Jump to content

Wsparcie dla klienta Lesta??! Czy Autor modpacka stracił rozum?


Recommended Posts

Bardzo cenię sobie pracę autora tego modpacka, jednakże... Albo jest oderwany od rzeczywistości, albo ma kolokwialnie wywalone i brak Mu sumienia - byle by donacje się zgadzały.

 

W związku z aktualną sytuacją geopolityczną, związaną z niczym nie sprowokowaną agresją i napaścią Rosji na terytorium i obywateli Ukrainy, jakiekolwiek wsparcie  dla rosyjskiego klienta Lesta jest conajmniej kuriozalne, i świadczy o braku kręgosłupa moralnego oraz empatii. Mam nadzieję że autor  modpacka przemyśłi swoje postępowanie, i zawiesi wsparcie dla rosyjskiego klienta Lesta do czasu zakończenia konfliktu, oraz zadośćuczynienia rosji za szkody materialne i przede wszystkim krzywdy, grabierze oraz zbrodnie wojenne popełnione na ludności wolnej i niezawisłej  Ukrainy.

 

I nie - argumentacja że "nie należy mieszać polityki do gry i rozrywki" jest z założenia wadliwa. To naród rosyjski odpowiada za dopuszczenie i utrzymanie u władzy takich degeneratów i potworów jakimi są putin wraz z wspierającą go kliką, ponadto jak wynika z badań i sondaży większość narodu rosyjskiego wspiera barbarzyńską agresję na Ukrainę.  Zatem moralnym i etycznym obowiązkiem każdego cywilizowanego obywatela reszty ludzkiej cywilizacji jest stanowcze potępienie oraz odcięcie rosjan od wszelkich towarów i usług które były im dostarczane przez podmioty zewnętrzne, pochodzące z reszty cywilizowanego świata - w tym rozrywki.  Wspieranie i dostarczanie rozrywki przez autora modpacka w takiej sutuacji jest haniebne i amoralne, jeśłi ma on choć odrobinę sumienia powinien natychmiast zawiesić i wycofać wsparcie dla klienta Lesta.

  • Downvote 1
Link to comment
  • Administrator

Zdajesz sobie że 3/4 modów, których używają gracze pochodzą ze wschodu? Rozumiem że przestaniesz ich używać, albo już nie używasz? W tym te największe i najpopularniejsze jak XVM. Wsparcie dla Lesty jest, głównie dla użytkowników z zachodu, którzy chcą męczyć tam grę i ich graczy, oraz pewnej liczby graczy z Ukrainy którzy chcą tam grać, a nie dla graczy z rosji czy bialorusi, oni mają swoje ruskie modpacki których używają od dawna. I to właśnie na prośby zachodnich graczy to dodałem. Po za tym całe wsparcie polega na tym że kilka pojedyńczych modów musi być dostosowana dla lesty, a prawie cały modpack i tam by tam działał nawet bez tego więc bez przesady z tym wielkim wsparciem. 

 

Wspomniałeś coś że chajs się musi zgadzać, przez 12 lat czy więcej, jak robie mody i modpack, dostałem może jednego donejta ze wschodu....

 

O ironio, piszesz o grze, stworzonej przez rosjan i białorusinów, której duża zawartość to czołgi związku radzieckiego, który zaatakował Polskę w 1939 roku, na dodatek czołgi mają flagi sowieckie, i nawet naklejki "Za stalina" - jeśli chcesz bojkotować, powinieneś przestać w ogólę grać w tą grę.

 

I żeby nie było, jestem przeciwny agresji rosji na niepodległą Ukrainę i inne kraje. Ukrainę wspieram jak mogę, o czym dobrze wiedzą ukraińscy gracze i modderzy, i osoby z ukrainy którym pomagam osobiście w Polsce.

 

Po za tym to tylko gra, nie przesadzajmy... miejsce gdzie chcemy odpocząć od smutnej rzeczywistości. Nie mieszajmy za bardzo w to polityki, a tym bardziej nie atakujmy Aslaina! 🙂

 

Temat uważam zamknięty i wyjaśniony.

Link to comment
  • Aslain locked this topic
  • Aslain unlocked this topic
Quote

Zdajesz sobie że 3/4 modów, których używają gracze pochodzą ze wschodu? Rozumiem że przestaniesz ich używać, albo już nie używasz? W tym te największe i najpopularniejsze jak XVM

 

Jeśli w ten sposób przestanę wspierać rosję i rosjan to tak - godzę się na brak tych modów. Co do xvm, to już dawno przełączyłem się na WGR bo bardziej odzwierciedla przydatność gracza dla drużyny a nie pogoń za statami jak WN8.

