Jump to content

Totalny błąd - wszystko źle....


Recommended Posts

Czy ktoś trafił na takie cuda jak u mnie ? :D

 

Używam od długiego czasu Aslaina ale jeszcze takiego numeru nie odczułem:

 

1. Po ściągnięciu, zamiast ładnej ikony, pojawia się biała ikona - jako plik wykonywalny a nie jako instalator. Dopiero po dobrych kilku minutach pojawia ikona Aslaina.

2. Po uruchomieniu ....trybi kilka minut, po czym łaskawie odpala :) .

3. Obciążenie procesora na granicy 50% ( procek i7, pamięć 16Gb,)

4. Podczas instalacji brakuje okna : ZAZNACZ DODATKOWE ZADANIA (to okno gdzie wybiera się np: czystą instalację).

5. Wcześniejsza wersja automatycznie wykrywała miejsce instalacji gry (u mnie jest to dysk D:), tutaj muszę to zrobić ręcznie (standardowo chce instalować na dysku C:/.....)

6. Po ukazaniu się okna z modami, część z nich jest kompletnie zacieniona, co uniemożliwia ich wybranie

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 

- Posiadam Kasperskiego, który zawsze przepuszczał instalację i nigdy nie sprawiał problemu. Instalację przeprowadzałem z/bez Kasperskiego

- Problem z wywaleniem z dysku instalatora, kręci się kółeczko, kręci, myśli, myśli i tak dłuuuuggggiiiii czas

- Próbowałem ściągać plik instalatora z dwóch źródeł, objaw ten sam.

 

Plików nie dołączam żadnych, gdyż w tym etapie przerywam instalację....

Pozdrawiam

Edited by Serek_mk
Link to comment

Sytuacja identyczna jak u mnie. Zawsze wszystko było w porządku, aż do tej pory.

Po odpaleniu szaleje windows defender który wskazuje plik Aslaina jako malware (!).

Darmowy antywirus jakiego używam (AVG) nie widzi problemu z tym plikiem.

 

Szare okienka to mody wymagające aktualizacji. Autor celowo je wyszarzył, pisał o tym w wielu wątkach.

 

Poczekajmy, aż wypowie się autor, osobiście nie wierze żeby plik był zainfekowany.

Link to comment

to samo u mnie takze w wersji oznaczonej 02 na koncu

 

wczesniej tego nie bylo

 

mam win 10 64bit

 

windows defender uaktywnia sie jakby pol tony wirusow widzial na raz ;)

 

by zainstalowac trzeba byc bbb cierpliwym...

ja nie jestem niestety az tak... ;)

Link to comment

Od lat używam wyłącznie Kasperskiego... żadnych innych wzbogacaczy nie używam. Nigdy nie miałem problemów z Aslain. Dopiero w tej wersji coś się dzieje.

Jesteśmy wdzięczni twórcy moda, za włożony wkład - ALE TO JEST DZIAŁ PROBLEMÓW ! zgłaszamy to co nie działa i jest powtarzające u innych.

Poddajemy analizie nasze problemy, bo dzisiaj my je mamy problem a jutro bedą go mieć kolejni.

 

Kiedy widzę takie bezsensowne, nic nie wnoszące posty typu: Coś jest u Was, to aż krew mnie zalewa. Skoro problem sie powtarza to znaczy że występuje, więc zachowajcie sobie te szczeniackie durne uwagi - a u mnie nie ma, a u mnie to czy tamto. Jeżeli nie masz problemów to po co dupę zawracasz i się chwalisz ?

 

PS:

 

3 wersja ASLAIN wgrywa się poprawnie, bez żadnych dziwnych "zwiech".

Jak widać zostało coś poprawione co zapewne cieszy wszystkich i malkontenci nie bedą marudzić :)

Edited by Serek_mk
Link to comment

To nie chwalenie się tylko stwierdzenie, że na różnych konfiguracjach instalator i modpack zachowywał się poprawnie.

Skoro na różnych jest dobrze a na jednej nie to....sam wywnioskuj.

