Jump to content

Spotowanie


Szaser

Recommended Posts

Witam, jak to jest z tym "gównem", zazwyczaj gram ciężkimi i mam problem. Stoję sobie elegancko schowany za wzniesieniem w krzakach, aż tu z nikąd pojawia mi się żarówka że zostałem wykryty... no k***a!! mija 0.00000001 sec i każda artyleria jaka tylko jest trafia z 100% skutecznością NO JAKIM CUDEM ?! Dodam że po wykryciu ja nikogo nie widzę :/ jest to bardzo ale to bardzo denerwujące. 

 

Druga sytuacja..

Pozostaje 2x TD i jakaś schowana arta, napieram na wroga a tutaj ni żarówy ani żadnego ostrzeżenia a nagle jeb jeb jeb hity od TD lecą, no skoro mnie wykrył i strzela to czemu ja go ku**a nie widzę ? ta sama odległość on jest aktywny !!! i tak mnie zjedzie z 100% hp do zera. 

 

Wytłumaczy mi ktoś jak grać żeby nie znajdować się w tego typu sytuacjach w których wkurw sięga apogeum ?!

  • Like 1
Link to comment
  • Administrator

W momencie jak masz sygnal od 6-go zmyslu dowodcy to minely juz 3 sekundy od wykrycia, czesto to wystarcza zeby przekierowano na ciebie dziala wroga, szczegolnie jak stoisz w miejscu znanym z tego ze ktos tam lubi stawac.

 

Druga sytuacja moze tez swiadczyc o tym ze stoisz w popularnym miejscu. Z tego co wiem nie ma cheatow ktore pokazuja niewykrytych wrogow, sa tylko takie ktore pokazuja gdzie sie zniszczylo jakis element mapy, albo ew. jak sie strzelilo (chyba tylko z SPG to pokazuje). 

 

 

Link to comment

Z tymi 3 sekundami to nie wiedziałem. Wiele wyjaśnia, stojąc w standardowym miejscu gdzie arta spodziewa się wroga no to mogę to zaakceptować. 

Druga sprawa, chyba nie do końca mnie zrozumiałeś - nie stoję a JADĘ, wiem mniej wiecej gdzie jest wróg, gdy się zbliżam wyłapuje HITY mimo tego że 6-zmysł nie daje sygnału, Obrywam mimo tego że dalej nie widzę od kogo bez włączonego 6-zmysły wiem domniemam że on również nie powinien mnie widzieć, tutaj mechanika gry coś dla mnie nie zrozumiała jest. Mniejszy czołg lepiej wykryje większego itp ?

Link to comment
  • Administrator

Tak te 3 sekundy to niestety prawda, więc trzeba brać na to poprawkę, i jeśli już widzisz żarówke to trzeba pamiętać żeby raczej szybko zareagować na to i się ukryć (w zależności od sytuacji).

 

Większy czołg łatwiej wykryć, ale mniejszy nie ma jakichś bonusów do wykrywania innych. Wszystko zależy od umiejętności dowódcy, zasięgu spotowania danego czołgu, i jego wyposażenia.

 

Weź też pod uwagę że jak raz się zaświecisz innym to nie znaczy że po ok 10 sekundach już tego czołgu nie widać, spoter jak i inne czołi wciąż mogą go wykrywać. Jeśli jednak ani razu się nie zaświeciłeś, a masz wyszkolony 6-zmysł na 100% u dowódcy to nie ma takiej opcji żeby inni mogli ten czołg widzieć.

Link to comment
  • 4 weeks later...

No dobrze, ale skoro ktoś mnie wyspotował - zaświeciłem się ok. Ale czemu ja go nie widzę ? przecież wykrywanie działa w dwie strony tak samo, więc skoro on mnie widzi to ja go też powinienem zobaczyć. Mówię tu o bliskich odległościach.

Link to comment

Jak użyjesz obligacji możesz czas zaświecenia żarówy skrócić do zdaje się 2 sekund od wykrycia.

Żarówka nie działa w obie strony. Nawet mogą strzelać do ciebie stojąc za krzakiem i też go nie wykryjesz. Ważne, żeby stać nie w samym krzaku tylko kilka metrów za. Nawet mod jest na to, który rysuje okrąg jaką odległość trzeba zachować od krzaka.

Są czołgi, które mają takie kamo, że kilka metrów od ciebie dopiero się wyświeci.

  • Upvote 1
Link to comment
  • 2 years later...

 Widzę, że to starszy temat, ale chyba nie został wyczerpany. Prawdopodobnie strzelają do Ciebie "krzaki". Chodzi o to, że jak chowasz się w krzakach i kogoś wyspotujesz, to pod oddaleniu się od krzaków na minimum 15 metrów powoduje, że krzak jest traktowany w zasadzie jak przeszkoda stała. Wtedy może strzelać i nie traci kamuflaż. Prawdopodobnie przeciwnicy wykorzystali ten element mechaniki gry do strzelania "znikąd". Więcej szczegółow na kanale WOT:

 

 

Link to comment

Dokładnie , czołgi ciękie mają najmniejsze procentowe maskowanie a podczas strzału spada jeszcze bardziej. Możesz używać dyrektyw dla załogi : żarówki , dowiesz się chwilę wcześniej niż po 3 sekundach że ktoś cię wyspotował.

Edited by CzR
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.