Jump to content

Problem z alternatywnym widokiem znaczników (ALT)


Recommended Posts

Problem dotyczy świeżego modpacka 9,12,2 (9,12,1 - było podobnie). Alternatywne wyświetlanie znaczników nad czołgami nie działa po wciśnięciu lewego ALT. Ma to miejsce m/w w dziewięciu bitwach na dziesięć rozegranych - czasami ALT zaskoczy, ale i tak nie funkcjonuje do końca całego czasu bitwy. Poza tym na minimapie widzę tylko nazwy pojazdów a alternatywny widok pokazuje mi tylko tiery pojazdów bez czerwnoych "kwadracików" - z pozycją wrogich czołgów, a także minimapa nie "zapamiętuje" położenia ostatnio widzianych czołgów wroga lub "zapamiętuje" i wyświetla tylko Nazwy czołgów (swoją drogą słabiutko widoczne). Ten problem na minimapie pojawia się z tą samą powtarzalnością co opisany na początku postu.

załączam wymagane pliki plus printscreen z gry z widokiem na powiększoną minimapę przy wciśniętym ALT. Proszę o szybką diagnozę.

xvm.log

python.log

_Aslain_logs.zip

post-10138-0-18661800-1447979881_thumb.j

Link to comment
  • Administrator

Musisz skasowac wszystkie czcionki zaczynajace sie od XVM z systemu (c:\windows\fonts\)

 

Przez to jest brak ikonek na minimapie, co do wcisniecia ALT ktore nagle nie dziala to nie wiem, jak sie dowiem to napisze ale nigdy nie spotkalem sie z czyms takim jak opisujesz.

Link to comment

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czcionki usunięte i problem ikon na minimapie rozwiązany. Co do problemu z widokiem alternatywnym to muszę dodać, że "zacinający się" ALT w moim przypadku nie dotyczył całkowitego braku reakcji po wciśnięciu przycisku lecz wyświetlaniu alternatywnego widoku tylko na minimapie. W grze pozostawały nie wzruszone nazwy czołgów z  rzymską cyfrą tieru. Dzisiaj rozegrałem kilka bitew i jak narazie wszystko działa. Teoretycznie można założyć, że usunięte przeze mnie fonty były powodem obu problemów. 

Link to comment
  • Administrator

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czcionki usunięte i problem ikon na minimapie rozwiązany. Co do problemu z widokiem alternatywnym to muszę dodać, że "zacinający się" ALT w moim przypadku nie dotyczył całkowitego braku reakcji po wciśnięciu przycisku lecz wyświetlaniu alternatywnego widoku tylko na minimapie. W grze pozostawały nie wzruszone nazwy czołgów z  rzymską cyfrą tieru. Dzisiaj rozegrałem kilka bitew i jak narazie wszystko działa. Teoretycznie można założyć, że usunięte przeze mnie fonty były powodem obu problemów. 

 

Jesli problem byl tak juz opisujesz to nie mam na to wplywu, brzmi to jak jakis problem ze samym XVM, jesli sie bedzie pojawial trzeba by i im zglosic (tworcom xvm).

Link to comment

Problem istnieje, ale pojawia się po paru rozegranych bitwach, także ciężko stwierdzić co go powoduje.

 

Witam, mam podobnie w losowych przypadkach ikonki czołgów nie nie pojawiają i występuje to najczęściej gdy startujemy z bróch baz... wtedy czołgi które startują razem ze mna mają od razu ikonki i informację o HP natomiast w drugiej bazie pojawiają się po starcie gry i są pozbawione otoczki informujące o HP.

Podkleślam, że jest tro losowe zachowanie i wystepuje w całej linii 9.12.x

 

Pozdrawiam

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.