Jump to content

Crash WOTa, crash grafiki


Recommended Posts

Może to nie jest najlepsze miejsce na to pytanie, do WG już pisałem. Mówili, że jak wyjdzie update, to się może naprawi. Nie naprawiło się. W ostatnim czasie gra stała się wyjątkowo niestabilna. Wywala mi sterownik grafiki prawdopodobnie, bo tracę całkiem połączanie z kartą graficzną. Monitor wyświetla komunikat, że nie ma podłączonego urządzenia. Przy niczym innym, to się nie dzieje, tylko podczas rozgrywki WOT. Muszę wtedy zrobić reseta, ale wiadomo, tracę 3 minuty rozgrywki, to prawie jak wieczność. System i sterowniki mam aktualne. Ktoś miał podobne problemy, albo ma sprytny sposób, jak diagnozować, co się dzieje, bo w logu systemu nie ma nic.

Link to comment

to jest problem z ostatnim updatem do win. poprawka ta skutkuje problemami że sterownikami. poczytaj o tym w Internecie. U mnie np. po wygraniu tego update zniknął z ogóle obraz po prostu był czarny ekran.

Link to comment

To nie jest wina update windowsa , problem występuje bez względu czy to win 7 czy 10 i jaka jest grafika , po wczorajszym update też miałem crasha a gram na win 7 i integrze intela.

Edited by CzR
Link to comment
4 godziny temu, KrisK84 napisał:

to jest problem z ostatnim updatem do win. poprawka ta skutkuje problemami że sterownikami. poczytaj o tym w Internecie. U mnie np. po wygraniu tego update zniknął z ogóle obraz po prostu był czarny ekran.

Ostatnia aktualizacja WOTa wyszła po aktualizacji systemu, a problemy miałem i przed i po aktualizacji. Ten problem mam kilku dobrych miesięcy, zdarzało mi się raz na kilka dni, potem bywały przerwy dłuższe, ale teraz to nie ma dnia bez crasha.

Kilka miesięcy temu miałem problem z dyskiem twardym, miałem WOTa na dysku HDD. Potwornie się grzał, pojawiły się bad sectory, to kupiłem nowy dysk HDD (dysk pod dane), a WOTa przeniosłem na SSD (dysk pod system, podstawowe aplikacje i WOTa). Podejrzałem sensory w trakcie grania i ten dysk na dane miał wysoką temperaturę, 59 stopni Celsjusza. Nie mam pojęcia dlaczego, bo on nie był używany w tym czasie, tam są tylko dane. Tak czy inaczej dziś zreorganizowałem miejsce w obudowie komputera, odsunąłem dyski jeszcze bardziej od siebie i ten, co się grzeje położyłem na metalowej pułeczce (nie wiem, jak to nazwać, box/skrzynka wewnątrz obudowy, gdzie się montuje dodatkowe urządzenia). Nie wisi w powietrzu (powietrze to izolator cieplny), tylko leży na metalu, mam nadzieję, że ta pułeczka zachowa się jak radiator i będzie odprowadzała trochę ciepła.
Kolejna rzecz, którą zrobiłem, to wyłączyłem ten grzejący się dysk software'owo. Mam nadzieję, że to pomoże, sprawdzę w praniu, jak będę grał.

Link to comment

 

29 minut temu, KeyBall napisał:

Ostatnia aktualizacja WOTa wyszła po aktualizacji systemu, a problemy miałem i przed i po aktualizacji. Ten problem mam kilku dobrych miesięcy, zdarzało mi się raz na kilka dni, potem bywały przerwy dłuższe, ale teraz to nie ma dnia bez crasha.

Kilka miesięcy temu miałem problem z dyskiem twardym, miałem WOTa na dysku HDD. Potwornie się grzał, pojawiły się bad sectory, to kupiłem nowy dysk HDD (dysk pod dane), a WOTa przeniosłem na SSD (dysk pod system, podstawowe aplikacje i WOTa). Podejrzałem sensory w trakcie grania i ten dysk na dane miał wysoką temperaturę, 59 stopni Celsjusza. Nie mam pojęcia dlaczego, bo on nie był używany w tym czasie, tam są tylko dane. Tak czy inaczej dziś zreorganizowałem miejsce w obudowie komputera, odsunąłem dyski jeszcze bardziej od siebie i ten, co się grzeje położyłem na metalowej pułeczce (nie wiem, jak to nazwać, box/skrzynka wewnątrz obudowy, gdzie się montuje dodatkowe urządzenia). Nie wisi w powietrzu (powietrze to izolator cieplny), tylko leży na metalu, mam nadzieję, że ta pułeczka zachowa się jak radiator i będzie odprowadzała trochę ciepła.
Kolejna rzecz, którą zrobiłem, to wyłączyłem ten grzejący się dysk software'owo. Mam nadzieję, że to pomoże, sprawdzę w praniu, jak będę grał.

