Jump to content

Polska wersja statystyk sesji od YasenKrasen


Recommended Posts

Witam. Zauważyłem, że w paczce od Aslaina (z której sam korzystam) statystyki sesji by YasenKrasen dostępne są tylko w języku angielskim (bodajże od paczki w wersji 9.15.1.1.01).

Znalazłem moją kopię res_mods z przed kilku aktualizacji, a w niej plik odpowiedzialny za wygląd i ustawienia statystyk, tj. config.json, który siedzi w folderze \scripts\client\gui\mods\stat\.

Sekcja z przetłumaczonymi tekstami w config.json nie różni się niczym od tej z aktualnej paczki v.9.15.1.1.08 więc skopiowałem polskie wyrażenia do aktualnego pliku, zapisałem i odpaliłem grę.

Okazało się, że ten mały zabieg przyniósł oczekiwany rezultat, od teraz wszystkie teksty statystyk wyświetlane są w języku polskim :)

Oto screen statystyk sesji i statystyk na poszczególnych czołgach po rozegraniu bitwy:

statysesji.pngstatyczolg.png

 

W załączniku mój plik config.json z polskimi tekstami dla statystyk od YasenKrasen, który wystarczy skopiować do \res_mods\0.9.15.1.1\scripts\client\gui\mods\stat\ i nadpisać istniejący.

Zmiany obejmują tylko wyświetlane teksty, resztę zostawiłem w spokoju. Przed nadpisaniem pliku config.json warto zrobić sobie jego kopię i w razie jakichś problemów wrócić do poprzedniego.

Mam nadzieję, że komuś przyda się moja mała modyfikacja i włożone kilka minut pracy bo choć wiadomo co oznaczają angielskie teksty w statach to milej dla oka jest jeśli są w ojczystym języku.

config.json

  • Upvote 2
Link to comment
  • 1 month later...

Uzupełnienie statystyk sesji by YasenKrasen dla WoT w wersji 0.9.16 o teksty i komunikaty w języku polskim.

Testowane z aktualną wersją 9.16 build 07 (12.10.2016) ModPacka od Aslaina.

 

W paczce modów od Aslaina przeznaczonej dla WoT 0.9.16 aktualizowano skrypt od YasenKrasen odpowiadający za wyświetlanie statystyk sesji w grze, niestety ponownie dostępny jest tylko w języku angielskim w paczce przeznaczonej dla graczy z Polski. Ponownie aktualizowałem tekst w nowej wersji statystyk, tak jak w cytowanym poście dotyczącym starszej wersji.

 

Zaktualizowany plik config.json zamieszczam w załączniku (warto zrobić sobie kopię przed nadpisaniem pliku na wszelki wypadek).

UWAGA: W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, plik config.json który mamy skopiować i nadpisać znajduje się w folderze:

World_of_Tanks\res_mods\configs\wotstat

/ Do admina forum i twórcy paczki: Proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu na forum, z uwagi na pomyłkę przy zakładaniu tematu w dziale dot. Warships zamiast WoT. /

 

 

Dnia 19.08.2016 o 14:22, cwk2k8 napisał:

Witam. Zauważyłem, że w paczce od Aslaina (z której sam korzystam) statystyki sesji by YasenKrasen dostępne są tylko w języku angielskim (bodajże od paczki w wersji 9.15.1.1.01).

Znalazłem moją kopię res_mods z przed kilku aktualizacji, a w niej plik odpowiedzialny za wygląd i ustawienia statystyk, tj. config.json, który siedzi w folderze \scripts\client\gui\mods\stat\.

Sekcja z przetłumaczonymi tekstami w config.json nie różni się niczym od tej z aktualnej paczki v.9.15.1.1.08 więc skopiowałem polskie wyrażenia do aktualnego pliku, zapisałem i odpaliłem grę.

Okazało się, że ten mały zabieg przyniósł oczekiwany rezultat, od teraz wszystkie teksty statystyk wyświetlane są w języku polskim :)

Oto screen statystyk sesji i statystyk na poszczególnych czołgach po rozegraniu bitwy:

statysesji.pngstatyczolg.png

 

W załączniku mój plik config.json z polskimi tekstami dla statystyk od YasenKrasen, który wystarczy skopiować do \res_mods\0.9.15.1.1\scripts\client\gui\mods\stat\ i nadpisać istniejący.

Zmiany obejmują tylko wyświetlane teksty, resztę zostawiłem w spokoju. Przed nadpisaniem pliku config.json warto zrobić sobie jego kopię i w razie jakichś problemów wrócić do poprzedniego.

Mam nadzieję, że komuś przyda się moja mała modyfikacja i włożone kilka minut pracy bo choć wiadomo co oznaczają angielskie teksty w statach to milej dla oka jest jeśli są w ojczystym języku.

 

config.json

res_mods.rar

  • Upvote 1
Link to comment
  • 10 months later...

Aktualizacja spolszczenia pliku config.json statystyk YasenKrasen (YK:Core) dla modpacka Aslaina w wersji v9.19.1.2 #03.

Po instalacji modów od Aslaina w wersji v9.19.1.2 #3 zamiast polskich statystyk, miałem w j. angielskim więc czas na aktualizację tematu.

Plik config.json należy skopiować do \World_of_Tanks\mods\configs\yk-stats\ i nadpisać.

W załączniku również oryginalny plik z paczki bez zmian, gdyby coś poszło nie tak, przywracasz oryginalny plik i działa.

 

Poniżej dostępne obrazki z wprowadzonymi zmianami. Po lewej oryginalne teksty a obok spolszczone.

ykstat1en.jpg -> ykstat1pl.jpg

 

yktank1en.jpg -> yktank1pl.jpg

 

WAŻNE: Proszę o komentarze i sugestie dotyczące przetłumaczonych tekstów w temacie lub poprzez PW.

Spolszczenie przetestowane na aktualnej wersji WoT, czyli 0.9.19.1.2 wraz z paczką modów od Asslaina w wersji v9.19.1.2 #3.

config.rar

kopia_zapasowa_config.rar

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.