Jump to content

Wyrzucanie z gry zaraz po jej rozpoczęciu 1.9.1.2_13


Recommended Posts

Dzień dobry / dobry wieczór

 

na wstępie chciałem podziękować za możliwość zgłoszenia problemu i bardzo liczę na jego rozwiązanie, bowiem nie umiem już chyba grać bez Twojego moda ;) 

 

Problem zaczął się chyba wraz z wersją 1.9.1.2_09, nie jestem tego jednak do końca pewien. Trwa z każdą kolejną, a nie pojawia się po całkowitym odinstalowaniu paczki.

Po wejściu do gry, zaczyna się odliczanie, a kiedy dojdzie do "0" aplikacja się zamyka do pulpitu i nie mogę wejść do gry w zasadzie do końca bitwy. Zdarzało się (nie zauważyłem prawidłowości), że udało się wejść do gry na chwilę, by po kilku sekundach znowu być z niej wyrzuconym. Tak dzieje się najczęściej, choć zdarza się sporadycznie "wyrzucenie" po kilku minutach, już w trakcie rozpoczętej normalnie gry. Co ciekawe czołg jakby się przemieszczał (mimo, że nie używam "autogazu" - o ile tak to się nazywa), tzn. następuje zamknięcie gry, a po jej ponownym uruchomieniu widzę np. przez chwilę czołg w innym miejscu, gdy gra się wyłączyła, np. na skałach. 

Są to przypadkowe mapy i przypadkowe czołgi, choć miałem wrażenie na początku, że najczęściej dzieje się tak z czołgami rosyjskimi (IS-3A), obj.430, jednak widzę, że nie jest to żadną regułą. Może po chwili zastanowienia ... chyba najczęściej ten objaw daje Rosja (IS-3A, obj.430) i Francja - (AMX 50 100, AMX 50 Foch i Foch B), ale także dość często Somua. Być może dlatego te zauważam, bowiem tymi czołgami gram chyba najczęściej. Nie przypominam sobie jednak problemu z np. Jagdtiger.

Zdarzyło się kiedyś tak, że nie mogłem kilkukrotnie wejść do bitwy. Szybko odinstalowałem paczkę i wówczas udało się grę dokończyć.

Często dostaję ostrzeżenie za brak aktywności w bitwie, lub (co ciekawe) za opuszczenie bitwy przed jej zakończeniem.

 

Mam nadzieję, że szczegółowo opisałem problem, a w załączeniu plik z log. W razie wątpliwości chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Tomasz

Aslains_WoT_Logs.zip

Edited by atomeck
Edycja
Link to comment
  • Administrator

Witaj,

 

Zglaszasz sie przy zmierzchu 1.9.1.2, jutro juz 1.10.0.0 i nie bede mial czasu zajmowac sie pomoca tego typu przynajmniej do konca tygodnia, ale jak zobaczylem do logow to widze ze uzywasz moda ATAC!, mod ten zawiesza gre przy ladowaniu sie bitwy, jesli zmienilo sie wiezyczke na inna, i grala dalej tym czolgiem, byc moze tez w innych przypadkach, ciezko powiedziec, ja znam tylko ten, temu proponuje nie uzywac tego moda.

 

pozdrawiam

A

Link to comment

Oczywiście rozumiem brak czasu, a zaraz sprawdzę to, o czym napisałeś. 

Z reguły staram się nie zawracać głowy na forach, tylko samodzielnie szukać rozwiązania, ale tu jestem już zupełnie bezradny :(

Poczekam także na kolejna aktualizację, ale pozwolę sobie odświeżyć temat, jeśli problem będzie nadal występował.

Bardzo dziękuję za tą odpowiedź,

 

tomasz

Link to comment

Dzień dobry,

 

ponawiam swój problem, który nie zniknął po aktualizacji do nowej wersji. 

Jeśli mam założyć nowy wątek proszę o informację.

