Jump to content

Brak wczytywania statystyk i niektórych modów po wejściu do bitwy


Recommended Posts

Szukam pomocy w podobnej sprawie co w temacie: http://aslain.com/index.php?/topic/696-brak-statystyk-i-okr%C4%99g%C3%B3w-na-minimapie/ , z tą różnicą, że v25 nie rozwiązała mojego problemu. W poprzednim patchu (WOTa) ostatnią działającą poprawnie dla mnie wersją instalatora była v17. Każda następna powodowała wtsępowanie tego, o ile instalator musiał usunąć część bądź całość folderu res_mods (zazwyczaj korzystałam z opcji "czysta instalacja - CZĘŚCIOWA...". Jednynie aktualizacja na zasadzie nadpisywania umowżliwiła poprawne działanie / wczytywanie w bitwie odpowiednich modów i statystyk. Po wejściu 9.4 opcja nadpisywania nie powoduje poprawego wczytywania w bitwie. Kombinowałam, szukałam, zmieniałam ustawienia w instalatorze, nawet wzięłam na cel antywirusa (AVG) - chodź podczas samego grania staram się go wyłączać. Jedyne z modów, które działają po wczytaniu do bitwy to celownik, informacja o zbliżającym się przeciwniku - mniej niż 100m, a także opcja zooma na duże i bardzo bliskie oddalenie (przynajmniej tyle udało się zauważyć). Udało mi się doprowadzić do "wczytania" zainstalowanych modów poprzez wyłączenie i włączenie gry po tym jak zostanę wczytana do bitwy i jest odliczanie. Jednak przy kolejnej bitwie problem się powtarza, więc każdorazowe odpalanie gry wydaje się dość uciążliwe :/

 

Będe wdzięczna za pomoc w tej sprawie :)

Pozdrawiam,

M.

_Aslain_logs.zip

python.log

XVM.log

Link to comment

Strasznie rozbudowane pytanie i zawile sformułowane. Nie mniej jednak podpisuję się pod nim. Po instalacji Modpack-a 4.0.3 po bitwie nie mam żadnych statystyk, nawet standardowej z bitwy. Instalowałem 4-krotnie - każdorazowo zmieniając mody pozwalające uzyskać statystykę sesji gry - jednak problem nadal istnieje. Proszę o weryfikację i z góry dziękuje.

Link to comment
  • Administrator

Szukam pomocy w podobnej sprawie co w temacie: http://aslain.com/index.php?/topic/696-brak-statystyk-i-okr%C4%99g%C3%B3w-na-minimapie/ , z tą różnicą, że v25 nie rozwiązała mojego problemu. W poprzednim patchu (WOTa) ostatnią działającą poprawnie dla mnie wersją instalatora była v17. Każda następna powodowała wtsępowanie tego, o ile instalator musiał usunąć część bądź całość folderu res_mods (zazwyczaj korzystałam z opcji "czysta instalacja - CZĘŚCIOWA...". Jednynie aktualizacja na zasadzie nadpisywania umowżliwiła poprawne działanie / wczytywanie w bitwie odpowiednich modów i statystyk. Po wejściu 9.4 opcja nadpisywania nie powoduje poprawego wczytywania w bitwie. Kombinowałam, szukałam, zmieniałam ustawienia w instalatorze, nawet wzięłam na cel antywirusa (AVG) - chodź podczas samego grania staram się go wyłączać. Jedyne z modów, które działają po wczytaniu do bitwy to celownik, informacja o zbliżającym się przeciwniku - mniej niż 100m, a także opcja zooma na duże i bardzo bliskie oddalenie (przynajmniej tyle udało się zauważyć). Udało mi się doprowadzić do "wczytania" zainstalowanych modów poprzez wyłączenie i włączenie gry po tym jak zostanę wczytana do bitwy i jest odliczanie. Jednak przy kolejnej bitwie problem się powtarza, więc każdorazowe odpalanie gry wydaje się dość uciążliwe :/

 

Będe wdzięczna za pomoc w tej sprawie :)

Pozdrawiam,

M.

 

Zainstalowalem te same ustawienia modpacka i jest ok. Zobacz na najnowszej wersji 4.0.4, kto wie... 

