Jump to content

Bardzo wolne pobieranie modpacka


Recommended Posts

Hej, najpierw chciałem podziękować za tytaniczną pracę włożoną w ulepszanie wota.
Mój problem polega na niewiarygodnie wolnym pobieraniu podczas instalacji (sama instalka z forum to momencik). Internet mam 100 Mb/s a tutaj transfery jak w 2000 roku na dialupie od neostrady. Czy jest to spowodowane za dużym obciążeniem serwera czy coś?

Przechwytywanie.PNG

Parę chwil po wstawieniu posta zaczęło pobierać normalnie, może chwilowa czkawka.

Przechwytywanie2.PNG

Link to comment
  • 1 month later...

Aslain to nie jest wina aktualizacji ze tak pobiera , problem lezy gdzie indziej. Pobierałem Twoja paczke juz dziesiatki jak nie setki razy i nigdy wczesniej takich jaj z tym pobieraniem nie bylo, a miełem neta po starym kablu z neostrady , teraz mam 300Mb/s po światłowodzie a po odpaleniu instalki poszczegulne mody pobiera z prędkościa 10kb/s czas instalacji paczki 10-20 minut !!! O co chodzi ? Tak jak kolega wyzej napisał samo pobranie instalatora to jest u mnie kilka sekund ale pozniej w czasie instalacji masakra. HELP

Link to comment
  • 5 weeks later...

Drogi Aslain'ie instalowanie aktualizacji od pewnego czasu to horror ( ze względu na transmisję danych). Praktycznie w godzinach popołudniowych i wieczornych jest to niemożliwe. Może coś da się z tym zrobić choćby ze względu na to, że masz tak dużą liczbę userów :)

Pozdrowienia

Link to comment
  • Administrator

To wina routingu nie userow jak juz sprawdzono. Server ma skopana konfiguracje, i niektore polaczenia akceptuje na szybkim laczu a inne na jakims powolony.

 

Pomaga uzycie VPN'a ustawionego na USA.

 

Niestety kontakt z adminem serwera jest sredni, i chyba albo nie potrafi, nie chce albo nie moze tego naprawic.

 

Oczywiscie jest tez jakis wklad userow, ale nie moze byc tak ze ktos mi pisze ze pobiera 5kb/s kiedy to ja zawsze mam 3.2MB/s.

 

Niektorym pomaga tez ustawienie serwrow dns na google, czyli na 8.8.8.8

Link to comment
23 godziny temu, Proan napisał:

Ustawiłem VPN'a na USA. Rzeczywiście pobieranie zaczęło śmigać prawidłowo. Nie jest to chyba w porządku dla naszych rodaków :(

 

SUPER, MOŻE KTOŚ PODPOWIE JAK MAM TO ZROBIC? 

Są jakieś płatne programy , ale są płatne......

Jest jakaś inna opcja, jak tak to poprosze o pomoc.

ściaga mi 10 MB juz godzine , od wczoraj próbuje...

 

Edited by CIUMEK
Link to comment
  • Aslain pinned this topic

@Aslain

Zostawiłem to pobieranie o którym pisałem wcześniej, że idzie jak krew z nosa. Po pobraniu jakichś 50-60% rozpędziło się do tej prędkości widocznej na zrzucie ekranu i tak już było do końca. Jeśli masz życzenie zaraz mogę jeszcze sprawdzić ten alternatywny link który podałeś. ;)

pobieranie2.jpg

Link to comment

@Aslain Tak, dokładnie. Właśnie się za to biorę bo przy obecnym już mi wyskoczył problem, ale zaraz założę temat z plikiem. Co do tej alternatywy za chwilkę dam znać.

 

@EDIT:

@Aslain

Alternatywne źródło pobierania przynajmniej jeśli o mnie chodzi rewelacja. Cały czas idzie na na poziomie 3,7-3,9MB/s na 5MB/s max, więc jest  zdecydowanie lepiej niż z linków w głównym poście. :glasses:

pobieranie3.jpg

Edited by Amster91
Link to comment
2 minuty temu, Amster91 napisał:

@jasiu198 Opisz dokładnie swój problem to spróbujemy pomóc. Z takiej wiadomości nic nie idzie wywnioskować.

Predkosc pobierania modow wynosi ok 3-4 MB\s. Gorzej jest przy instalacji modpacka tak jak wyzej koledzy maja problem u mnie jest to samo predkosc spada do 10-15 kb\s, czas instalacji wyswietla czasmi do klku godzin,po chwili wysakakuje limit czasu operacji zostal przekroczony i wszystko zaczyna sie od poczatku. 

Link to comment

@jasiu198 sprawdź to:

21 godzin temu, Aslain napisał:

Załącze tu specjalny modpack ktory pobiera przez troche inny rodzaj linku, prosze sprawdzcie to i dajcie znac. Bedzie za ok 15min.

http://aslain.harmless.hu/Aslains_WoT_Modpack_Installer_v.1.4.0.1_02b.exe

 

ponadto jak problem nadal jest to VPN za darmo 10GB na miesiac, https://windscribe.com/

 

Pobierz z tego linka. U mnie było super. Jeśli będzie lepiej daj znać to @Aslain poda to alternatywne źródło pobierania modów na stałe do swojej listy w poście głównym z modami.

  • Upvote 1
Link to comment
Przed chwilą, Amster91 napisał:

@jasiu198 sprawdź to:

 

Pobierz z tego linka. U mnie było super. Jeśli będzie lepiej daj znać to @Aslain poda to alternatywne źródło pobierania modów na stałe do swojej listy w poście głównym z modami.

Ok zaraz zaczne pobierac i dam znac 

6 minut temu, Amster91 napisał:

@jasiu198 sprawdź to:

 

Pobierz z tego linka. U mnie było super. Jeśli będzie lepiej daj znać to @Aslain poda to alternatywne źródło pobierania modów na stałe do swojej listy w poście głównym z modami.

Ok wszystko poszlo bardzo sprawnie i szybko 

dzieki 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.