Jump to content
Sign in to follow this  
Aslain

Przeczytaj to

Recommended Posts

ASLAIN'S XVM MOD z MODPACKIEM

dla

World of Tanks

 

WPROWADZENIE

Aslain's XVM Mod jest moja własną konfiguracją do XVM, połączoną z moimi autorskimi ikonkami konturów czołgów. Rozwijana jest ona od samego oficjalnego wyjścia gry World of Tanks (2011), a ikonki nawet o jeden rok wcześniej. Reszta rzeczy w instalatorze to wszelkie przydatne modyfikacje innych autorów.

 

Uwaga: wszystko jest skonfigurowane tak że wygląda poprawnie tylko we Full HD (1920x1080, 1920x1200). W przypadku grania na niższej rozdzielczości nie gwarantuje poprawnego wyświetlania (niektóre elementy mogą nachodzić na siebie). Pozycje nachodzącch elementów można poprawić ręcznie, w konfiguracji, ale wymaga to odpowiedniej wiedzy.

 

INSTALACJA

Wymagane są uprawnienia administratora, w celu instalacji nowych czcionek w systemie. Instalator powinien sam wykryć gdzie jest zainstalowana gra, są jednak przypadki kiedy mu się to nie udaje, i wtedy należy ręcznie wskazać mu folder z World of Tanks. Domyślny folder instalacji jest to najczęściej C:\Games\World_of_Tanks. 

 

Uwaga: instalowanie moda na ślepo bądź do złego folderu, kończy się tym że nie będziemy mieli w grze żadnych modyfikacji!

Zalecam zawsze zaznaczać "czysta instalacja": ma to na celu zapobiec problemom z brakiem kompatybilności, z wcześniej zainstalowanymi modyfikacjami przez użytkownika.

 

Jeśli to możliwe należy pozaznaczać jak najwięcej opcji w czasie instalacji. Natura tego instalatora jest taka, że jeśli czegoś nie zaznaczymy, to wcale nie oznacza że to coś będzie wyłączone, bądź nie zostanie zainstalowane. Modyfikacja XVM instaluje się z już wcześniej ustalonymi opcjami, i np. jeśli nie zaznaczymy że chcemy wyłączone markery WN6, to i tak zostaną one zainstalowane w opcji domyślnej, czyli w tym przypadku będą widoczne w grze. Powyższe tyczy się tylko głownej sekcji z opcjami XVM, na szczęście modpack i DLC nie działa w ten sposob.

 

ZGŁASZANIE BŁĘDÓW:

Aby zgłosić błąd lub problem należy wysłać wiadomość na forum w moim temacie pomocy:

 

- w której opisz swój problem jak najdokładniej

- załącz wszystkie pliki zaczynające się od nazwy "_Aslains_" , python.log, i xvm.log (we folderze z grą)

- w miare możliwości załącz też obrazki z gry, przedstawiające problem

 

Uwaga: Zgłoszenia ograniczające się do "XVM nie działa", albo "twój mod nie działa od czasu ostatniej aktualizacji" są niepoprawne i nie będa w brane pod uwage, gdyż nie zawierają wymaganych informacji. 

 

Bez załączonych plików logów nie będę w stanie sprawnie sprawdzić problemu, i szansa na uzyskanie pomocy obniży się. Dziękuję z góry za poprawne raporty.

 

AKTUALIZACJA

Aby zakutalizować paczkę, po prostu instalujemy wszystko na nowo. 

 

SEKCJA DLC (ONLINE)

Instalator podczas instalacji pobiera pliki online do nowego folderu w grze o nazwie "aslains_downloaded_files"

 

ODINSTALOWYWANIE


Użyj windowsowej opcji odinstalowywania programów

 


STATYSTYKI XVM

Jeśli macie problem z brakiem statystyk w grze (info zły token), proszę wykonać tę procedurę:

 

1. Wyłączyć grę

2. Wejść na stronę http://www.modxvm.com/en/ (jest po angielsku na razie)

3. Kliknąć na guziku Sign-in i zalogowaćj się używając Wargaming ID (jest to bezpieczne)

4. Kliknąć na guziku Deactivate

5. Kliknąć na guziku Activate

6. Uruchomić grę

7. Jeśli nadal nie ma statów, powtórzyć procedurę do skutku

 

Chciałbym poinformować że nie jestem w stanie odpisywać na każdy post z problemem, powodem jest brak czasu, dlatego też wiele z tych pytań może zostać, i zostanie pozostawionie bez odpowiedzi. Ponadto informuję że nie prowadzę supportu w grze, poprzez wiadomości. Jeśli ktoś będzie pisał tam z problemem w modyfikacji, będę zmuszony go zignorować. Dziękuję za zrozumienie.

 

Aslain @ 2014

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.