Jump to content

MOD tworzący raporty z potyczek do pliku/plików.


Ankieta  

2 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Cześć,

Nie wiem czy są gdziekolwiek takie mody dostępne (choć szukałem nie udało mi się nic takiego znaleźć), które by tworzyły raport np. w jakimś pliku/plikach, odnośnie naszych rozgrywek gdzie moglibyśmy sobie wybrać co ma być w tym raporcie brane pod uwagę.

Dla przykładu opiszę co by mnie interesowało:

- Losowania: Na topie/pośrodku/na dole itp.  dla poszczególnych tierów (może też i typów czołgów). Przydatne by to było by sobie sprawdzić czarno na białym jak działa MM, lub raczej jak nie działa.

- Mapy: jak często i w jakiej kolejności rzuca nas na dane mapy - osobno randomki, drużynówki itp.

- RNG: zadawane obrażenia (żeby nie rozdrabniać się na działa to może tylko topowe, plus np. "troll gun". Nie wiem na ile trudne byłoby zrobienie by liczył celność (jak daleko od środka lecipocisk), oraz penetrację - tak by można było to sobie posprawdzać na podstawie kilkuset/kilku tyś. bitew, czy aby RNG też nas .....censored.... nie oszukuje.

- Można by tu jeszcze dodać z jakimi graczami nas losuje (kolorami jak w XVM chyba najprościej), ale jak dla mnie niekoniecznie.

Szczegółowe raporty rozbite na dni, gdzie byłby podany nasz tam np. WN i WR, oraz skrócony uśredniony.

 

Wiem że część z tego można by sobie samemu notować, tylko ilu graczom by się chciało być tak konsekwentnym i przez kilkaset/tyś. bitew notować to (gdzie tu fun).

Mogło by to rozwiać lub potwierdzić wiele teorii spiskowych dotyczących MM/RNG itp. Jeśli by natomiast potwierdziło że WG nas oszukuje przez MM/RNG itp. to mielibyśmy możliwość pokłócić się z nimi przedstawiając im dowody. Wyobraźmy sobie że dostaliby kilka/kilkanaście tyś. zgłoszeń i tak co jakiś czas, dodatkowo mozna by po nich jechać na forum podając czyste dane statystyczne z naszych rozgrywek, nie trzeba by było snuć domysłów.

Gdyby to z czasem się przyjęło i większość graczy została uświadomiona, że mogą to sobie sprawdzić, to można by było z czasem na WG wymusić by coś z tym zrobili, by rozgrywki żeczywiście były na uczciwych warunkach tak jak twierdzą że są. Bo na przełomie kilku tyś. bitew nie  jest możliwe by wyniki znacznie odbiegały od normy (tzn. jeśli śr. penetracja wynosi 200, a nam wyjdzie np. 175).

 

Jak dla mnie byłby to jeden z najbardziej przydatnych modów w tej grze. Dajcie znać co o tym sądzicie.  ;)

 

pozdr.

 

 

Edited by wojo
Link to comment
  • 1 month later...

https://developers.wargaming.net/reference/all/wot/account/list/?application_id=demo&r_realm=eu

tu masz link z informacją co można uzyskać od WG

 

http://www.vbaddict.net/developers/

tu masz link z informacją co i jak można uzyskać z dossiera

 

http://wotnumbers.com/

tu masz program, który zbiera sporą część pożądanych przez ciebie danych

 

https://www.cnet.com/how-to/launch-multiple-programs-with-one-shortcut-in-windows-10/

tu masz informacje, jak odpalić kilka programów 1 ikonką

 

co do losowań, na jakim jesteś poziomie tabelki, to musisz być rosyjskim hakerem, żeby zdobyć takie informacje automatycznie

penetracji WG nie udostępnia

skoro dmg pokazywany jest w dmg panelu, to i do pliku dałoby radę go zapisać

zbieranie informacji o graczach w bitwie mogłoby być co najmniej wymagające

natomiast nie bardzo wyobrażam sobie, jak mod miałby liczyć celność, podczas strzału robi screen shota i z wykorzystaniem rozpoznawania obrazu szuka pocisku?

 

nie wiem też jak wyobrażasz sobie przekazywanie tyle danych do pliku, bitwa ładowałaby się znacznie dłużej, a po strzale miałbyś sekundowego(przynajmniej sekundowego) freeza

 

BTW: słowo "tysiąc" nie ma w sobie litery "ś", więc skrót to tys., "tyś." może być skrótem od tyśiąca lub tyśąca, jak już bardzo chcesz "ś" możesz użyć "tysi", aczkolwiek głupio to wygląda jak i brzmi

a samo "tyś" to "ty" połączone z ruchomą końcówką drugiej osoby czasu przeszłego lub teraźniejszego czasownika "być" (sjp.pl)

Edited by Tigerus
Link to comment

Piszesz o swoim pomyśle w stronę WG, że "im pokażemy", "możemy się pokłócić" itp.

 

A zasadnicze pytanie: Na jakiej zasadzie zarzucałbyś WG kłamstwa i oszustwo? Pozew sądowy? DO kogo byś go składał? Skąd miałbyś dowody, że dane są prawdziwe a nie sfabrykowane? Poza tym: wszelkie obliczenia są wykonywane na serwerze a nie kliencie i do tych algorytmów NEI MASZ DOSTĘPU i nei wiesz na jakiej zasadzie są budowane. Klient WOT-a otrzymuje tylko WYNIK KOŃCOWY, który możesz zafałszować, a to z kolei już podważy Twoje dane.

 

Nawet, gdyby taki mod powstal, WG stwierdzi, że jest nielegalny i co wtedy? Będziesz używać go i w zamian WG wywali CI perm-bana.

 

Więc uogólniając: kompletna paranoja z Twoimi propozycjami. Przy WOT masz grać/spędzać miło czas a nie bawić się w statystykę.

Link to comment

dane są obliczane po stronie serwera

CHYBA

że chodzi o czas rozpoczęcia i zakończenia trybu rankingowego :D

(żart oczywiście)

 

dane można jeszcze zbierać na vbaddict.net z wykorzystanie Active Dossier Uploadera, mały programik, który działa w tle podczas grania w wota

po zakończonej sesji udajemy się na ww. stronę i podziwiamy

Link to comment
  • Aslain locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.