 

Quote

Wsparcie dla Lesty jest, głównie dla użytkowników z zachodu, którzy chcą męczyć tam grę i ich graczy, oraz pewnej liczby graczy z Ukrainy którzy chcą tam grać

 

Jedyni gracze z Ukrainy którzy grają na rosyjskim kliencie Lesta to obywatele tzw. "ługandy" i "donbabwe" oraz krymu - cała reszta Ukrainy została już dawno od rosyjskiej infrastruktury sieciowej odcięta (w ramach cyber-wojny). Wiedział byś o tym gdybyś w jakikolwiek sposób bardziej się zainteresował "polityką".

 

Quote

I to właśnie na prośby zachodnich graczy to dodałem.

 

Jeśłl brał byś pod uwagę jakiekolwiek wartości ludzkie, to wytłumaczył byś tym "zachodnim graczom" dlaczego nie należy szukać rozrywki na rosyjskich serwerach, i dlaczego należy przestać wspierać wszystko co rosyjskie.

 

Quote

O ironio, piszesz o grze, stworzonej przez rosjan i białorusinów, której duża zawartość to czołgi związku radzieckiego, który zaatakował Polskę w 1939 roku, na dodatek czołgi mają flagi sowieckie, i nawet naklejki "Za stalina" - jeśli chcesz bojkotować, powinieneś przestać w ogólę grać w tą grę

 

Owszem, i są w tej grze też pojazdy niemieckie - a Niemcy wyrządzili nam równie wiele szkód, tyle żo Niemcy się zmieniły, a rosja jak widać nie. Co do twórców gry - oni już dawno odcięłi się zarówno od rosji jak i Białorusi, zarówno siedziba firmy, jak i jej właściciele oraz kluczowi pracownicy od lat znajdują się na zachodzie, a ci pracownicy WG którzy wspierali rosyjską agresję zostali z firmy usunięci.

 

No i przede wszystkim tu nie chodzi o zawartość gry, a o nie wspieranie rosyjskich firm, rosyjskiego rządu i rosjan w ogóle.

 

Quote

I żeby nie było, jestem przeciwny agresji rosji na niepodległą Ukrainę i inne kraje. Ukrainę wspieram jak mogę, o czym dobrze wiedzą ukraińscy gracze i modderzy, i osoby z ukrainy którym pomagam osobiście w Polsce.

 

Być może wspierasz, ale wspierasz też rosjan - no bo biedni Ukraińcy, ale rosjanie też :)) No niestety - tu nie da się zachować neutralności, kompas moralny wskazuje jasno i jednoznacznie.

 

Quote

Po za tym to tylko gra, nie przesadzajmy...

 

To tylko gra, to tylko ubrania, to tylko produkty spożywcze... czy inne towary i usługi. Cytując "zło zwycięża dlatego że dobrzy ludzie nic nie robią". Ponad 80% rosjan popiera putina i agresję na Ukrainę, dlatego powinniśmy odciąć rosjan od wszystkiego i samemu odciąć się od wszystkiego co rosyjskie. Być może dopiero gdy rosja cofnie się o pół wieku, a głód i bieda zajrzy rosjanom do oczu to opamiętają się i stwierdzą że coś tu nie tak. A jeśli się nie opamiętają to tym lepiej że się od nich odetniemy, bo tego typu mentalność i "cywilizacja" nie powinna istnieć w ogóle ludzkości.

 

Możesz nie lubić polityki, ale ona jest wszędzie i ma wpływ na każdy aspekt naszego życia. Bardzo szanuję i cenię Twoją wieloletnią pracę, jednakże jeśli bojkot rosji i rosjan miał by oznaczać że nie będziesz w stanie dalej rozwijać swoich modpacków to tak powinieneś uczynić. Bo jak na razie to tylko szukasz wymówek (po co? żeby oszukać sumienie? czy jesteś aż takim ignorantem?), i uprzedzając - " jak nie ja, to ktoś inny", to lepiej żeby to był ktoś inny a Ty kieruj się moralnością i wartościami ludzkimi.

Link to comment
  • Aslain locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.