 

Skoro wersja 03 działa bez problemu to EOT.

Link to comment

Odpowiem Ci tak:

Skoro u ciebie jest "biala ikona" po ścigniętym modpacku oznacza tylko tyle, że nie do końca się dociągnął lub jakiś program go zablokował (w jakichś sposób). Tak wynika z Twojego opisu.

 

Na dodatek: wystarczy mała zamiana kodu (części) a niektóre antywiry ostają "głupawki" i kwalifikują jako zagrożenie blokując do tego dostęp.

 

 

A co do dalszej części Twojego posta (pierwszego): znów napiszę: CZYTAJCIE CO JEST NA STRONIE Z DOWNLOADEM!!!! POZYCJE SĄ WYSZARZONE, GDYŻ SĄ ZABLOKOWANE, PONIEWAŻ XVM JEST W WERSJI BETA (MAŁOSTABILNEJ), co moze powodować późnej problemy z Wot-em. W celu uniknięcia opisanego problemu @Aslain wyłączył sekcję XVM-owską.

Link to comment
7 hours ago, riload said:

To nie chwalenie się tylko stwierdzenie, że na różnych konfiguracjach instalator i modpack zachowywał się poprawnie.

Skoro na różnych jest dobrze a na jednej nie to....sam wywnioskuj.

 

Skoro wersja 03 działa bez problemu to EOT.

RILOAD - czytasz czasem coś ze zrozumieniem ? prześledź wiele postów, które świadczą o problemach. Jak widać to nie był to tylko mój pojedynczy przypadek z tym problemem.

 

7 hours ago, mutopompka said:

Odpowiem Ci tak:

Skoro u ciebie jest "biala ikona" po ścigniętym modpacku oznacza tylko tyle, że nie do końca się dociągnął lub jakiś program go zablokował (w jakichś sposób). Tak wynika z Twojego opisu.

 

Na dodatek: wystarczy mała zamiana kodu (części) a niektóre antywiry ostają "głupawki" i kwalifikują jako zagrożenie blokując do tego dostęp.

 

 

A co do dalszej części Twojego posta (pierwszego): znów napiszę: CZYTAJCIE CO JEST NA STRONIE Z DOWNLOADEM!!!! POZYCJE SĄ WYSZARZONE, GDYŻ SĄ ZABLOKOWANE, PONIEWAŻ XVM JEST W WERSJI BETA (MAŁOSTABILNEJ), co moze powodować późnej problemy z Wot-em. W celu uniknięcia opisanego problemu @Aslain wyłączył sekcję XVM-owską.

MUTOPOMPKA - powtórzę - uzywam od lat Kasperskiego... jeżeli program antywirusowy wykryje nieprawidłowy kod to albo puści albo zablokuje na stałe. Nie ma opcji, że potrybi przez kilka minut i łaskawie odpuści. Sorry za wyrażenie ale : pieprzysz głupoty. Jeżeli chodzi zas o szare mody to w zupełności się zgadzam... poczekamy na resztę aż zostaną odpowiednia zakodowane do najnowszej wersji WOT-a.

 

Pozdrawiam i zakończmy te dywagacje bo do niczego nie prowadzą :D

 

Link to comment

Serek opcji sciagania masz az 5 , wylacz kaspra i zapore a zobaczysz ze sciagnie Ci wszystko.

 

XVM dziala ale niestabilnie i zeby nie bylo @Aslain wylaczyl to co jeszcze jest przez modziarzy z XVM nie zrobione wcale , a to co juz naprawili w pewnej czesci wlaczyl tylko dlatego ze duzo ludzi narudzi o XVM.

 

Serek odnosnie tego co sam napisales to moze Ty nie czytasz ze zrozumieniem ?

 

 

"1. Po ściągnięciu, zamiast ładnej ikony, pojawia się biała ikona - jako plik wykonywalny a nie jako instalator. Dopiero po dobrych kilku minutach pojawia ikona Aslaina."

