Jump to content

powracający temat zakazanych modów


Recommended Posts

ja pierdzielę... znowu te nielegalne mody... temat będzie żył przez następne kilka-kilkanaście dni i znów upadnie... tak było przez ostatnie lata - nic nie było w tej kwestii przez WG zrobione i nie liczę na to, że będzie...

Link to comment
  • Administrator

Niestety WG-EU nie chce wspolpracowac, i dalej bedzie nas narazac na niesprawiedliwe bany:

 

 

Aslain 

Witam,

Jak zapewne wiecie tworze największą paczkę modów dla WoT na świecie. W jej skład wchodzi mod o nazwie "Minimap Tankview Extended" ktory pokazuje kierunek patrzenia czołgów na minimapce (ale tylko w zasięgu własnego rysowania czyli okręgu 565m). Wedlug przedstawiciela WG ten mod jest legalny jesli dziala w tylko w tym okregu: http://forum.worldoftanks.com/index.php?/topic/405729-prohibited-mod-qa/page__st__560__pid__9111986#entry9111986

Mod ten tworzony jest przez modera z Eu: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/441147-i nikt mu tego tematu nie skasowal ani nie zmoderowal, co moze oznaczac ze WG nie ma zadnych zastrzezen. Temat ma juz 2 lata.

Niestety ostatnio dowiedzialem sie ze WG-EU zbanowało znanego youtubera Faja77 za uzywanie tego moda na filmiku. Pomimo iz stanowisko WG przedstawione przez Pigeon of War bylo inne.

Jaki byl wiec powod zbanowania przez ten mod czy inny? Potrzebuje to wiedziec aby moda oznaczyc badz usunac z paczki. 

Nie chce miec zakazanych modow w paczce i nie chce tez popierac cheatowania, dlatego zawsze sprawdzalem czy mody mam legalne.

Pozdrawiam
Aslain

 

 

Karol Magpie 19 marca 2016 17:36

Dzień dobry Aslain,

dziękujemy za aktywne uczestniczenie wewnątrz naszej społeczności. Zawsze cieszymy się, gdy widzimy składane przez Ciebie modyfikacje, które dla wielu graczy są nieodłącznym elementem gry, i które używa i chwali tak wielu z nich.

Nasza gra opiera się na duchu rywalizacji i fair play. Chcemy je zachować, ponieważ tak była ona zaprojektowana i w takiej formie cieszą się nią gracze.

Wskazywanie na mini mapie kierunku, w którym zwrócona jest wieża czołgu, daje informacje, do których nie ma dostępu żaden z załogantów, a dowódca może być zwrócony tylko w jedną stronę w danym momencie. Można zatem wywnioskować, że gracz miałby wtedy niesprawiedliwą przewagę.

W momencie tworzenia paczki modyfikacji, prosimy zawsze brać pod uwagę to, czy jakaś z nich daje lub nie daje niesprawiedliwą przewagę.

Podawanie konkretnych nazw nie jest tutaj dobrym rozwiązaniem, ponieważ jak zapewne wiesz, nazwy mogą być łatwo zmienione, a ewentualna lista zakazanych modyfikacji nie miała by w takim przypadku zastosowania. Każdy mógłby wtedy zasłaniać się tym, że danego moda nie było na liście, ponieważ zmienił on niedawno nazwę -- musielibyśmy przeznaczyć znaczne środki, aby aktualizować taką listę, co i tak nie gwarantowałoby jej sukcesu.

Dziękujemy za to pytanie i mamy nadzieję, że udało nam się nieco rozwiać wątpliwości.

Jeżeli pojawią się jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości proszę o ponowny kontakt, postaramy się pomóc.

Pozdrawiam serdecznie,

Karol Magpie

Wargaming Customer Service Representative

 

Aslain 20 marca 2016 09:45

Witam,

Dziękuję za odpowiedz. Niestety nie do konca mnie ona zadawala, gdyz kwestia tego moda jest wedlug mnie dalej niejasna. 

"Wskazywanie na mini mapie kierunku, w którym zwrócona jest wieża czołgu, daje informacje, do których nie ma dostępu żaden z załogantów, a dowódca może być zwrócony tylko w jedną stronę w danym momencie. Można zatem wywnioskować, że gracz miałby wtedy niesprawiedliwą przewagę."

