Jump to content

Lista Niedozwolonych modyfikacji?


Recommended Posts

Cześć, dostałem blokadę na konto : https://prnt.sc/hgus9d

 

Mam więc parę pytań jak uniknąć kolejnego stałego bana:

1: mogę jakoś przedstawić listę modów z paczki aslaina których używam?  jakiś log ? jak to zrobić

2: Podacie mi listę modów które są niedozwolone z paczki aslaina? bo nigdy w życiu nie używałem nic innego z poza niej, (nie mam tutaj do ciebie żadnych pretensji)

 3: lista ogólnie zakazanych modów jeśli taka istnieję.

 

w skrócie co używam, ew przedstawie screena, log z tego co używam tylko nwm jak to zrobić niech ktoś podpowie,

- XVM ogólnie + minimapka xvm, ustawienia xvm w garażu, inne ustawienia xvm, PMOD - zoom x30, oddalenie widoku 300m, celownik serwerowy Elkano, celownik domyslny z gry + dla arty (PRO arty), Damage log gambitER, statystki sesji yasenkrasen oraz modyfikacje wplywajace na jakos grafiki - wot tweaks, nic wyalienowanego z poza paczki nie uzywam

Link to comment
  • Administrator

Zacznijmy od tego ze paczka nie zawiera niedozwolonych modyfikacji, i jest dopuszczona przez WG (jest m.in. dostepna na ich oficjalnej alpha stronie z modami, modyfikacje tam zalaczana sa weryfikowane wlasnorecznie przed dodaniem).

 

Jesli dostales bana to nie jest to wina mojej paczki.

 

Jak zalaczyc logi itd. pisze w linku z mojego podpisu posta.

 

Nadmienie ze zalaczenie ostatnich logow nie jest rownoznaczne z tym ze za mody z tych logow dostales bana, dla przyladu 2 mies. temu miales cos na kompie co spowodowalo bana, i dopiero teraz go dostales. Mody mogly byc przez Ciebie zmieniane w tym czasie, rowniez mogles instalowac lub miec zainstalowane rozne aplikacje, za ktore tez lapie sie bana.

Link to comment

więc jedyna sluszną opcją pozostaje odinstalwac wota z pc kompletnie wyczyscic wszystko zwiazane z wotem, zainstalowac jeszcze raz i uzywac tylko modow z aslain.modpack? ( innych modów nie uzywam nie bd uzywac )

 

 czy to zadziala?

Edited by jaramsie
Link to comment
  • Administrator

Z tego co wiem to nawet za granie bez modow moze czasem grozic banem ;) Tak przynajmniej twierdza niektorzy uzytkownicy.

 

Nie ma 100% pewnosci, nikt nie wie jak WG to sprawdza, nie podaja tez nazwy moda lub jego mechaniki za ktora dostalo sie bana, wiec nie wiem w jaki sposob mozna sie poprawic po takiej 7-dniowej reprymendzie.

Link to comment

@Aslain słuchaj a czy ten mod jest legalny według zasad polityki fair play wg , tzn czy daje mi jakaś przewagę nad innymi graczami? Pytam się ciebie dlatego, ze ja już tego nie ogarniam mam taki mętlik i liczę ze mi coś podpowiesz ;)

+ https://prnt.sc/hhe13k

+ https://prnt.sc/hhe0rm

+ https://prnt.sc/hhdzt1

tutaj te punkty których mogą się tyczyć te screeny :

 

 - Mody faktycznie zmieniające fizyczne właściwości, charakterystykę lub działanie dowolnego pojazdu bądź obiektu w grze, lub zmieniające zasady gry.  ( mam na mysli czy czas lotu pocisku arty zmienia właściwości fizyczne pojazdu w tym przypadku arty?)