Po prostu nie dokonczylo pobierania dlatego przez chwile miales biala ikone!!

 

"2. Po uruchomieniu ....trybi kilka minut, po czym łaskawie odpala :) ."

zawsze tak bylo :)

 

"3. Obciążenie procesora na granicy 50% ( procek i7, pamięć 16Gb,)"

Masz zajebany system proste! Zrob defragmentacje , oczysc wszystkie smieci z katalogow TEMP i powinno chodzic normalnie. Chyba ze masz W10 to zmien te badziewie na normalna wersje systemu :)

 

"4. Podczas instalacji brakuje okna : ZAZNACZ DODATKOWE ZADANIA (to okno gdzie wybiera się np: czystą instalację)."

Podczas instalacji nie ma okienek , tylko instalacja :) 

 

"5. Wcześniejsza wersja automatycznie wykrywała miejsce instalacji gry (u mnie jest to dysk D:), tutaj muszę to zrobić ręcznie (standardowo chce instalować na dysku C:/.....)"

W tych modach z wersji 0.9.15.1 jest tez tak :) jesli instalujesz pierwszy raz to zawsze masz neutralna instalacje na dysku C:/...., to jest domyslne ustawienie wyboru miejsca instalacji.

Zawsze musisz wtedy ustawic recznie , kazda nastepna aktualizacja (jesli nie usuniesz wczesniejszej instalacji przez uninstal) jest w miejscu jakie wybrales przy pierwszej instalacji"

 

"6. Po ukazaniu się okna z modami, część z nich jest kompletnie zacieniona, co uniemożliwia ich wybranie"

Aslain zablokowal ze wzgledu takiego jak pisalo na stronie WG, Zmiana silnika , co za tym idzie mody robily konflikt z gra i za duzo skarg bylo do WG jak i do modziarzy.

Zablokowane jak to tez Aslain napisal z powodu niestabilnosci ktora robila konflikty z gra, XVM co chwile jest aktualizowany i w kazdej nowej paczce Aslaina jest coraz wiecej tych wylaczonych modow przywracanych do opcji wyboru podczas instalacji.

 

Serek nastepnym razem czytaj fora i staraj sie czytac ze zrozumieniem wszystkiego !! Bo z tego co widac to tylko placzesz zamiast poczytac powoli by zrozumiec o czym ludzie pisza.

Forum Aslaina jak i forum XVM oraz WG opisuja co jest powodem i przyczyna problemu z modami. 

 

Pozdro

Link to comment

Kwasek .... bez urazy ale nie płączę tylko zgłosiłem błąd któy jest lub był powtarzalny także u innych. Czy to cięzko zrozumieć, że nie tylko ja miałem problem ?

Odpowiem na te Twoje punkty.

Opisałem, że uruchomiłem z/bez Kasperskiego - widocznie nie doczytałeś, że w obu przypadkach efekt był ten sam. Napisałem także, że nie posiadam innych programów sprawdzająco-blokujących.

 

1. Widocznie oszukuje przeglądarka - pokazuje że zakończyło ściąganie a jeszcze ściąga - Być może tak jest, chociaż nie sądzę

2. Nigdy tak nie było !!!, aby czekać około 3-4 minut na uruchomienie instalatora

3. O system dbam a że jestem raczej starszej daty gościem wychowanym na "pierwszych komputerach" typu ZX SPectrum czy Atari, więc radzę sobie z takimi zabiegami i dbam o jakość systemu :)

4. Chodziło mi dokładnie o to okno. które dołączyłem.... Być może źle to wytłumaczyłem. W następnych wersjach (....02,03) już nie miałem z tym problemu.

