Jump to content

Konfigurowanie własnego profilu XVM


Recommended Posts

Cześć Aslain, cześć wszystkim.

 

 Przejdę zrazu do rzeczy. Nie tak dawno temu podjąłem się kilku prób samodzielnej konfiguracji pliku xvm.config. Z różnym skutkiem, acz koniec końców porzuciłem starania, gdyż wraz z wejściem nowej aktualizacji okazało się, że muszę cały plik personalizować na nowo. Przypuszczam, że istnieje możliwość takich modyfikacji wartości by bez problemu jeden plik .config działał na kilku wersjach grach (po uprzedniej zmianie tego "czegoś"). I to stanowi meritum. Co, gdzie, jak zmieniać by móc korzystać z jednego pliku .config na różnych wersjach gry i samego XVM bez konieczności ponownej konfiguracji?

 

Drugą kwestią jest pytanie, a zarazem prośba do wszystkich Użytkowników i samego Aslaina o rady dotyczące konfiguracji XVMu. Mam na myśli coś w rodzaju porad dla średnio-obeznanej osoby. Co zmienić by osiągnąć dynamiczne kalkulację zasięgu wykrywania, jak ustawić własnego hitloga (i czy to w ogóle opłacalne w takim sensie, czy warto samemu to robić), i tym podobne. 

 

Bardzo proszę o rzeczowe odpowiedzi. Wskazówki, gdzie szukać odpowiedzi, innych forów, poradników bądź nawet instrukcji krok po kroku będą równie cenne.

Chciałbym na koniec zaznaczyć, że szanuję cały wkład czasu i pracy, jaki poświęcasz na ciągłe aktualizowanie modpacka, Aslain. Od kilku miesięcy zeń korzystam i jest mi nieoceniony. Ni mniej, chciałbym posiąść niezbędną wiedzę by móc skonfigurować xvm wedle własnych preferencji.
 

Dziękuję każdemu z góry z poświęcony mi czas.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tu: http://www.koreanrandom.com/forum/topic/4643-27092014-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%84%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BA%D0%BE/#

jest skrypt, który zamienia stary jednoplikowy config na nowy złożony z wielu.

Co do własnej konfiguracji, to najlepiej ją przerabiać z innej. Mój config przerobiłem już dawno temu na taki, jaki chciałem mieć.

Gram z nim już jakiś czas od kilku aktualizacji i po zmianie na nowy format (tym skryptem z linka) działa poprawnie.

Jeśli chcecie przerobić jakiś element xvm-a po swojemu, polecam przeanalizować odpowiedni plik konfiga dla tego elementu.

Jest plik od hitloga, jest od innych rzeczy.

Ja np z hitloga (ile i komu zadałem) mam tylko linię sumaryczną. Nie potrzebny mi jest spis szczegółowy.

WAŻNE! Należy robić kopię zmienianego pliku przed edycją - jak coś nie wyjdzie, macie z czego odzyskać.

Do grzebania w plikach xvm-a polecam Notepad++. Łatwo w nim znaleźć kończącą klamrę, podświetla składnię i parametry.

Na wikipedii poszukajcie opisu formatu JSON, będziecie wiedzieć, jak jest zbudowany i co można zmieniać.

  • Upvote 2
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.