Jump to content

Zainfekowany wirusem instalator?


Recommended Posts

Witam, o ile do tej pory z modpackiem nie było problemów to dziś obydwie wersje - zarówno 1.6.0.3 #00 jak i #01 zostały zatrzymane przez mój antywirus w kwarantannie jako zainfekowane szkodnikiem typu malware generator. Podejrzany jest plik "crashsender1500.exe" z modpacka. Nie wiem czy to fałszywy alarm, ale polecił bym autorowi modpacka jego sprawdfzenie.

Edited by Zriel
Link to comment
23 hours ago, Aslain said:

U mnie nie ma takiego pliku, cos zle pobrales. Moje modpacki sa zawsze spradzane przed wyslaniem wiec problemu szukalbym gdzie indziej.

Pobrałem bezpośrednio ze strony - link do bezpośredniego pobierania nr.4. To że paczki które przygotowujesz są ok. nie oznacza że po stronie serwera coś nie jest dodawane.

Link to comment
  • Administrator

Dlatego podaje sha256, aby sobie sprawdzic sume kontrolna po sciagnieciu, jesli sie zgadza to na 100% nie ma wirusa. Sama strona jak wysyla .exe z moim modpackiem to nie ma opcji zeby wyslala cos ekstra, po za tym uzywam zaufanych hotstingow. Zalecam przelecenie calego komputera jakims programem antywirusowym, i sprawdzenie na innej przegladarce.

Link to comment

Tłumaczę - komputer mam chroniony podwójnie (dobry antywirus + defender) , to że hoisting jest zaufany nie znaczy że ktoś się na niego nie włamał. Anyway - coś m i tu nie pasuje : zawsze ściągam z linku nr.4 bezpośrednio(takie przyzwyczajenmie), jeśłi paczka jest ta sama to sha powinno być jedno dla wszystkich linków (w końcu to to samo archiwum) dlaczego zatem np. teraz są 2 różne sumy kontrolne?

 

Edit : sprawdziłem logi antywirusa i przeglądarki, wychodzi na to że to serwer  (ten nr.4) "doczepiał" pobrania dodatkowy plik wraz ze skryptem mającym wymusić jego uruchomienie po zakończeniu pobrania. Najwyraźniej ktoś im się włamał i umieścił szkodnika. Tak dla Twojej wiadomości - nie ma dziś zaufanych hostingów, wszystkie oferują te usługi dla kasy i starają się to robić jak najmniejszym kosztem, na czym kuleje ich ochrona i zabezpieczenia. Dlatego powinno być nawykiem sprawdzanie czegokolwiek co się ściąga bo nawet duże strony/wydawcy gier czy zaufane hostingi mogą paść ofiarą hackerów.

Edited by Zriel
Link to comment

Oni mają błędy od lat , a tryby z dużą ilością graczy jak linia frontu np. je dobrze uwidaczniają. Abstrahując od ghost shotów to jest jeszcze problem "znikania" pocisku w momencie gdy w trakcie jego wystrzeliwania ( w tym samym momencie w którym naciskasz przycisk) otrzymujesz obrażenia - nawet jak pocisk trafia to nie zadaje obrażeń. Do tego masz problem związany z perkiem zwiększającym prawdopodobieństwo uszkodzenia modułu lub załoganta - przy sporej liczbie graczy i ostrej akcji w pobliżu zdaża się że po kilku sekundach jak już się wycofałeś pada npo. ammorack, bo serwer dopiero przeliczył  i wysłał pakiet, o czarach ze spottingiem nawet nie ma co mówić, bo czołg ciężki w zasięgu widzenia, poruszający się i nikający magicznie to gwałci logikę.

 

Problemem jest to, że  teoretycznie nowy silnik gry jest wciąż 32 bitowy i niestabilny przy ilości "ficzerów" jakie do niego włożono, serwery natomiast wciąż korzystają z silnika /bigWorld(więc dochodzi konwersja/interpreter dla komunikacji co powoduje dodatkowe opóźnienia), do tego wraz z premierą najnowszego ich MMO osłabiono serwery dla WoT.

 

Ogólnie od jakichś 2 lat mam wrażenie że rozwój WoT jest tylko pozorny, a wszystko co robią ma przyciągnąć graczy do "eventów" i wydoić jak najwięcej kasy puki się jeszcze da.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.