5. Kolejny raz powtórzę: Czytać całość !!! - skoro napisałem, że wcześniejsza wersja, itd itd... to znaczy bezsprzecznie, że używam moda od dłuższego czasu i nie instalowałem go pierwszy raz. Podczas instalacji wersji 03, pamięta moje ustawienia i potrafi wgrać tam gdzie powinien, pomimo tego, że żadnej wcześniejszej wersji Aslain's 0.9.15.1 z powodu błędów nie instalowałem. Wynika z tego, że ten błąd również został wyeliminowany

6. Jeżeli chodzi o punkt 6, w pełni się zgadzam. Kompletnie nie widziałem takiej informacji o nowym silniku... Być może za wcześnie wszedłem po nową wersję paczki :)

 

Jak widać po wpisach innych osób borykających się z problemami, moje uwagi są lub były podstawne. I prócz punktu 6 do którego się przyznałem, zasugerowałeś, że czegoś nie zrozumiałem. Nie widzę podstaw abyś mógł mnie oskarżać o to , że nie czytam ze zrozumieniem więc odpowiedz sobie sam, bez odpowiadania już nawet na forum :czego JA nie zrozumiałem ? 

 

Jak widać instalacja ModPacka wróciła do normy więc nie ma sensu roztrząsać dalej tego tematu.

 

POZDRAWIAM wszystkich i temat uważam za zamknięty :) Do następnego :P

 

Bez tytułu.jpg

Edited by Serek_mk
Link to comment

Serek ja Aslaina MP uzywam od samego poczatku i nigdy w zadnej z wersji ( a mam kazda pobrana ) nie mialem takowego problemu jak Ty napisales. 

Zrobiles cos zle i tyle ze takowy blad wyskoczyl. Moglo to byc tez przyczyna iz w czasie Twojego pobierania Aslain wylaczyl serwer by wgrac nowsza paczke modow.

 

A co do czytania ze zrozumieniem to uwierz mi ze czytam nie tylko to forum ale tez inne gdzie ludzie pisza o roznego rodzaju problemach z nowymi MP.

I nigdy nie widzialem zadnego posta procz Twojego z takowym problemem jaki sam podales.

 

Pozdrawiam

Link to comment
39 minutes ago, kwasek32 said:

Serek ja Aslaina MP uzywam od samego poczatku i nigdy w zadnej z wersji ( a mam kazda pobrana ) nie mialem takowego problemu jak Ty napisales. 

Zrobiles cos zle i tyle ze takowy blad wyskoczyl. Moglo to byc tez przyczyna iz w czasie Twojego pobierania Aslain wylaczyl serwer by wgrac nowsza paczke modow.

 

A co do czytania ze zrozumieniem to uwierz mi ze czytam nie tylko to forum ale tez inne gdzie ludzie pisza o roznego rodzaju problemach z nowymi MP.

I nigdy nie widzialem zadnego posta procz Twojego z takowym problemem jaki sam podales.

 

Pozdrawiam

bzdury, tez to zglaszalem. wersja 03 nadal nie dziala poprawnie :/

Link to comment

Witam !  To i ja dorzuce pare slow - wersja 3 tez tak samo kloci sie z Defenderem. Po wylaczeniu  Defendera istalacja przebiega jak na starszych wersjach , czyli bez problemu.

Bylo nie bylo cos zostalo zmienione ,jezeli Defender widzi w tym zagrozenie i " mieli " . Dobrze by bylo sie nad tym zastanowic !     Jak juz wspominalem uzywam 10-siatki od samego poczatku ,  czyli  od okolo roku i dopiero teraz wystapil ten problem .                            Win 10 x64   .

Edited by Zgredox
  • Upvote 1
Link to comment

U mnie się poprawiło, dlatego to opisałem. Używam również Win10 x 64, defender wyłaczony w rejestrze. Miejmy nadzieję, że nasze opisy problemów pomogą w rozwiązaniu błędu :)

 

KWASEK32 - Czy uważasz że jestem idiotą i wszyscy którzy potwierdzają pewien błąd ? Przecież piszę cały czas, że ściągam z różnych podanych źródeł, każdą wersję do 9.15 sprawdzam i mam ten sam objaw za każdym razem. Sądzisz, że za każdym razem wyłączają serwery akurat  kiedy JA ściągam ?.