Podam dwa przyklady, pokazujace ze taka sytuacja wcale nie daje niesprawiedliwej przewagi:

1. Sytuacja ze dowodca czolgu jakos daje sobie rade zeby wyspotowac wszystkie nieukryte czolgi w jego zasiegu widzenia, oznaczajac je wszystkie na raz bez wzgledu na kierunek w ktorym patrzy.

2. Sytuacja w ktorej przeciez nie npc-dowodca czolgu go prowadzi a zywy gracz, ktory moze oddalic kamere i widzi szerszy plan oraz co na nim sie dzieje, a nie tylko we waskim kierunku.

3. Komunikacja z graczami rowniez daje nam informacje i kierunku celowania czolgu, czy to czatem czy glosowa.

Bardzo prosze o odniesienie sie do tego watku i postu Pigeon_of_War (przedstawiciela WG) ktory wyjasnia w nim ze ten mod dziala legalnie i nie bedzie za niego banowania: http://forum.worldoftanks.com/index.php?/topic/405729-prohibited-mod-qa/page__st__560__pid__9088517#entry9088517 

Rozumiem ze nie mozecie dac listy nazw zakazanych modow, bo ich autorzy moga te nazwy pozmieniac albo zrobic podobne mody, ale przeciez mozecie opisac mechanizmy ktore uwazane sa za dajace przewage. Wtedy nawet jesli powstanie podobny mod, to tez automatycznie bedzie objety zakazem uzywania, gracze to lepiej zrozumieja niz prostra formulke o modach dajacych przewage. Jest ona nie fair w stosunku do graczy, gdyz kazdy inaczej moze ocenic dawanie przewagi, a idac przeslaniem tej regulki, to mozna tym sposobem zbanowac za prawie kazdy mod jaki ma sie w bitwie, wliczajac w to glupie ikonki konturow.

Jakie jest Wasze stanowisko do nastepujacych modyfikacji:

- pokazywanie czasu przeladowania dziala nad markerami czolgow [mod dziala w zasiegu wlasnego rysowania tylko, pokazuje czas przeladowania stockowego dziala tylko, bez wliczania perkow zalogi itp]
- biale (albo inny kolor) wraki i gasienice zniszczonych czolgow [rowniez biale wagony, i pojazdy na mapach]
- direction box, czyli mod pokazujacy strzalki do wyspotowanych pojazdow, w tym pokazujacy czy wyspotowany wrog jest zasloniety czy tez nie [w zasiegu wlasnego rysowania]
- zoom-in, przyblizenie wieksze niz standardowe we wot, czyli ponad x8
- zoom-out, wieksze oddalenie kamery niz standardowe
- autoaim indication+, czyli mod ktory pozwala zaznaczyc autoaima na celu za przeszkodą

Czy powyzsze mody daja wedlug Was (WG) niesprawiedliwą przewage?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Aslain

 

 

Karol Magpie 25 marca 2016 17:49

Dzień dobry Aslain,

dziękujemy za ponowne skontaktowanie się z Supportem Wargaming.net.

Przepraszamy za nieco wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

W tym przypadku nie mamy niestety zbyt wiele do dodania - nasze stanowisko nie uległo zmianie i zostało przedstawione w pierwszej odpowiedzi.

Rozumiemy troskę o to, aby nie uwzględniać w modpacku elementów, które mogą zaszkodzić użytkownikom, jednakże na obecną chwilę, nie możemy nic więcej dodać. W razie wątpliwości i zanim zostaną one rozwiane, bezpiecznie jest zwyczajnie nie dodawać modyfikacji, co do których nie jesteśmy pewni.

W tej sytuacji zachęcam do kontaktu z działem Community, co powinno pozwolić na rozwianie choć części wątpliwości.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą grą i za aktywny udział w życiu społeczności.

Jeżeli pojawią się jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości proszę o ponowny kontakt, postaramy się pomóc.

Pozdrawiam serdecznie,

Karol Magpie

Link to comment

Nie wiem czy śmiać się czy płakać... WG powinien zrobić bardzo szczegółową listę zakazanych modów która byłaby non stop aktualizowana (gdyby pomyśleli to na pewno, by wymyślili jakiś optymalny sposób i przecież są ogromną firmą), bo już nie wiadomo za co można dostać bana... Twierdzą, że nie można używać modyfikacji które dają przewagę nad innymi graczami ale prawda jest taka, że 90% modów daję taką przewagę (choćby czas lotu pocisku w artylerii).

