobrze je czytałem) - nic wartościowego nie znalazłem, w logach systemowych - totalnie nic.

Sprawdzając uprawnienia (dla przykładu) dla katalogu auto_equip w głównym katalogu gry - użytkownik nie ma praw zapisu, w innych przypadkach (katalogi lub pliki) - jak sądzę - będzie podobnie.

 

 

pozdrowienia z Katowic

witek

 

P.S. logi z Twojego archivera wolałbym wysłać priv, nie widzę powodu udostępniania wszystkim info o systemie itp.

Edited by witttek
Link to comment
  • Administrator

Witam,

 

Zalaczylem eksperymentalny modpack, sprawdz na nim, on wymaga tylko powerusera a nie admina, nie wiem czy to zrobi jakas roznice, bo to wymaga wciaz konta z wiekszymi mozliwosciami. Instalator nie zadziala poprawnie na koncie z mniejszymi uprawnieniami, a uprawnienia instalator dostaje gdyz takie potrzebuje, nie robie tego bez powodu aczkolwiek jesli zadziala na poweruser to nie bedzie musial wymagac konta admina.

 

Wiec jaki jest problem generalnie, gra sie wysypuje tak? Zalacz logi, lub wyslij mi w PW, obojętne.

Link to comment

Dzięki, tak też przypuszczałem

możesz mi podać w którym pliku tego szukać?

Chwilę temu (z lenistwa ;) ) nadałem poweruserowi wszystko prócz pełnej kontroli, ale gra znów się wyłożyła.

Sprawdziłbym uprawnienia na konkretnych plikach.

NVM

mam

na przykład: ./res_mods/0.9.20.1.4/scripts/client/gui/mods/mod_autoaim_indicator.json

ale nie mogę (z powerusera) wyświetlić właściwości obiektu bo nie mam prawa R

zaraz spróbuję przejąć na własność i zmienić ponownie uprawnienia, zobaczę czy pomoże

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.