Jump to content

Pozycja dziennika obrażeń XVM


Recommended Posts

Witam,

 

W którym pliku zapisuje się pozycja dziennika obrażeń od XVM?

Chodzi dokładnie o to:

123123.png.130201ed23f396815bd7bab349294195.png

 

Problem jest taki, że spieprzyło mi to poza ekran. 

 

Usuwałem folder xvm z folderu configs (res_mods) oraz reinstalowałem kilka razy paczkę, jak to cholerstwo przywrócić? Uprzedzając pytania, tak - sprawdzam to jak dostaję obrażenia.

Link to comment

No właśnie, można. Zainstalowałem aktualizację, chciałem przenieść moda od biegłości koło mapy. Później dostaję obrażenia, patrzę - a dziennik jest prawie na środku ekranu. Łapa cały czas to trzymała, nie chciało tego puścić. I co najgorsze, dało się to przenosić tylko w dół aż znikło całkowicie. Nie mam tego w ogóle na ekranie, nie mogę w żaden sposób złapać tego.

 

{
  "damageLog": {
    // false - disable.
    // false - отключить.
    "enabled": true,
    // true - disable standard detailed damage.
    // true - отключить стандартный детальный урон.
    "disabledDetailStats": false,
    // true - disable standard summarized damage.
    // true - отключить стандартный суммарный урон.
    "disabledSummaryStats": false,
    // Log of the received damage.
    // Лог полученного урона.
    "log": {
      // true - allow to move log in battle and disallow macros for "x" and "y" settings.
      // false - disallow to move log in battle and allow macros for "x" and "y" settings.
      // true - разрешить перемещение лога в бою и запретить макросы в настройках "x" и "y".
      // false - запретить перемещение лога в бою и разрешить макросы в настройках "x" и "y".
      "moveInBattle": true,
      "x": 295,
      "y": 0,

 

 

Wartość x/y jest prawidłowa? Nie wiem już o co chodzi :D

damageLog.xc

Aslains_WoT_Logs.zip

Edited by Grzechu
Link to comment

Miałem analogiczny problem z InfoPanelem. W teorii też się przesuwa, ale w praktyce te przesuwanie działało jak chciało, raz mogłem, raz nie, a czasami szło nie tam, gdzie przesuwałem. W przypadku tego panelu wartości X i Y to były offsety (przesunięcia) względem środka ekranu - podejrzewam, że wszystkie analogiczne wartości działają na tej samej zasadzie. Chciałem mieć panel na dole więc ręcznie ustawiłem Y dodatni (210 w moim przypadku) i po lewej stronie, więc X ustawiłem ujemny (-80 w moim przypadku). To była metoda prób i błędów, ale w moim przypadku to było jedyne skuteczne i trwałe rozwiązanie.

Kilka mam takich rzeczy, które regularnie ręcznie poprawiam, nawet napisałem pod to malutki programik, który przywraca moje ustawienia modów po instalacji ModPacka, bo niektóre się potrafią zresetować.

  • Upvote 1
Link to comment

Mam podobny problem- tyle że u mnie dziennik obrażeń w ogóle się nie pokazuje na ekranie.

ustawienia w damage.xc są takie:


  {
  "damageLog": {
    // false - disable.
    // false - отключить.
    "enabled": true,
    // true - disable standard detailed damage.
    // true - отключить стандартный детальный урон.
    "disabledDetailStats": false,
    // true - disable standard summarized damage.
    // true - отключить стандартный суммарный урон.
    "disabledSummaryStats": false,
    // Log of the received damage.
    // Лог полученного урона.
    "log": {
      // true - allow to move log in battle and disallow macros for "x" and "y" settings.
      // false - disallow to move log in battle and allow macros for "x" and "y" settings.
      // true - разрешить перемещение лога в бою и запретить макросы в настройках "x" и "y".
      // false - запретить перемещение лога в бою и разрешить макросы в настройках "x" и "y".
      "moveInBattle": false,
      "x": 295,
      "y": 0,
      // true - show hits without damage.
      // true - отображать попадания без урона.
      "showHitNoDamage": true,
      // true - summarize damages from fire.
      // true - суммировать повреждения от пожара.
      "groupDamagesFromFire": true,      "lines": 15,      "groupDamagesFromFire": true,

 

 

Czy x,y maja być inne?

 

Edited by b0ozar
Link to comment

Też nie miałem go w ogóle na ekranie.

 

Naprawiłem to jakieś dwa dni temu, przed instalacją modpacka wszedłem w %appdata% i usunąłem folder xvm: 

AppData\Roaming\Wargaming.net\WorldOfTanks\xvm

 

Po tej akcji zainstalowałem modpacka, musiałem też od nowa aktywować usługi xvm i teraz jest wszystko ok.

Edited by Grzechu
Link to comment
  • Administrator
On 6/14/2020 at 2:37 PM, b0ozar said:

Reinstaluj paczke i odznacz mozliwosc przeuswania hitloga i sie powinien pojawic.

Link to comment
2 godziny temu, Aslain napisał:

Reinstaluj paczke i odznacz mozliwosc przeuswania hitloga i sie powinien pojawic.

Hitloga tak instaluje i on jest widoczny bez problemu (u góry ekranu).

Niestety damagelog (pokazujący kto mnie trafił - obok panelu zniszczeń) jest niewidoczny :(.

 

Rozwiązałem to połowicznie instalując teraz Damage Log GambitER.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.