Jump to content

Zawieszanie interfejsu gry w wersji 1.14


Recommended Posts

Symptomy:
Interfejs bitwy przestaje reagować, wygląda tak jak brak komunikacji z serwerem. Pojazdy przestają się poruszać albo tez kontynuują ostatni manewr (np. obrót) 'przeskakując' co chwile do pozycji początkowej. Można zmieniać punkt widzenia kamery, działa celownik (ale nie serwerowy). 
Co ciekawe, działa minimapka i klient otrzymuje informacje o zniszczeniach pojazdów wroga i sojuszniczych.
Po kilkunastu sekundach wyskakuje okno o zerwaniu połączenia, po ponownym logowaniu wszystko wraca do normy, choć zdarza się kolejny zwis. 
Na gołym kliencie [problem nie występuje. Próbowałem namierzyć konkretny mod powodujący takie objawy, wygląda na to, że instalacja samego XVM-a jest OK i nie ma zwisów, ale już wybranie kolejnej pozycji z drzewka, zmiana markerów pojazdów, powoduje, że zaczynają się zawiechy. 

Problemy zaczęły się od wersji modpaka 1.14.0.0_00. 

Aslains_WoT_Logs.zip

Link to comment

Bez modów działa bez problemów. Dodałem z modpaka XVM i markery pojazdów OTM od Aslain, pierwsza bitwa i zwis po mniej więcej 6 minutach. 
Być może jest jakiś problem ze współpracą XVM z karta graficzną, dostałem info od kumpla, że ma na identycznym sprzęcie (Lenovo Ideapad Y700-15isk, grafika FeFoerce GTX960M) podobne problemy. 
Sterownik grafiki, rzecz jasna aktualny. 

Aslains_WoT_Logs.zip

Link to comment

Ja mam podobnie. W bitwie zwiesza sie na 8-10s, pokazuje błąd (trójkąt ostrzegawczy), ping 500, potem się 'odwiesza' i jeśli jeszcze żyję to gram do końca bitwy normalnie. Nigdny nie zwiesiło mnie 2x w czasie jednej bitwy.

Acha, kombinowałem wyłączając nagrywanie powtórek, zmniejszając ustawienia z ultra na minimalne, grać na SD itd - nic nie pomogło.

Tylko tak:

- próbowałem również na gołym kliencie, nawet na ponownej instalacji WOT  i BYŁO TO SAMO;

- tuż przed pojawieniem się tego błędu wystąpiły u mnie TRZY zdarzenia : WOT 1.4, nowe stery Nvidii, jakiś update windows - więc NIE WIEM co było z tych 3 powodem

- ktoś z klanu powiedział że to podobno przez ten nowy tryb 'topografia' , niby WG wie o tym i ma coś zrobić.

 

Prawdopodobniie to NIE wina modów - z tym że jeśli nie Aslain to nikt nie pomoże/ nic nie wymyśli, do WG to można pisać jak na księżyc - powiedzą że masz przeinstalować windows, stery, WOT od nowa, potem zalecą k przeprowadzkę i zmianę żony na nową,  ch### to wszystko pomoże, a potem rozłożą ręce.

 

Dołączam moją konfigurację modów, desktop, Win 10 Pro, rtx 3070, 32 gb ram, płyta MSI  jeśli coś to pomoże

Aslains_WoT_Logs.zip

Edited by _G0RAL_
Link to comment
  • Administrator
11 hours ago, _G0RAL_ said:

 

 

Dołączam moją konfigurację modów, desktop, Win 10 Pro, rtx 3070, 32 gb ram, płyta MSI  jeśli coś to pomoże

Aslains_WoT_Logs.zip 200.58 kB · 0 downloads

Znalazlem w logach:

2021-08-17 23:39:33.405: INFO: [Info] FATAL ERROR: RenderSystemDeviceAccess::genericInterfaceCallFailureHandler - device in unsupported state: The device has been removed. 

 

To swiadczy ze problemem jest urzadzenie w komputerze lub jego driver, chodzi o karte graficzna.

Link to comment

DZIĘKI ASLAIN !!!!!!!

Widzieliście ? Pisałem że jak nie ON to nikt 🙂

 

[edit]

Cofnąłem stery Nvidii do poprzednich, na których stabilnie grałem całą kampanię - błąd nadal jest = WG coś spier#@$@#$ w 1.14

 

[edit 2]

Może to komuś pomoże - wejdźcie przez VPN i po problemie

Edited by _G0RAL_
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.