 

Polecam przetestować dysk HD Tunem , pod kątem błędów, transferów i temperatur , dodatkowo wentyl pod molexa zamontować żeby wiał na dysk , być może doszło do uszkodzenia mechanicznego , dodatkowo wyłącz indeksowanie na partycjach i defragmentuj partycje.

 

Dodatkowo jeśli masz system na SSD polecam ci odpalic plik który ci daje , działa jak program SSD Tweaker pro tylko bez instalacji , przespieszy ci dysk ssd.

 

Zaktualizuj sterowniki i biblioteki Driver Boosterem.

 

Póżniej reset.

 

Przeanalizuj system darmowym online antywirusem , Eset online scanner.

 

 

optymalizacjaSSD.cmd

Edited by CzR
Link to comment

Dzięki za odpowiedź, z tym wentylatorem pomyślę na poważnie, bo mam patologiczną sytuację - nieużywany dysk jest cieplejszy od karty graficznej. Z dawnych czasów został mi nawyk optymalizacji, bo zawsze miałem słabego kompa, część z tych rzeczy miałem wdrożone.

 

Nie wiem, czy optymalizacja SSD coś da w kontekście WOTa, tam jest głównie czytanie plików, zapisu jest stosunkowo niewiele: ustawienia, historia, czaty, dane sesji, etc. Nie wiem, czy to było pisane w kontekście dysku SSD, ale odnośnie defragmentacji i dysku SSD, to tego lepiej nie robić. W dysku SSD nie ma mechanizmów mechanicznych, do każdej komórki czas dostępu/odczytu jest stały, więc przyspieszenia, jak w przypadku dysków talerzowych nie będzie. Dodatkowo takie przerzucanie danych z miejsca na miejsce zużywa dysk SSD.

Link to comment
44 minuty temu, KeyBall napisał:

Dzięki za odpowiedź, z tym wentylatorem pomyślę na poważnie, bo mam patologiczną sytuację - nieużywany dysk jest cieplejszy od karty graficznej. Z dawnych czasów został mi nawyk optymalizacji, bo zawsze miałem słabego kompa, część z tych rzeczy miałem wdrożone.

 

Nie wiem, czy optymalizacja SSD coś da w kontekście WOTa, tam jest głównie czytanie plików, zapisu jest stosunkowo niewiele: ustawienia, historia, czaty, dane sesji, etc. Nie wiem, czy to było pisane w kontekście dysku SSD, ale odnośnie defragmentacji i dysku SSD, to tego lepiej nie robić. W dysku SSD nie ma mechanizmów mechanicznych, do każdej komórki czas dostępu/odczytu jest stały, więc przyspieszenia, jak w przypadku dysków talerzowych nie będzie. Dodatkowo takie przerzucanie danych z miejsca na miejsce zużywa dysk SSD.

 

Oczywiście defrag tylko dla tależowych , na ssd mija się z celem.

Link to comment

Przeglądając Twój skrypt patrzyłem, co tam się dzieje i naszła mnie jedna myśl. Moje dyski pracowały w trybie IDE, bo w takim został zainstalowany system. Przy zmianie w BIOSie na AHCI system się nie odpalał i nie drążyłem tematu. Teraz wróciłem do niego i się okazało że po instalacji systemu prostą zmianą w rejestrze można jednak na tryb AHCI zmienić. Zawsze te kilka procent szybciej będzie działało.

Link to comment

Reorganizacja miejsca w obudowie zmniejszyła temperaturę dysku o ok. 6 stopni (do 53). Wtedy gra przestała się wieszać. Wyłączyłem dysk w systemie i włączyłem ponownie po kilku godzinach, o dziwo jego temperatura dalej była na poziomie 53 stopni. Tak czy inaczej zamontowałem wentylator, temperatura jest na poziomie 33 stopni w spoczynku. Obciążony podskakuje do 43. Najważniejsze, że WOT się już nie wiesza.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.