 

- Mody ujawniające pozycję przeciwnika w sposób nieprzewidziany w czystym kliencie gry, przez oznaczanie w czasie rzeczywistym zniszczonych obiektów na mapie i minimapie, przez zmienianie sposobu wyświetlania torów pocisków smugowych lub wyliczanie i oznaczanie pozycji dział samobieżnych na podstawie smugaczy, jak również te, które utrzymują wyświetlanie dostrzeżonych pojazdów, nawet gdy się do nich nie celuje. ( to jest tak zagmatwane ze sam nie wiem o co w tym chodzi )

 

- Automatyczne celowniki (tzw. „aimboty”) dające więcej możliwości niż „blokada celu” w czystym kliencie, w szczególności te, które celują w czułe punkty przeciwnika i/lub automatycznie wprowadzają poprawkę, umożliwiając oszukującemu skoncentrowanie uwagi na prowadzeniu czołgu.  (czy to tez tyczy się z jakim czasem doleci pocisk z arty?) 

 

Proszę pomóż  rozwiać ten mętlik, ponieważ pisząc na support nie uzyskałem odpowiedzi..

( (odpowiedz supportu) Niestety nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to, który mod jest dozwolony a który zabroniony. Nasze stanowisko pozostaje niezmienne. Przy doborze modów, polecamy kierować się własną oceną czy taki mod może być zabroniony. W razie gdyby coś się zmieniło w naszym odniesieniu do modów, lepiej aby nie było potem niespodzianki. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to odpowiedź, na którą liczyłeś, niestety innej nie udzielimy:(.  )

 

Gdybyś miał przy sobie te stronę z modami wg wiem ze kiedyś takowa istniała ale nie mogę jej nigdzie wyszukać. Pozdrawiam :D

Link to comment
  • Administrator

Strona WG: https://wgmods.net/WOT/ru/ (po rusku ale to nie problem). 

 

Mody z obrazków sa też na tej stronie, np. w popularnych ruskich paczkach modów, WG z nimi blisko współpracuje. Szczególnie z ruskimi moderami/twórcami paczek. To właśnie oni zwykle wybierani są potem do pracy w firmie WG, jest też odwrotnie devsi WG pod pseudonimami wypuszczaja mody do ich gier.

Link to comment

Cześć.

Zdecydowałem się napisać, gdyż kolega z klanu dostał bana na 7 dni za używanie moda Aslaina. Konkretnie chodziło o automatyczne zakładanie modułów, weakspoty oraz białe gąski. Przynajmniej taką informację uzyskał od Wargaming. Oczywiście nie wiadomo,  z jakiego okresu było sprawdzanie konta. Z tego, co przekazał kolega jest pobierany log gry, gdzie są zapisane informacje o wszystkich modyfikacjach. Czy ktoś może miał podobną sytuację? Używam paczki Aslaina od kilku lat i nigdy nie było problemu. Wygląda na to, że Wargaming zaostrzył kryteria. co do modów. Ponoć w następnych aktualizacjach wota niektóre mody pojawią się w od razu w grze. Pozdrawiam. Sylwek

Link to comment
  • Administrator

Raczej powinno byc tak ze koledze wydawalo sie ze dostal bana za mody Aslaina, poniewaz nic co mam w paczce nie jest zabronione, a WG nie zaostrzylo nic z nienacka (w zasadzie nic sie nie zmienilo od roku jak wyszly nowe zasady fair play), wiedzial bym o tym gdyz jestem z nimi w kontakcie.

 

Jesli kolega faktycznie dostal taka odpowiedz ze supportu ze wymienione mody sa zabronione, niech ją pokaze a ja spytam WG co oni na to, i jestem na 100% pewien, ze mi odpowiedza ze to nie tak, i że zaszło jakies nieporozumienie w interpretacji odpowiedzi supportu.

Link to comment
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

a ja osobiście używam aslaina i dostałem bana ...... z rocznym opóźnieniem :) 7 dni za to że kiedyś tam przez parę dni miałem coś nie tak bardzo dozwolonego :P

 

więc jak u w/w panów moje zdziwienie było duże, gdy pojawił się 7 dniowy banik. ale fakt faktów kiedyś tam miałem coś i to coś nie było w grupie dopuszczalnych modów, choć jak każdy wie polityka "fair play" WG nie podaje żadnego moda z nazwy. co by ułatwiło całą sprawę.

 

pozdrawiam tych co wciąż nie wiedzą "za co" ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.