Wszystko co opisałem w pierwszym poście jest aktualne, a zastanawiając się przez chwilę nad Twoją szybką odpowiedzią ... nie sądzę, by mod ATAC! miał wpływ na moje problemy z co najmniej dwóch powodów: 

1. Do tej pory grałem z nim i nic się nie działo, nie zmieniałem też wyposażenia czołgu, a problemy pojawiły się "nagle" bez wyraźnej przyczyny, bez jakichkolwiek modyfikacji czołgów w garażu

2. Trudno jest mówić o zmianie wieżyczki w np IS-3A, czy Somua. One przecież mają stałe wyposażenie i nie można go modyfikować. Podobnie  z Foch'em.

W załączeniu nowe logi i prośba o pomoc

Pozdrawiam

tomasz

Aslains_WoT_Logs.zip

Link to comment
  • Administrator

Pisalem ze w przypadku ATAC! moze byc jakas inna sytuacja ktorej nie znam, ten mod wspomnialem gdyz miales bledy z tego moda w logach, ale rozumiem ze bez tego moda nadal jest problem.

 

W nowych logach praktycznie nie ma bledow, no moze jeszcze od AAI+, ale ten mod od dawna wyrzuca ten blad i nie zauwazylem aby cos zlego sie dzialo.

 

Wyrzucanie na samym poczatku moga tez powodowac skórki ze strefami trafien: Esther, wiec wydaje mi sie ze to jest powodem w Twoim przypadku, mod dziala poprawnie, jest uzywany w duzych popularnych paczkach, ale w promilu przypadkow niektorym uzytkownikom wywala gre, mysle ze to powoduje jakas specyfikacja komputera (hardware).

Link to comment

Tak. Problem po odinstalowaniu ATAC! nie zniknął, a dodatkowo (jak napisałem) po prostu pojawił się nagle, bez jakichkolwiek modyfikacji moich ustawień. 

Jestem użytkownikiem, który nie lubi zmieniać ustawień, kiedy wszystko działa, bo czasami zmiana jednego powoduje rozsypanie się całości i ciężko dojść potem co powoduje problem, a mam dość siedzenia przy kompie i szukania powodów - za stary już na to jestem ;) dlatego od wielu tygodni, ba ... miesięcy nic nie mieszałem. Dziwne jest także to, że wiesz ... problem pojawił się nagle, kompletnie z d**y :/

Będę monitował i dawał znać, jeśli pozwolisz, a zacznę od wyrzucenia tego, o czym piszesz. 

A może któraś aktualizacja w10 coś namieszała? 

Myślisz, że czysta instalacja gry i modów mogłaby coś pomóc?

Link to comment
  • Administrator

Wszystko moze miec wplyw, zarowno problemy z hardware (np. dysk pada), albo driverami, aktualizacje windowsa, antywirusow, czasami lacze internetowe i/lub firewall (sa mody ktore wysypują grę jak nie mogą połączyć się online). Zacznij od pozbycia sie skrórek z trafieniami, myśle że to może być powodem.

Link to comment

Wydaje się, że na razie działa bez jakichś zauważalnych problemów. Zostawiam dla potomnych :)

Najciekawsze było to, że kiedy "wyrzucało mnie z gry", program traktował to jako dezercję i wciąż dostawałem ostrzeżenia.

Nadal nie wiem, gdzie był błąd, tym bardziej, że logi nie świadczyły o jakimkolwiek problemie. Być może "ente" wgrywanie modów spowodowało bałagan w moich plikach na tyle, że samo odinstalowanie dodatków i czyszczenie folderów nie pomagało.

Zrobiłem tak :

1. Odinstalowałem kilka aktualizacji w10 - wszystkie z lipca 2020, które dały się cofnąć, bowiem w lipcu pojawił się mój problem 

Nie pomogło

2. Zainstalowałem całą grę i mody od nowa (skorzystałem z pliku info wczytując wszystkie dotychczasowe moje opcje)

3. Wyrzuciłem wszystkie skórki

4. Grę uruchamiam bez WGC

Działa :) 

Dziękuję i pozdrawiam

  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.