 

WG ma bardzo dziwną politykę, na której cierpią tylko gracze  :mellow:

  • Upvote 2
Link to comment

Witam,

 

1) Czy skórki na pojazdy z tzw. hitzone są legalne?

 

2) Czy wskaźnik penetracji jest legalny? (przy najechaniu na konkretną część czołgu pokazuje się konkretna wartość penetracji)

 

3) Czy freecam z paczki jest legalna?

 

4) Czy istnieje możliwość odinstalowania konkretnego moda, czy trzeba usuwać wszystko i następnie od nowa instalować?

 

 

Link to comment
  • Administrator

1. To wie tylko WG-EU, ale sie nie podzieli, uslyszysz ze nie nalezy uzywac modow dajacych przewage nad wrogiem.

2. j/w

3. Ten w paczce dziala tylko w replayach, wiec jest legalne.

4. Odpalajac na nowo paczke i odznaczajac moda ktorego sie nie chce, nastepnie zaznaczajac ze chce sie czysta instalacje. Generalnie przeinstalowac wszystko z paczki trzeba.

Link to comment

Aslain,

wcześniejsze wersje launcher-a jak odpaliłeś, miały screeny z gry gdzie były pokazane podpowiedzi i na minimapie były pokazane kierunki gdzie patrzą wrogie czołgi więc to samo WG sobie zaprzecza, nie kompetentne osoby mają za dużą władze do decydowania co jest podciągane pod nielegalność, wiele osób pokazuje stream i dalej grają i bana nie dostali więc ta osoba która to zrobiła powinna zostać ukarana - dlaczego nie zastosują programu jak przy ESL-u przecież w tedy byłby większy kłopot z głowy.

  • Upvote 1
Link to comment

czy celowników dotyczą jakieś zakazy czy nie ma ograniczeń?, np. Deegie Sights który pokazuje, jakie przeciwnik ma działo i sojusznik, podoba mi się, ale nie wiem czy wolno :D.

@Edit Co do wskaźnika penetracji to nie powinno być zakazane, z reguły że WG samo się ostatnio pochwaliło strefami pancerza IS-6 w HD. Tak przynajmniej ja myślę. A banowanie za pokazywanie na minimapce w którą stronę jest lufa to głupota, przecież gracz doskonale wie gdzie ma obróconą lufę co nie?

Edited by kobieciarka
Link to comment
  • Administrator

czy celowników dotyczą jakieś zakazy czy nie ma ograniczeń?, np. Deegie Sights który pokazuje, jakie przeciwnik ma działo i sojusznik, podoba mi się, ale nie wiem czy wolno :D.

@Edit Co do wskaźnika penetracji to nie powinno być zakazane, z reguły że WG samo się ostatnio pochwaliło strefami pancerza IS-6 w HD. Tak przynajmniej ja myślę. A banowanie za pokazywanie na minimapce w którą stronę jest lufa to głupota, przecież gracz doskonale wie gdzie ma obróconą lufę co nie?

 

To juz musisz ocenic samej/samemu, jesli uwazasz ze daje Ci to przewage, nie uzywaj. Takie reguly sa na EU. Debilne ale są. :P

Link to comment
  • 1 month later...

Witam . Pozdrawiam . Dziękuję za poświęcony czas dla nas tworząc te wspaniałe modyfikacje. Gratuluje w końcu profesjonalnej stronki . I co do modyfikacji i WG to dodam iż powinno się zakazać pracy takim ludziom i kategorycznie wypowiadać skoro nie mają nic do powiedzenia hańbią tylko stanowisko Wargaming Customer Service Representative jak i całej firmy która zrobiła tak dobrą grę. Dodam jeszcze że WoT się zmienia z każdą aktualką wprowadzają pomału modyfikację które są już dawno dzięki Aslainowi i ich twórcom a wystarczyło by zapytać graczy jakie modyfikacje życzą sobie by zaistniały - zrobić głosowanko i ucichły by kłutnie i niejasności a twórcy modów wzbogacili nieco za udostępnienie ich włożonej pracy a może nawet dali etat by tworzyli je na testowym.

To taka moja refleksja odnośnie tego tematu.

Pozdrawiam jeszcze raz twój oddany user

  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.