Jump to content

Nowa polityka WG co do modów


Recommended Posts

No wiem, że się czepiam. Na YT czasami też komuś napisze jak wstawiają filmy o "nielegalnych modach" i są przeważnie ignorowane takie komentarze (bo wytykam wtedy im błędy, a niestety ludzie nie lubią się do swoich przyznawać).

Nie mam Ci za tego za złe, że też tak mówisz :) Ale niektórzy mogą żyć w nieświadomości, a pisać pisałem bo i tak nie miałem wtedy co robić :D Równie dobrze mogłem coś z grudnia zacytować, ale chodziło mi o pierwsze nazwanie modów nielegalnymi :P i tak padło, no offence.

 

Niby to jest szczegół, ale nazywanie rzeczy po imieniu jest ważne. No ale teraz mamy czasy click baitów (np. chwytliwy tytuł niekoniecznie związany z treścią) a takie hasło "WG walczy z nielegalnymi modami" jest dużo mocniejsze niż "WG walczy z modami łamiącymi regulamin".

Czyli Twoje paczki modów nigdy nie będą nielegalne :) I dobrze, bo je lubię i czasami też dotuję. 

 

A tak na poważnie, to dużo ludzi mylnie myśli, że jak jest jakaś licencja programu i ty ją złamiesz, to automatycznie łamiesz prawo. A tak nie jest. Do tego dochodzi fakt, że w takiej licencji można napisać prawie wszystko. 

Nieznajomość prawa szkodzi, a właśnie dużo ludzi nie ma dużego pojęcia i jak myli się już tutaj, to aż strach pomyśleć jak jedna pomyłka w poważnej sprawie może narobić problemów. 

Edited by silvver
Link to comment
  • Administrator

Widziałem już podobną dyskusję gdzieś na forum WG i od tego czasu staram się używac określeń dozwolone/zabronione zamiast nielegalne, dlatego jak zobaczyłem że cytujesz mnie jeszcze z okresu kiedy pisałem inaczej to musiałem odpowiedzieć. Jesteśmy raczej luźną społecznością graczy, gdzie w potocznym języku stosuję się takie określenia jak nielegalne/legalne bardziej jako skróty myślowe odnośnie tematu w jakim się poruszamy mody/Wargaming, mając na myśli coś innego niż klasyczne kodeksy prawne danego kraju. :) 

 

No to wyjaśnione wszystko ;)

Link to comment
Dnia 11.01.2017 o 11:16, Krzyrek napisał:

Autocelowanie... widzę że nie tylko mi tego bardzo brakuje. Rozumiem jednak że jako mod nie może to funkcjonować, bo ułatwia grę bardzo, a gracze nie interesujący się modami byli pokrzywdzeni. Rozwiązaniem było by dodanie tego w grze, no ale może trzymają to jako pomysł na produkt premium. Z drugiej strony alternatywny tryb arty, jak bardzo on ułatwia grę, a jednak dopuszczony do użytku. Gdzieś czytałem że to ma być wprowadzone do gry, ale jak na razie mam przewagę używając moda :)

 

Z tym auto celowaniem to w ogóle jest nieporozumienie, bo każdy rozumie to inaczej. Mogę się mylić, ale jak czytałem te nowe zasady określające legalne-nielegalne mody to auto celowanie w moim rozumieniu i takie jak używałem, to pod nielegalne nie podchodzi. Ja bym nawet moda nie musiał używać gdyby w grze zaimplementowali możliwość ustawienia większej strefy zahaczania, a nie ograniczoną tylko do konturu czołgu. Nie wiem, może to daje "ogromną" przewagę nad innymi graczami, ale niestety nie jestem hardcorem refleks też już nie jest młodzieńczy i w dynamicznej rozgrywce na małych dystansach teraz najczęściej nie udaje mi się włączyć auto celownika. Za to często moi przeciwnicy używają ten cały szajs z celowaniem z wyprzedzeniem i to w weekspoty :( To bardzo wkurza. Dopóki mogłem takiego dziada "zahaczyć" to sobie mimo to najczęściej z takim radziłem. Teraz trzeba zmienić styl gry i więcej campić niż prowadzić atak :) Kicha...

 

Co do tego widoku arty. Użyłem go raz i stwierdziłem, że to badziew, który mi tylko przeszkadza. Gram w tą grę jakoś z 7 lat i zawsze uwielbiałem grę arty (nawet teraz po tych wszystkich bezsensownych nerfach) i standardowy widok dla rozumiejącego zasadę działania arty oraz rysowania celownika, jest moim zdaniem najlepszy. I tak najczęściej po bitwie mam moc życzeń bym zdechł na raka :) Ludzie to są durni, nigdy nie grał arty, nie potrafi z nią grać, nie potrafi przeciw niej grać, a później jakieś pretensje. Moim zdaniem teraz artą to grają tylko Ci najlepsi w tym, albo totalne noobki (bo jeszcze się nie zorientowali jak to trudne jest). Sorki, odbiegłem od tematu. :)

Edited by Izi19
Link to comment
  • 3 months later...

witam.

