Jump to content

Pobieranie po określeniu konfiguracji.


Recommended Posts

Witam,

Mam taką prośbę/propozycję. Może dało by się dodać przycisk "Pobierz", który po skonfigurowaniu przez użytkownika pożądanych modów pobrałby je na dysk, bez instalacji.

Przyszło mi to do głowy w trakcie kolejnego testowania modów z weak spotami. Paczki skórek ważą swoje i raczej powoli się ściągają. Przy możliwości samego ich  pobierania można by grać spokojnie i czekać...

 

Pozdrawiam i dzięki Aslain za Twoją pracę.

Link to comment

W sumie przecież modpack już w sobie ma 100MB, więc dużo modów jest napakowanych i przybranych w instalatorze.

 

Problem tu widzę 1: mianowicie serwer, transfer danych, który kosztuje i to całkiem sporo. I tu jest "kłopocik" Obciążenie takiego serwera pewnie byłoby duże, do tego sam traffic (przesył danych) firma obsługująca serwer naliczyłaby dość wysokie opłaty. Nie mam pojęcia ile @Aslain płaci za serwer, ale pewnie całkiem sporo.

 

Więc wg mnie pomysł chybiony. Przecież masz listę modów w paczce, lub czytać changeloga (bynajmniej ja tak robię) gdy widzę nowy numer paczki, czy warto pobierać akurat teraz czy nie.

POdawany był tu kiedyś bezpośredni link do serwera, na którym umieszczone są paczuszki z modami, ale nie zapisałem sobie tego "sznureczka". Więc musiałbyś poszukać tu na polsko języcznym forum.

 

 

Link to comment
  • Administrator
53 minutes ago, bagroshko said:

Witam,

Mam taką prośbę/propozycję. Może dało by się dodać przycisk "Pobierz", który po skonfigurowaniu przez użytkownika pożądanych modów pobrałby je na dysk, bez instalacji.

Przyszło mi to do głowy w trakcie kolejnego testowania modów z weak spotami. Paczki skórek ważą swoje i raczej powoli się ściągają. Przy możliwości samego ich  pobierania można by grać spokojnie i czekać...

 

Pozdrawiam i dzięki Aslain za Twoją pracę.

 

Pamietaj ze instalator po pobraniu moda online umieszcza go w katalogu Aslains_DLC_cache, dzięki czemu nie musi go ponownie pobierac, nawet jesli go usuniesz. Nalezy tylko nie zaznaczac czyszczenia folderu DLC podczas instalacji, w innym wypadku zawsze bedzie pobierany.

Link to comment
53 minuty temu, Aslain napisał:

 

Pamietaj ze instalator po pobraniu moda online umieszcza go w katalogu Aslains_DLC_cache, dzięki czemu nie musi go ponownie pobierac, nawet jesli go usuniesz. Nalezy tylko nie zaznaczac czyszczenia folderu DLC podczas instalacji, w innym wypadku zawsze bedzie pobierany.

 

Pamiętam i korzystam z tego. Przyznam, że głównie jest to niewygodne jeśli ktoś testuje różne mody i paczki (tak właśnie robię po każdym patchu, wtedy na wszelki wypadek usuwam wszelkie ślady po wszystkich modach za każdym razem). W sumie nie jest to żaden problem, ale pomyślałem, że zgłoszę gdybyś kiedyś miał za dużo czasu ;)

 

Link to comment
Dnia 28.03.2017 o 20:16, mutopompka napisał:

W sumie przecież modpack już w sobie ma 100MB, więc dużo modów jest napakowanych i przybranych w instalatorze.

 

Problem tu widzę 1: mianowicie serwer, transfer danych, który kosztuje i to całkiem sporo. I tu jest "kłopocik" Obciążenie takiego serwera pewnie byłoby duże, do tego sam traffic (przesył danych) firma obsługująca serwer naliczyłaby dość wysokie opłaty. Nie mam pojęcia ile @Aslain płaci za serwer, ale pewnie całkiem sporo.

 

Więc wg mnie pomysł chybiony. Przecież masz listę modów w paczce, lub czytać changeloga (bynajmniej ja tak robię) gdy widzę nowy numer paczki, czy warto pobierać akurat teraz czy nie.

POdawany był tu kiedyś bezpośredni link do serwera, na którym umieszczone są paczuszki z modami, ale nie zapisałem sobie tego "sznureczka". Więc musiałbyś poszukać tu na polsko języcznym forum.

 

 

 

Z modami, które są w instalatorze nie ma problemu bo 100mb pobiera się przez torrenty błyskawicznie. Chodzi o to co dociąga się już po skonfigurowaniu, czyli z tego co pamiętam skórki. Jeśli nie ściągają się z serwera Aslaina to nie problem bo to znaczy, że nie są przez niego przerobione i można faktycznie pobrać oddzielnie. Ale jeśli są przerabiane to i tak będą się za każdym razem pobierać więc żadna oszczędność transferu.
Jak już pisałem nic to ważnego nie jest, więc do rozważenia tak w wolnej chwili jako dodatkowa opcja...

 

Link to comment
  • Administrator

Nie musisz czyscic folderu DLC bez powodu, zalecane jest to tylko jesli mod z DLC zle sie pobral (tak ze nie da sie go rozpakowac) w innym wypadku nie ma sensu, chyba ze sam napisze w dzienniku zmian aby to zrobic. Jesli cos jest aktualizowane to takze zmieniam nazwe pliku i wtedy dociaga na nowo. Nigdy nie jest tak ze zawsze sie pobiera na nowo. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.