Jump to content

game crash, wywala do pulpitu Windows lub restart compa


Recommended Posts

Witam,

Mam problem z wyrzucaniem z gry podczas bitwy losowej. Gra się zawiesza tzn. : ekran zaczyna mrógać (obraz robi się szary lub zielony potem normalnie widać grę i znowu mróga) a po paru sekundach lub minucie gra crashuje i wywala do windowsa z komunikatem że sterownik graficzny odzyskał sprawność po poważnym błędzie. Czasem gra działa normalnie przez parę bitew a potem znowu crash. Niekiedy nie wywala mnie do windowsa tylko restartuje komputer. 

Sprawdziłem czy to może hardware zawodzi, albo sterowniki grafiki ale nie, mam najnowsze sterowniki dźwięku i grafiki. Bez modów wszystko śmiga bez problemu i nie wywala z gry.

 

Mój problem trwa już od mniej więcej patcha 9.17 jeżeli dobrze pamiętam.

Aslains_WoT_Logs.zip

Link to comment
  • Administrator

W logach nie masz bledow, jedynie co moge doradzic to usuwac mody po jednym i probowac grac, moze w ktoryms momencie przestanie sie to dziac.

 

W zasadzie masz 3 mody, XVM, PMOD i SafeShot, usuwaj od konca, czyli od Safe Shota. Wg. mnie to wina komputera tak czy inaczej.

Link to comment

Zrobiłem jak pisałeś tzn.:

1. odinstalowałem safe shot - nie pomogło

2. odinstalowałem Pmod i statystyki sesji P mod - nie pomogło

3. odinstalowałem ikonki konturów golkosh i wszystkie opcje związane z instalacją ikonek czołgów deaktywowałem - wydaje się że pomogło, ale zagram jeszcze trochę bitew to będę miał pewność dopiero.

 

został tylko xvm mod i działa na razie, wszystkie inne mody wyłączone

Link to comment

Znalazłem przyczynę problemu. Niestety miałeś rację, to wina mojej karty graficznej, jej dni są już policzone. Rozwiązałem problem tymczasowo z crashowaniem gry poprzez ustawienie wszystkich zegarów grafiki w MSI afterburner na min. Pomogło to znaczy nie wyrzuca mnie co drugą bitwę tylko  dopiero po 2 godzinach grania.

Tak czy siak karta graficzna do wymiany. Nie była to wina modów że mnie wyrzucało z gry.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.