 

Wersja 03 jest już lepsza, ni mniej jednak błąd jest.

Edited by Serek_mk
  • Upvote 1
Link to comment

Serek w swoim poscie miales juz tyle podanych przyczyn czemu masz taki blad a Ty ciagle swoje ! Ogarnij kompa naprawde.

Jakos osoby inne niz Ty nie marudza dalej w tym poscie ze ten blad "bialej ikonki" maja :) 

Ja uzywalem wczesniej W7 ultimate x64 terz W10 ultimate x64 i nigdy ani razu defender mi nic nie zablokowal , wystarczy go dobrze ustawic, to samo jest z anty virusem . Jak sie umie to sie pliki modpacka Aslaina nie zblokuja.

Moge Ci instrukcje napisac bys juz nie mial "bialej ikonki" po sciagnieciu :)

 

Pozdrawiam i juz nie pisz bzdur tylko czytaj forum jak i Polsko jezyczne tak i Angielsko jezyczne w poszukiwaniu ewentualnych problemow ktore u Ciebie wystepuja , zanim zrobisz posta w ktorym nawet nie wstawiles plikow wymaganych przy zgloszeniu bledu moda :)

Link to comment

Nie chce sie miedzy was "wtrancac " , ale Serek ma racje ze to zglosil. Problemu nie bylo miesiacami i nagle jest. Jezeli uwazasz ze to normalne aby dostosowywac jakis program antywirusowy jezeli problemu takiego przedtem nie bylo to sie grubo mylisz. Nie chodzi o to jak sobie z tym poradzic , bo wyjscie zawsze sie znajdzie . chodzi o to ze jest cos nie tak i tak nie powinno byc.

  • Upvote 1
Link to comment

Szkoda mi Ciebie Kwasek.... Jesteś ślepy albo naprawdę ograniczony. Zacznij czytać zdania do końca ... Nie widzisz, że inni też potwierdzają moje słowa ? Widzisz abym powtarzam gdzieś info o białej ikonce ? Poczytaj DOKŁĄDNIE (słowo w słowo) - Defender wyłączony w REJESTRZE (o ile wiesz co to jest). Kasperskiego używam od jakichś 7 lat, więc wiem co w nim siedzi i wiem jak go skonfigurować.

 

Co Ty chcesz ustawiać w Defenderze - widziałeś chociaż raz jego ustawienia... opcje przydatne ale zbyt wiele tam nie ma (wykluczenia, pliki itp) a skoro PISZĘ, że jest WYŁĄCZONY to znaczy NIE DZIAŁA, więc po co mi Twoje mądrości o ustawieniach !!!! Wyłączony jest na stałe !!!

 

Chętnie ujrzę te Twoje instrukcje. Przy moich ustawieniach pewnie obetrę sobie nimi dupę... No ale Ty jesteś mądrzejszy i wiesz wszystko z jakimi problemami inni się borykają.

Sądząc po słownictwie i "ślepocie" na problemu ogółu daję ci 18-25 lat. Ten wiek rządzi się własnymi prawami - co widać :) Nie spotkałeś się z tymi problemami, więc nie wymądrzaj się i nie upieraj się przy swoim. Na siłę chcesz wcisnąś komuś dziecko do brzucha. Jeżeli będziesz mieć 100% odpowiedź jak rozwiązać problem to pisz. W przeciwnym razie daruj sobie te swoje durne łapanie innych za pojedyńcze słówka i robienie z siebie Billa Gatesa

 

Pewnie nie doczytasz tego fragmentu bo za dużo czytania ale gdyś dotrwał do tego momentu - NAWET NIE ODPISUJ, bo więcej się nie odezwę, gdyż po prostu nie ma sensu dyskusja z Tobą. Zero podpowiedz, zero pomocy a najmądrzejszy w wymądrzaniu.  Trochę pokory

  • Upvote 2
Link to comment

instalowałem wersję 0.9.15.1.01, potem 02 i teraz 03. wszystkie uruchamiają się w ok 10-15 sekund. instalator SAM za każdym razem widział GDZIE ma instalować. żaden AV nie szalał. zwiech w czasie instalacji nie było. wyszarzone są mody które nie działają poprawnie - zrobił to sam Aslain i pisał  o tym z 10razy, a ludzie zamiast przeczytac CO ŚCIĄGAJĄ płakali w nowych topicach 20x tyle. nie miałem zadnego problemu z  żadną wersją mod-packa PO PATCHU 9.15.1 które wypuścił Aslain.

