Jump to content

Problem z Aktualizacją ModPacka


Recommended Posts

Witam,mam bardzo nurtujący problem. Z każdą aktualizacją że nie wczytuje mi ustawień do instalatora tylko każe mi za każdym razem zaznaczać co chcę sobie zainstalować.

Wykonując to w Config Loader for Aslains Modpack wczytujac instalator,config i uruchamiajac program jest dokładnie to samo. Wczytuje Defaultowe ustawienia instalatora.

Trochę czasochłonne jest zaznaczanie po kolei co ma zostac wgrane i zaaktualizować to. Czy macie na to jakąś rade?

Pozdrawiam

 

Link to comment
  • Administrator

Czy instalujesz wszystko jako admin?

Zobacz po instalacji czy utworzony zostal plik c:\Games\World_of_Tanks_EU\Aslain_Modpack\_Aslains_Installer_Options.inf i czy ma nowa date.

Generalnie instalator uzywa rejestru windowsa do zapisywania ustawien ktore laduje od razy po jego kolejnym uruchomieniu, mozliwe ze cos na kompie blokuje mu dostep do zapisania tych informacji, np. antywir.

Link to comment
  • 2 weeks later...
W dniu 8.05.2021 o 10:40, Aslain napisał:

Czy instalujesz wszystko jako admin?

Zobacz po instalacji czy utworzony zostal plik c:\Games\World_of_Tanks_EU\Aslain_Modpack\_Aslains_Installer_Options.inf i czy ma nowa date.

Generalnie instalator uzywa rejestru windowsa do zapisywania ustawien ktore laduje od razy po jego kolejnym uruchomieniu, mozliwe ze cos na kompie blokuje mu dostep do zapisania tych informacji, np. antywir.

Cześć posprawdzałem co się dało. Instalator tworzy plik i zawsze zmienia mu datę. i faktycznie instalator zaczytuje dane z pliku installer_options.inf. Ale wczytuje tylko część ustawień poprawnie a część restartuje do domyślnych(często gęsto bardzo losowo.)

np.Wybrane są panele ładowania zawsze resetuja sie do domyślnych

Minimapka XVM tak samo

Link to comment
  • Administrator

Instalator nie czyta pliku .inf nigdy tylko go tworzy/uaktualnia, chyba ze odpalasz go przez program LoadInf.exe, instalator wczytuje wybrane ustawienia z rejestru windowsa.

 

Jesli resetuja Ci sie niektore wybory moze oznaczac ze tak ma byc, instalator czasem zapobiega konfliktom. Np. przy minimapce XVM, wylaczy ja jesli zainstalujesz minimapke od ShuraBB...

  • Like 1
Link to comment
4 minuty temu, Aslain napisał:

Instalator nie czyta pliku .inf nigdy tylko go tworzy/uaktualnia, chyba ze odpalasz go przez program LoadInf.exe, instalator wczytuje wybrane ustawienia z rejestru windowsa.

 

Jesli resetuja Ci sie niektore wybory moze oznaczac ze tak ma byc, instalator czasem zapobiega konfliktom. Np. przy minimapce XVM, wylaczy ja jesli zainstalujesz minimapke od ShuraBB...

Tak też robię uruchamiam LoadInf.exe, aby nie klepać od nowa tego co chcę zainstalować.

Czy wskażesz mi miejsce pobytu w rejestrze?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.