Sign in to follow this  
Followers 0
Manaphy

Nowa polityka WG co do modów

93 posts in this topic

No wiem, że się czepiam. Na YT czasami też komuś napisze jak wstawiają filmy o "nielegalnych modach" i są przeważnie ignorowane takie komentarze (bo wytykam wtedy im błędy, a niestety ludzie nie lubią się do swoich przyznawać).

Nie mam Ci za tego za złe, że też tak mówisz :) Ale niektórzy mogą żyć w nieświadomości, a pisać pisałem bo i tak nie miałem wtedy co robić :D Równie dobrze mogłem coś z grudnia zacytować, ale chodziło mi o pierwsze nazwanie modów nielegalnymi :P i tak padło, no offence.

Niby to jest szczegół, ale nazywanie rzeczy po imieniu jest ważne. No ale teraz mamy czasy click baitów (np. chwytliwy tytuł niekoniecznie związany z treścią) a takie hasło "WG walczy z nielegalnymi modami" jest dużo mocniejsze niż "WG walczy z modami łamiącymi regulamin".

Czyli Twoje paczki modów nigdy nie będą nielegalne :) I dobrze, bo je lubię i czasami też dotuję. 

A tak na poważnie, to dużo ludzi mylnie myśli, że jak jest jakaś licencja programu i ty ją złamiesz, to automatycznie łamiesz prawo. A tak nie jest. Do tego dochodzi fakt, że w takiej licencji można napisać prawie wszystko. 

Nieznajomość prawa szkodzi, a właśnie dużo ludzi nie ma dużego pojęcia i jak myli się już tutaj, to aż strach pomyśleć jak jedna pomyłka w poważnej sprawie może narobić problemów. 

Edited by silvver
0

Widziałem już podobną dyskusję gdzieś na forum WG i od tego czasu staram się używac określeń dozwolone/zabronione zamiast nielegalne, dlatego jak zobaczyłem że cytujesz mnie jeszcze z okresu kiedy pisałem inaczej to musiałem odpowiedzieć. Jesteśmy raczej luźną społecznością graczy, gdzie w potocznym języku stosuję się takie określenia jak nielegalne/legalne bardziej jako skróty myślowe odnośnie tematu w jakim się poruszamy mody/Wargaming, mając na myśli coś innego niż klasyczne kodeksy prawne danego kraju. :) 

No to wyjaśnione wszystko ;)

0

Dnia 11.01.2017 o 11:16, Krzyrek napisał:

Autocelowanie... widzę że nie tylko mi tego bardzo brakuje. Rozumiem jednak że jako mod nie może to funkcjonować, bo ułatwia grę bardzo, a gracze nie interesujący się modami byli pokrzywdzeni. Rozwiązaniem było by dodanie tego w grze, no ale może trzymają to jako pomysł na produkt premium. Z drugiej strony alternatywny tryb arty, jak bardzo on ułatwia grę, a jednak dopuszczony do użytku. Gdzieś czytałem że to ma być wprowadzone do gry, ale jak na razie mam przewagę używając moda :)

Z tym auto celowaniem to w ogóle jest nieporozumienie, bo każdy rozumie to inaczej. Mogę się mylić, ale jak czytałem te nowe zasady określające legalne-nielegalne mody to auto celowanie w moim rozumieniu i takie jak używałem, to pod nielegalne nie podchodzi. Ja bym nawet moda nie musiał używać gdyby w grze zaimplementowali możliwość ustawienia większej strefy zahaczania, a nie ograniczoną tylko do konturu czołgu. Nie wiem, może to daje "ogromną" przewagę nad innymi graczami, ale niestety nie jestem hardcorem refleks też już nie jest młodzieńczy i w dynamicznej rozgrywce na małych dystansach teraz najczęściej nie udaje mi się włączyć auto celownika. Za to często moi przeciwnicy używają ten cały szajs z celowaniem z wyprzedzeniem i to w weekspoty :( To bardzo wkurza. Dopóki mogłem takiego dziada "zahaczyć" to sobie mimo to najczęściej z takim radziłem. Teraz trzeba zmienić styl gry i więcej campić niż prowadzić atak :) Kicha...

Co do tego widoku arty. Użyłem go raz i stwierdziłem, że to badziew, który mi tylko przeszkadza. Gram w tą grę jakoś z 7 lat i zawsze uwielbiałem grę arty (nawet teraz po tych wszystkich bezsensownych nerfach) i standardowy widok dla rozumiejącego zasadę działania arty oraz rysowania celownika, jest moim zdaniem najlepszy. I tak najczęściej po bitwie mam moc życzeń bym zdechł na raka :) Ludzie to są durni, nigdy nie grał arty, nie potrafi z nią grać, nie potrafi przeciw niej grać, a później jakieś pretensje. Moim zdaniem teraz artą to grają tylko Ci najlepsi w tym, albo totalne noobki (bo jeszcze się nie zorientowali jak to trudne jest). Sorki, odbiegłem od tematu. :)

Edited by Izi19
0