 

a działa to na Win10.

 

teraz wydało by się dać Aslainowi  pare dni niech dopieści to co działa, robi to za free. a jeśli jakis autor moda go nie aktualizował do 9.15.1 to Aslain tego za niego nie zrobi. proste.

albo poczekajcie cierpliwie albo kurs C++'a czy co kto woli i samemu można napisać takie mody.

  • Upvote 1
Link to comment

Czego sie Smoq czepiasz . Zaczyna mnie to wkurzac. Zglasza sie nie bez powodu takie rzeczy . A tak wogole to nic Ci do tego. Zglaszamy  bo jest taka opcja. Nikt sobie tego nie zmyslil.

Po za tym niech wypowie sie Aslain . Do niego te zgloszenie, nie do Ciebie. A jezeli przeszkadza zglaszanie bledow , prosze zlikwidowac te opcje. Proste.

 

Edited by Zgredox
Link to comment

serek, zgredox

 

Nie ma co dyskutować, zauważyłem już jakiś czas temu że jest tu pokaźna grupa fanatycznych fan-boyów Aslaina. Co byś nie zgłosił co dotyka pracy mistrza jest krzyk i oskarżenia że się nie znasz, że przeszkadzasz, że nie dajesz mu pracować i ma dość odpisywania nobom. Podejrzewam że to jacyś zaawansowani "informatycy" może "hakerzy" i tylko oni rozumieją trud Alsaina w użeraniu się z upierdliwymi pytaniami. Już to miałem wcześniej - forum niestety nie rozgranicza po inteligencji (być może wieku) wpisujących.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin

Edited by sokot
Link to comment

Witam wszystkich

Jestem świerzakiem na tym forum ale nie w WOT... mniejsza z tym, ale swoją cegiełkę dołożę

 

Przyłączam się do kolegów wyżej... Serek_mk, Zgredox.

 

Panowie u mnie jest podobnie:

- problem z ikoną instalatora (biała ikona, która po pewnym czasie zmienia sie na ikone moda)

- zamulenie instalki po odpaleniu (rusza po ok 2-3min), wydaje mi się że antyvir lub defender nie powinien mieć wpływu na działanie moda

- strasznie zamula cały komp i wydajność procka ok 50% (i5 niestety nie powinien mieć aż takich osiągów)

- po skończonej bitwie powracam do hangaru i BOOM - wszystko się wiesz i nic nie mogę zrobić

 

Wiem, że zaraz wybuchnie kolejna awantura ale panowie to jest dział do zgłaszania błędów.

Nie jest to pierwszy przypadek z tymi błędami wiec coś jest nie tak.

Proszę uszanować nasze informacje - tak jak więszość z nas szanuje zaje....bistą robotę Aslaina (i wszystkich związanych z powstaniem tej paczki)

 

BIG RESPECT!!!

 

Pozdrawiam

 

 

Link to comment

@Serek_mk zakladasz posta z problemem tak ? Tak. Wiec zanim zaczniesz plakac przeczytaj dokladnie forum :)

Masz opisany post co musisz dodac w zglaszanym problemie!! A Ty widac slepy jestes albo czytac nie potrafisz :)

 

Kolejna sprawa Napisalem Ci wyraznie , poczytaj forum tu czy tam bo sa posty ktore Ci Twoj niby problem wyjasnia! Wystarczy dupe ruszyc :)

A i nie zakladaj kolejnych kont piszac to samo :) bo to juz wie Ci obnizylo do 16 lat ^^

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.