Jump to content

Brak niektórych liter, niesłyszalna żarówka i safeshoot


Recommended Posts

 Używam rozdzielony dmg log XFT i problem wygląda tak że po instalacji paczki nie wyświetla mi pełnych nazw niektórych czołgów np. zamiast "Skoda T 25" jest "koda T 25" tak samo mi wyświetla na hitlogu, na dodatek nie wyświetla mi ikonki przy fragu (takiego zielonego znaczka jak kiedyś był, na screenie w packu jest taki znaczek przy killu u mnie nie) , w wersji 9.12 jeszcze miałem a później już nie, zmieniałem dmg logi na inne i występuje ten sam problem.
 Drugi z problemow to niedziałająca żarówka z wota... Bez modpacka działa jak powinna, po zainstalowaniu aslaina jest sama ikonka a dźwięku brak. Gdy ustawiam żarówkę z modpacka to jest tak cicha że prawie jej nie słyszę...

 Trzeci problem to permanentny  safeshoot. Po zainstalowaniu Aslaina (opcja safeshoot odznaczona a dokładnie obie odznaczone) nie mogę strzelać do swoich nawet z Alt ani Crtl, nic kompletnie nic...

 Bardzo proszę o pomoc

_Aslain_logs.zip

python.log

xvm.log

Link to comment
  • Administrator

1. Rzeczywiscie jest taki problem, ciezko powiedziec skad, w moim hitlogu skoda wyswietlana jest poprawnie. Mozliwe ze jakis klopot z czcionką.

Problem z brakiem ikonki, moze skasuj czcionki XVM z systemu, mozliwe ze masz konflikt, u mnie ikonka sie wyswietla poprawnie.

 

2.  Tzn problemem jest niska glosnosc tego 6-go dzwieku czy jego brak?

 

3. Instalujesz:          Safe Shot Extended (by ekspoint)
            Blokuj strzelanie we wraki i sojuszników przez 2s

Link to comment

2. Dźwięk mam strasznie cichy... aktualnie ustawiłem w wocie pozostałe dźwięki na 50% to jako tako żarówkę słychać... A jeśli odznaczam dźwięk żarówki i w wocie ustawiam dźwięk 1 to wogóle go nie słychać nawet przy pozostałych dźwiękach na 50%.... bez modpacka działa normalnie... ale mniejsza z tym bo sobie poradziłem i zmniejszyłem inne na jak pisałem ok 50 %... 

3. Zainstalowałem wczesniej "Safe Shot Extended (by ekspoint)" tz przed napisaniem i jest ok... z altem mogę pykać do innych bo mierząc do swojego na treningowym ok 10s i takl nie mogłem wypalić.. .ale nie ważne... z altem działa i jest si :)

1. Co do czcionek XVM... mają one jakieś konkretne nazwy? Wiem że wyda się to głupie ale szukalem XVM.otf i XVM.ttf i nic nie znalazło... był bym wdzięczny za pomoc :)

Link to comment
12 godzin temu, pako1220 napisał:

2. Dźwięk mam strasznie cichy... aktualnie ustawiłem w wocie pozostałe dźwięki na 50% to jako tako żarówkę słychać... A jeśli odznaczam dźwięk żarówki i w wocie ustawiam dźwięk 1 to wogóle go nie słychać nawet przy pozostałych dźwiękach na 50%.... bez modpacka działa normalnie... ale mniejsza z tym bo sobie poradziłem i zmniejszyłem inne na jak pisałem ok 50 %... 

3. Zainstalowałem wczesniej "Safe Shot Extended (by ekspoint)" tz przed napisaniem i jest ok... z altem mogę pykać do innych bo mierząc do swojego na treningowym ok 10s i takl nie mogłem wypalić.. .ale nie ważne... z altem działa i jest si :)

1. Co do czcionek XVM... mają one jakieś konkretne nazwy? Wiem że wyda się to głupie ale szukalem XVM.otf i XVM.ttf i nic nie znalazło... był bym wdzięczny za pomoc :)

w między czasie usunąłem wszystkie czcionki, które tylko mogłem i wgrałem aslainowe... na karuzeli nie wyslwetla mi ikonek/ odznak bieglości i pozostalych... same cyferki, zamiast znaczka przy liczbie bitew i srednim dmg mam prostokąciki... tak samo na dmg logu nie mam napisów że strzał, wybuch, taran tylko też te ww prostokącik ... jakiej czcionki może brakować? Za to mam zielony prostokącik przy fragu.... jakis postęp jest :P

Może screeny pomogą... czy to brak czcionki czy co tz ten prak polskich liter w dmg logu w dmg planelu i brak ikonek w dmg logu i na karuzeli tych przy średnich dmg, bitwach itd?

shot_010.jpg

shot_011.jpg

Edited by pako1220
Link to comment
  • Administrator

Nalezy skasowac wszystkie czcionki co maja w nazwe "XVM", bez znaczenia w ktorym miejscu, najczesciej na poczatku nazwy. Najlepiej uzywajac narzedzi windows, czyli wchodzac w menu czcionki w windowsie. Potem nalezy odpalic na nowo instalator, ktory powinien swoje fonty sam zainstalowac, ale dla pewnosci (nie kazdy odpala z prawami admina), trzeba czcionki recznie zainstalowac, a sa w folderze: _fonts_For_Aslains_Modpack (jest tam gdzie zainstalowano gre i paczke).

 

Zobacz wpierw bez recznego instalowania czcionek, odpal sam instalator, a jak nie pomoze to recznie w nastepnej kolejnosci.

 

 

Link to comment
  • Administrator
43 minutes ago, Hartke19 said:

Fakt, żarówa zamilkła :(

 

Przydałby się też wynik poprzedniej bitwy podczas bitwy ;)

 

Pozdrawiam

Hartke19

 

Przydala sie w jakims sensie? W paczce taka opcja juz jest. W PMOD, a jak nie to zainstaluj ktores statystyki sesji tez to maja YK/Tomonik (?).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.