Padło i na mnie , dostałem BANa na 7 dni za używanie niedozwolonych modów/czitów. Miałem jakąś jednodniową paczkę od ZJ , masa laserów i innych bzdur (dziwne ale ciężko z tym grać jak dla mnie). Mnie już można powiedzieć przez lata wystarczy Aslain ale jak to kiedys ktoś powiedział "musisz wiedzieć z czym walczysz"  więc postanowiłem wypróbować tych wynalazków .

Co mnie jednak zraziło to podejście banowania- nie powiemy Ci za co zostałeś ukarany. To tak jakby złapała Cie policja na ulicy wsadzili na 7 dni do ciupy , pytasz "za co?" - odp. "Ty dobrze wiesz". I tutaj można zgadywać  o ile ktoś taki jak ja nie jest. Wydaje mi sie to podejście jak u Stalina czy Hitlera a przecież żyjemy w XXI wieku ! KAŻDY kto zostanie ukarany MUSI wiedzieć za co!

Teraz się boję używać nawet Aslaina bo kto wie czy z dnia na dzień coś nie zostanie zabronione a ja tego nie będę wiedział bo przecież chcę pograć a nie śledzić aktualności legalności.

A swoją drogą , jeśli ktoś zciągnie sobie jakiegoś czita to w sumie ma przewagę w grze ale co stoi na przeszkodzie by sobie go zciągnął każdy i nikt nie będzie miał przewagi. To jaka to przewaga? Czy niedozwolone mody są tylko dla określonej grupy ludzi ? nie. A z innej mańki; powinni zabanować posiadaczy 30' monitorów bo mają baardzo duże ułatwienie. :huh:(pisze użytkownik laptopa a ten wierzcie mi ma gorzej) Dodam jeszcze że NIGDY gra nie będzie równa dla wszystkich dopóki istnieją różne komputery i dostawcy internetu bo jak się ma gracz na 7-letnim laptopie z netem 5G a jak ten co ma 100mbit/s i wypasiony komp to chyba każdy sobie może przedstawić.

Osobiście jestem za blokadą niedozwolonych modyfikacji na poziomie startu gry jak to opisali koledzy powyżej. Ja natomiast zaryzykuję i będę grał dalej używając Aslaina mając nadzieję że jakoś to będzie , a jak nie będzie to trudno , są jeszcze inne gry a dla WG -ileś $ za moje konto premium +kilku moich przyjaciół i rodziny a i ewentualny zakup następnego czołgu premium.

Na wszelki wypadek już zainstalowałem WarThundera :) 

dowódca klanu HIT-1 w spoczynku.

Edited by szalakal
  • Downvote 1
Link to comment
  • 4 months later...
  • Administrator
On 9/17/2017 at 9:07 PM, gamer said:

Siema Aslain. Słyszałem że WG ma zamiar zrobić coś w rodzaju repozytorium czy strony z dozwolonymi modami. Słyszałeś może coś więcej na ten temat i mógłbyć napisać coś więcej?

 

Tak jak juz odpowiedziano, WG pracuje nad tym, jest to na razie testowane ale mozna dodawac mody, moj modpack tam jest dodany i zatwierdzony oficjalnie przez WG. Nie jest to tylko dla serwera RU ale dla kazdego, jedyny problem jest jezyk rosyjski strony.

Link to comment

Niestety ja mam tez bana. Zmienilem lapka i nowy system, wot i jak zawsze paczka Aslaina. Wbijam w gre i ban.... Z calym szacunkiem do Twojej pracy, od 2 lat korzystam i bylo ok. edit, na starym kompie wbilem z #10 wersja i nie bylo problemow(inne konto), ale zbanowane to moje ulubione i sporo premek za kase....

Edited by Krys
Link to comment
  • 5 months later...

Witam  kożstam z waszej paczuszki modów i tylko z niej dostałem dzis bana ze niedozwolone mody - zero informaczji co kto dlaczego zadnego ostrzezenia 2 h po zakonczeniu gry dostałem meila podejzewam ze poprostu dałem wpw jakiemus znajomkowi wg i ten zapłakał do kumpli bo waszej paczki uzywam juz z 4 lata i jakos nigdy nie było kłopotu .

Nie ma zamiaru nic zmieniac w grze slatego pytam czy cos sie zmieniło w czasie ostatniej aktualizacji ? pat sciagnołem zaraz po zmianie i nie aktualizowałem moze dlatego ? 

