Jump to content

problem z modpakiem


Recommended Posts

Problem z ustawieniami moda oraz opcjami zaznaczonymi.

1.Wywala lub resetuje gre po wlaczeniu pierwszej bitwy i probie wlaczenia aima (prawy klik myszy out)

2.Brak dzialajacego safeshot (te opcje z autoaima dozwolonego sa do d....calkowite blokowanie strzelania do swoich )

3.Spadek FPS i wzrost PING powodowany czasami przez ktorys z modow.

 

Aslains_WoT_Logs.zip

Link to comment
  • Administrator

Python masz wyzerowany, takze wiele tutaj mi nie pomoze. Wyglada ze zainstalowales paczke i od razu zalaczyles logi bez zagrania bitwy tak aby bledy zapisaly sie do logow.

 

1. Rozegralem 5 bitew na tych samych modach z paczki ktorej je zainstalowales. Zero wywalania czy resetowania sie gry, autoaim tez dziala poprawnie (prawym guzikiem).

 

2. Tzn ze dziala za dobrze ? Nie zaznaczaj "blokuj strzelanie w sojuszników" to nie bedzie blokowalo, chyba ze chodzi o cos wiecej. Jak nie to masz jeszcze drugi SafeShot - sa dwa rozne w paczce.

 

3. Co rozumiesz przez spadek fps, konkretnie z ile zwykle miales a ile nagle masz? Tak czy inaczej podobnie jak z pierwszym problemem, fps spadaja mi z 120 do 60 czasami, ale to samo dzieje sie na paczce np. #06 czyli tej sprzed paru tygodni. No i przy 60 gra jest nadal grywalna, na pingi to nie wplywa, to raczej juz cos z siecia.

Link to comment

pomylilem pliki :) tu masz po rozegranej bitwie.

 

1. rozwiazalem na chwile obecna tak mi sie wydaje problem z wywalaniem z gry chcac wlaczyc autoaima.

2. Mowa o safeshot tym co kiedys byl podstawowaym w ktorym ustawic mogles blokowanie przez 2 sekundy strzalu we wraki i sojusznikow. Bo ten z autoaima to porazka totalna jest.

3. Rozumiem to iz wchodzac do bitwy przez pierwsze kilka sekund po zakonczeniu odliczania FPS spadaja do 1-3 max i ping pokazuje sie w granicach 100. Bez modow WOT chodzi mi na ponad 300 FPS.

Juz nie mam pojecia co moze byc przyczyna bo przy tych kartach nie powinno byc takich spadkow , a ustawialem nawet zerowe detale w grze i to samo. Odpalam inna bardziej wymagajaca gre i smiga na full bez zajakniecia sie.

Aslains_WoT_Logs.zip

Link to comment
  • Administrator

Jeszcze raz rozegralem jedna bitwe, i na poczatku ale to sekunde po zaladowaniu mapki widze 2fps, potem, po kolejnej sekundzie juz normalne duze fpsy, czekanie na graczy i odliczanie, i potem normalny poczatek gry. Nie doswiadczam tego co opisales. :/ Moze cos z dyskiem twardym nie tak? Masz SSD?

 

SafeShot z czasem 2sec jest w paczce ponizej AutoAimIndication+. Probowales go zamiast tego z AAI+?

Link to comment

wlasnie to jest to niby zaznaczam w instalatorze safeshot z czasem 2sec ale nie dziala , po probie reinstalacji nie jest on nawet zaznaczony.

No mi tez przez kilka senund te FPS spadaja a potem juz jest normalnie.