Link to comment

Ściągłam najnowszą wersje 4.0.4, problem nadal występuje - zauważyłam równieź, że mimo odpalenia gry po wczytaniu do bitwy nie działa mod odnośnie przeładowania (spod klawiszu "C"). Jednyną rzeczą, której jeszcze nie próbowałam jest ściągnięcie od nowa WOTa i świeżutka instalacja - spóbuje to za moment zrobić i dam znać czy to coś dało.

 

Ponadto chciałam zapytać o celownik serwerowy, kiedy można by się go spodziewać :P

Link to comment
  • Administrator

W 4.0.4 nie ma juz Radial Menu, wiec nie bedzie wysylania komunikatu przeladowania od C, mod jest zabugowany i powoduje duze utrudnienia tu i owdzie... Kiedy bedzie nie wiem, Locastan sam pisal ze to moze troche czasu minac nim bedzie dobra dzialajaca wersja.

 

Celownik serverowy, nie mam info, dzisiaj nadal go nie ma :(

Link to comment

Ok, sprawa wygląda tak:

 

1. Po reinstalacji WOTa (ściągając całe 8GB) i po instalacji takich samych modów nic się nie zmieniło.

2. Przypadkiem zauważyłam, że po zginięciu i odpaleniu gry od nowa (bez wychodzenia do garażu) na mapie pojawił mi się "null" zamiast jakichkolwiek okręgów (patrz. załączony screen - czarny napis koło pkt w którym leży mój wrak).

3. Jeśli chodzi o okręgi na minimapie zauważyłam, że nie widać tego odnośnie spotowania (przy użyciu lornetki był niebieski i granatowy) - zapewne już gdzieś o tym ktoś wspomniał, ale przy okazji dodaje jako pkt :D.

4. Przyglądnęłam się samej instalacji modów i zauważyłam delikatną "zwiechę" podczas "extracting" klan ikonek. Celem sprawdzenia tego zmieniłam tą opcję z pełnej listy ikonek klanowych na 150 topowych. Podczas pobierania plików faktycznie była pobierana paczka (przynajmniej tak wynikało z opisu pobieranego pliku) ze 150 topowymi klanami. Po odpaleniu bitwy nadał miałam ikonkę swojego klanu, który się nie zalicza do tej 150ki. Kolejnym moim krokiem było całkowite odznaczenie tego dodatku przy jednoczesnym zaznaczeniu obu opcji czyszczenia cache. Nie zauważyłam, żeby coś pobierał z ikonkami nic też nie rozpakowywał, a mimo to w bitwie nadal były ikonki klanowe przy odpowiednich graczach - co wydaje się dość dziwne o ile nie przeoczyłam żadnej wzmianki na ten temat.

 

Ogólnie rzecz ujmując problem nadal dla mnie jest nie rozwiązany :(

post-2610-0-79816900-1415287961_thumb.jp

Link to comment

Wczoraj wieczorem mój facet jeszcze nad tym siedział, póki co swierdził, że jednak problem leży po stronie XVM. Ściągnął czystą wersje z oficjalnej strony na kolejnego "świerzego" WOTa i był ten sam problem. Dokładnie to wygląda tak jakby był problem na poziomie komunikacji / pobierania danych na bierząco. Tak więc, nie zawracam Ci już póki co tym problemem głowy. Mam nadzieję, że na dniach wejdzie jakaś nowa wersja samego XVM, która rozwiąże mój problem - o czym oczywiście tutaj poinformuje.

 

Dzięki wielkie za pomoc :) i wybacz za zawracanie głowy, mogłam odrazu sprawdzić czy sam xvm działa :/ No chyba, że ktoś znalazł inne rozwiązanie / powód takiego stanu rzeczy to słucham :D

 

Pozdrawiam,

M.

Link to comment

zostaje to naprawione w xvm build 3411+.trzeba tylko czekać jak aslain zaktualizuje paczke

Chyba miałeś na myśli v 5.4.1.1? Czy chodzi o coś innego?

Niemniej jednak, miałam zainstalowaną sama paczkę ze strony modxvm.com i był ten sam problem. Póki co to zamiast czerwonych moi przeciwnicy stali się fioletowi nie wiedzieć dlaczego :huh:

Link to comment

chyba tak pisalem na oficialnym forum xvm i dali mi taki xvm ze dziala 

jak co to moge wrzucic ta co dal

To jeśli możesz to podeślij, może faktycznie jakaś inna wersja czy coś i będzie działać.

Dzisiaj nadal walczyliśmy i na chwilę udało się uzyskać wczytanie modów, ale potem zniknęło nie wiadomo czemu :/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.