Jump to content

Celownik arty - propozycja


Recommended Posts

Moja propozycja odnosi się do sekcji celewników w instalatorze. Chodzi o rozbudowę tej sekcji i dodanie celowników arty jako dodatkowej podsekcji. Wielu graczy gra artami i korzysta z takich celowników, jakie są przyporządkowane do określonego zestawu celownika - Jimbo, Demokles, Overcross czy Harpoon itd. Nie każdemu to odpowiada. Ja gram używając celownika OPTIC TRG, ale celownik arty zawarty w tym zestawie jest beznadziejny. W innych zestawach celownik arty jest dobry lub bardzo dobry, ale celownik główny jest kiepski. Oczywiście, nie chodzi mi tutaj o wyodrębnianie każdego celownika arty i dodanie go do podsekcji celowników artyleryjskich, chociaż nie wykluczam i takiej ewentualności w przyszłości. Na chwilę obecną dotyczyłoby to kilku najbardziej przejrzystych, czytelnych celowników. Moja propozycja wprowadzenia zmian wyglądałaby mniej więcej tak, jak na przedstawionym poniżej rysunku:

post-2319-0-00018000-1428140729_thumb.pn

  • Upvote 1
Link to comment
  • Administrator

Sprawa wyglada tak ze nie wszystkie celowniki da sie ze soba polaczyc. Aczkolwiek przynajmniej kilka dalo by sie pomieszac w ten sposob. Drugi powazniejszy problem to w instalatorze trzeba dodac specjalny kod, nie radze sobie z nim, musialbym miec pomoc. Moge dac to w inny sposob, w instalatorze:

ze dodalbym po za tym ze wybiera sie celownik snipera, potem celownik arty: paskudna sekcje nr 3 w ktorej zaznaczalo by sie ktory zestaw sie wybralo: j1mbo-mjolnir, j1mbo-damocles i tak dalej wszystkie kombinacje.

Link to comment

Jak wiesz, to nie musi być eleganckie, ale za to będzie bardzo praktyczne. Po instalacji liczył się będzie efekt końcowy, a nie jak to wygląda w trakcie instalacji, a o to głownie chodzi. Z czasem zapewne uda się to elegancko dopracować. Na wszystko przyjdzie czas. Sam wiesz po sobie, jak ewoluował Twój Modpack.

  • Upvote 2
Link to comment
  • Administrator

Możliwe że masz racje, juz przymierzalem sie do tego wczesniej - mam duzo plikow zebranych dla celownikow, wiec po swietach jesli za szybko nie wyjdzie 9.7 to moze to zdaze zrobic. Wpierw musze przetestować to u siebie...

Link to comment

Tak mi przyszedł do głowy inny pomysł. A może stworzyć taki mini modpack odnośnie samych celowników art? Kto chce, to sobie go zainstaluje, a kto nie będzie miał ochoty, to będzie korzystał z celowników głównego Modpacka. Ale to tylko taka przelotna myśl.

 

edit//

Być może, że taki modpack będzie na tyle uniwersalny, że przy kolejnych aktualizacjach WoT'a, zmiany wprowadzane w tym minipacku, sprowadzałyby się tylko do zmiany katalogu instalacyjnego, tzn. obecnie instalacja modów przebiega w katalogu 0.9.6. Kolejne to będą katalogi o nazwie 0.9.7, 0.9.8 itd. Oczywiście kolejne zmiany bedą zachodziły w miarę wprowadzania kolejnych aktualizacji.

Link to comment
  • Administrator

Bawilem sie tym dzisiaj, i efekt jest fatalny, musialbym dodac doslownie 74 nowe linie w opcjach instalatora - wygladalo by komicznie. Wysmiano by mnie gdybym tak to zrobil, to musi sie opierac na kodzie niestety. Robienie osobnego instalatora tylko dla celownikow, nie wiem czy jest sens, nie wiem co by to dalo, i tak ktos co to sciagnie pomysli sobie to samo, kiedy jak sciagnie to samo tylko ze w duzym modpacku.

Link to comment

Muszę się zatem nadal z tym borykać lub zacząc kombinować z tymi celownikami samodzielnie. Szkoda, że to sprawia tyle kłopotu. W sumie nie potrzebaby było aż tylu kombinacji. Tylko kilka takich zestawów najbardziej popularnych, No nic, mówi się trudno.

Dziękuję za zainteresowanie.

Link to comment
  • Administrator

Rozwiazanie prostą metoda niestety wychodzi paskudnie, o ile pare extra linijek bym przezyl, ale juz nie az tyle. Poki co szukam kogos do pomocy z tym, moze za szybko sie nie pojawi, ale pewnie w koncu sie uda.

Link to comment

I to jest właśnie to, co lubię w ludziach: NIe poddam się, Nie odpuszczę. Znajdę rozwiązanie.

 

A co do kodowania. Mam znajomego, który może, mówię MOŻE, pomóc. Muszę jednak posiadać kod programu. Pisany jest pewnie w Pythonie. Oczywiście te informacje już tylko na priv. Dojście do mojego maila zapewne masz.  

Link to comment
  • 1 month later...
  • Administrator

Valaquenta1964 znalazlem sposob aby w koncu to zrobic, spodziewajcie sie wkrotce mozliwosci mieszania części celownikow.

 

Twoj znajomy, chyba nie udalo mu sie? Bo nie bylo wiecej kontaktu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.