Link to comment
  • Administrator

Z mojej strony radzę:

- upewnić się że nikt inny nie używa komptura do grania (mógł on zainstalować cheata)

- nie logowac się do gry z kafejek internetowych czy też uzywać do grania nieswojego komputera

- nie instalowac programów zmieniajacych shadery gry (ReShade, SweetFX itp)

 

Jeśli instalowało się kiedyś (po październiku 2016 roku) inną paczkę, czy mody, anti-cheat mógł to zarejestrować jeśli były tam niedozwolone rzeczy i nałożyć bana dopiero teraz. 

 

 

Link to comment

od 2014 używam tylko tych modów zadnej innej paczki - dikładałem tylko - tundra script - mod eliminujący roślinnność czy mogło być to ?

dodam ze gram akurat na innym koncie - mam kilka :-) i jakoś nic sie z nim nie dzieje

a do mojego kompa nikt nie ma dostepu i gram tylko na nim 

Link to comment
On 15.01.2017 at 1:47 PM, Aslain said:

 

Dokladnie, czepiasz sie, piszemy tak w uproszczeniu, i to kazdy na swiecie pisze, i wiadomo ze nie chodzi o jakies prawo w danym kraju, a bardziej jak slang gamingowy. Czemu sie tym przejmujesz, nie zyjemy w "Chinach". Ze tez chcialo Ci sie to pisac.

 

Do tego cytujesz jakis starożytny post, co może niektórych zmylić, bo to co pisałem wtedy nie ma już zastosowania...

Czyli jak WG sprawdza ze ktos uzywa nielegalne mody ? Skoro jak mowisz "Nielegalny mod to byłby taki, który np szpiegował by Twój komputer czy wykradał dane Twojej karty kredytowej (bo łamie wtedy prawo)..."

Zatem z tego wynika ze WG daje bany wyssane z palca lub poprzez masowe zgloszenia w czasie bitew. Bo w innym przypadku musial by szpiegowac TWOJ komputer co bylo by sprzeczne z prawem.

Link to comment
  • Administrator

Dlaczego wyssane z palca, kolega sprzed 2 postów wcześniej przyznal się że używał Tundry. Każdy coś używa i dostaje bana, nie dostaje się za nic. W przypadku mojej paczki za nią nie można dostać bana. Bana dostaje się za coś extra co sobie ludzie doinstalowali teraz lub kiedyś wcześniej.

Link to comment

Niestety bana dostaje sie nie za nic tylko za wpieprz zadany jakiwmuś znajomkowi wg przesiedziałem wczorajszy wieczóe nad powtórkami i nie dość ze znikneło mi kilkanaście repley - z wczorajszego przedpołudnia mam tylko 2 bitwy a rozegrałem ich na pewno wiecej - reasumując niestety ale prawdą jest że wg wysyła oprogramowanie działajace w naszych kompach bo innego wytłumaczenia nie ma  nie posiadam zadnega faiara ani innej blokady aby temu zapobiec dlatego powiedzmy zostałem przyłapany po skardze jakiegoś płaczka

 a tundra jest tylko rozwinieciem widoku przybliżeniea snajperskiego - czyli oryginalnego oprogramowania . ale cóz jak trzeba to trzeba wyłacze to z nastepnej akyualizacji w wróce za pół roku jak o mnie zapomna

dzeki za info   

Link to comment
  • Aslain unpinned this topic
  • 3 weeks later...

witam

 

niestety sytuacja z modami i cheat - ami jest jaka jest czyli NIEJASNA.

 

Od maja 2017 po banie na 7 dni a chwile później banie na zawsze próbuję dojść do tego jak WG banuje graczy a właściwie za co.

 

Jak wielu z was wie, WG ściągnęło ze mnie bana, którego dostałem na stale. 

 

Po tym jak pochwaliłem się na forum WG, ze dla kasy WG zrobi wszystko - ban został ponownie przywrócony a konto zablokowane.

 

Od maja 2017 roku miałem kilka kont i grałem w WOT.

 

Na każdym z kont grałem na paczce ASLAIN-a oraz płatnych cheat - ach.

 

 

Wnioski:

 

bez względu na to czy grałem czołgami premium i na koncie premium czy tez na zwykłym koncie bez premium i pojazdów premium 

 

NIE DOSTAŁEM ŻADNEGO BANA

 

ani na 7 dni ani na stale.

 

Jestem prawie pewien, ze banowane są konta graczy, którzy używają cheat -ow w wersji demo lub trial.

 

Płacąc za cheat - y wykupujesz ochronę przez banem ze strony WOT ? Takie pytanie trzeba sobie zadać na podstawie doświadczenia z ostatnich kilu miesięcy.

 

Jeśli prawa jest to co napisał pracownik supportu, ich mody używa 5 milionów graczy. 

 

Wiec może ma tu miejsce transfer gotówki miedzy firmami? Jak inaczej wytłumaczyć to, ze nie wszyscy karani są banami? 

 

P.S.

 

dodam tylko, ze kiedy zbanowano moje konto na 7 dni a później na stale, nie używałem żadnych płatnych cheat-ow.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.