Tak mam SSD i zwykle na SSD system jest na drugim gry a zwykle do roznosci.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Potwierdzam to z fps-ami , normalnie gra mi chodzi na full detalach tak 60-62 fps na poczatku bitwy tez miewam taki spadek jak kolega opisal i rowniez mi ping wtedy podskakuje tyle ze ja mam tak czesto w trakcie bitwy i jest to mocno uciazliwe , zauważylem ze czesto sie tak dzieje w momencie wykrycia wrogich czolgow (niekoniecznie ja je musze wykryc, wystarczy ze ktos z druzyny wykryje i to samo) spadek jest z 60 do 15-20 fps i skok pingu do ponad 100  i po chwili wraca do normy , czesto sie tak dzieje rowniez kiedy proboje wycelowac juz mam strzelac i wtedy ten spadek fps i tak przytnie ze nawet jak bym strzelal do pomidora i z pewnoscia zdazylbym oddac strzal i sie schowac to konczy sie to odwrotnie ze ja dostaje bułe i nim mi fpsy wroca do normy to pomidor zdazy sie schowac jest to bardzo irytujace. Dodam jeszcze jedno ze o ile te fpsy wracaja do normy na jakis czas i po jakims czasie znow to samo , to dodatko po rozegraniu czasem kilku a czasem kilkunastu badz kilkudziesieciu bitew fpsy spadaja z tych 60 do 40 nawet do 30 i tak sie juz utrzymuja co bitwe a gra systematycznie co okolo sekunde ma taka delikatna przycinke tak jak bys przypalzowal gre na ulamek sekundy.

Problem rozwiazuje sie dopiero jak zamkne gre i od razu odpalam na nowo i znow dziala normalnie.... do czasu.

Probowałem już:

- tak jak kolega wyzej zmiejszyc znacznie detale grafiki

-przeinstalowywac cala paczke odznaczajac kolejne mody

- WYSZOROWALEM mozna by powiedziec, calego kompa wszystkie styki w pamieciach karcie graf. itp   BA karte rozebralem cala umylem pozadnie caly radiator ... nowa pasta itp

NIC NIE POMOGLO

Karte mam ZOTAC Gforce GTX970 AMP - WIEDZMIN 3 mi na niej latał na full detalach bez zajakniecia a nie sadze zeby WOT mial wieksze wymagania

sterowniki najnowsze

Nie powiem Ci dokladnie od kidy tak jest ale napewno juz dosc dlugo, nic wczesniej nie pisalem bo mialem nadzieje ze kolejna paczka rozwiaze problem...

W ostatecznosci przeinstaluje system i zainstaluje gre na nowo , chociaz bardzo mi sie tago nie chce robic to jest moj ostatni pomysl... :/

 

ASLAIN ratuj bo tak sie człowiek przyzwyczaił do tego garazu ikonek itp ze bez tego to ani rusz :)

 

Edited by HUGOBOSS
Link to comment
  • Administrator

Ciezko mi pomoc w problemie ktory u mnie nie wystepuje, bo tak to moge jakos dojsc co to, w innym wypadku nie pozostaje nic innego jak usuwanie modow po jednym i sprawdzanie w ktorym momencie przestanie sie to dziac :/

Link to comment

Witam!
Niestety nie podpowiem co wpływa na w/w problem jednak z mojego punktu widzenia kilkuletniego użytkownika Twojego modpaka zawsze obserwuje różnicę w ilości fps na wersji wota - golasa bez modów i wersji z zainstalowaną paczką. Osobiście jednak upatruje winę w tym że gram na lapku (co prawda dobrym 6GB ram i dobra grafika ale to zawsze lapek) wiadomo że ilość różnych skryptów i dodatków w paczce w mniej lub wiekszym stopniu wplywa na wydajnosc komputera. Na Twoim miejscu spróbowałbym sprawdzic oprocz strowników co zrobiles środowisko wtyczek i reszty systemowych udziwnień tj Visual C++, .Net Framework, Directx itp itd. Znawcą nie jestem i możliwe że nie o to kaman ale przeciez co Ci szkodzi ;)

Pozdrawiam 

Link to comment
  • Administrator
20 minutes ago, kufa said:

Witam!

Mam podobny problem - po zainstalowaniu mod packa gra zawiesza mi się na początku bitwy, po ponownym uruchomieniu mody mi nie działają za wyjątkiem tych z xvm-a

Aslains_WoT_Logs.zip

 

Widze ze masz stary modpack, zacznij od pobrania najnowszego, i wtedy napisz czy problem nadal wystepuje. Niekoniecznie moze pomoc, ale ulatwi to wyeliminowanie niektorych sytuacji np. ze sie posada starsza wersje moda, lub skryptu.

 

edit, widze ze uzywasz tylko XVM. Ten raczej dziala dobrze, dlatego szukalbym problemu w komputerze bardziej, sterowniki, hardware itp.

grałem na tym samym zestawie modów pare bitew i sie nie zawiesza nic.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.