Jump to content

Nowa polityka WG co do modów


Recommended Posts

14 minut temu, BarteS napisał:

Jeżeli skrypt wykrywałby nielegalne mody  - to nie lepiej od razu zablokować użytkownikowi konto i żądać ich usunięcia? Po co straszyć banowaniem na 7 dni lub całkowitym usunięciem konta? Wyświetlmy graczowi komunikat "WYKRYTO NIEDOZWOLONE MODYFIKACJE - TWOJE KONTO ZOSTAŁO ZAWIESZONE - ABY POŁĄCZYĆ SIĘ Z SERWEREM USUŃ NIEDOZWOLONE MODYFIKACJE" i sprawa załatwiona. Wtedy wiemy że żaden gracz nie używa niedozwolonych modów. 

14 minut temu, BarteS napisał:

 

 

26 minut temu, BarteS napisał:

Troszkę przeanalizowałem to co ogłosiło WG oraz poczytałem na temat metod tzw. "wykrywania modów" i doszedłem do wniosku, że to jest następny bezsensowny komunikat mający na celu troszkę postraszyć graczy. WG posiadając takie narzędzie jak skrypt o którym pisał tomjack29 już od 1 lipca posiada wiedzę o tym kto i jakie mody używa. Wiec po co po raz kolejny ogłaszać to samo? Jeżeli WG wie że używam niedozwolonych modyfikacji, to niech mnie po prostu zbanują. Ale tak się nie dzieje a to dlatego że WG dalej nie radzi sobie z modami.

 

Nadal chyba nie wiesz o co chodzi w tym FAIR PLAY. To podobnie jak sportowiec ktory gdzies tam wystartowal na olimpiadzie, zdobyl znakomity wynik a pozniej okazalo sie ze byl na dopingu. WG po prostu ostrzega ze w kazdym momencie zablokuje lub tez calkowicie usunie konto gracza jezeli odkryja ze gral nie uczciwie. Odnosnie skryptu (a lepiej go nazwac "pewnym algorytmem obliczania wartosci") jest on zaimpletowany w kazdy serwer a nie w plikach klienta gry. W plikach klienta gry sa 3 pliki ktore przed wejsciem w kazda bitwe wysylaja pewne dane na serwer w momencie spelnienia pewnych warunkow i wtedy tez zaczyna sie dokladne sprawdzanie co i jak z tym graczem. Niestety za kazdym razem ich nazwa i algorytm z serwerem jest zupelnie inna (w kazdej bitwie). Dlatego tez jego rozszyfrowanie jest "utrudnione". Jutro tez wyjdzie mala mikrolata ktora da tez i inne narzedzia osobom ktore odpowiadaja za "tepienie" naduzyc w grze przez graczy. Podstawowa sprawa (na koniec) - skoro grasz w WoT to zaakceptowales w calosci EULA od WG czyli wyraziles swoja zgode i masz sie tego trzymac, a to co z gra zrobi WG to juz ich problemy i zmartwienia, poniewaz to oni sa jej wlascicielami i moga zrobic z nia co i jak chca - do wylaczenia serwerow wlacznie (tak jest w licencji ktora zaakceptowales/as) :)

Edited by tomjac29
Link to comment

Zgadzam się z Tobą w 100%! Tylko to nie rozwiąże problemu z modami.... WG wyraźnie pisze "gracz przyłapany na stosowaniu" czyli możesz grac na modach dopóki cie nie złapią:) Jak w prawdziwym życiu :) Jednemu będzie się udawać latami a drugi wpadnie na drugi dzień - zależy od szczęścia :) Skrypt (lub na wolisz pewien algorytm obliczania wartości) zgłosi używanie moda ale zanim człowiek z WG to zweryfikuje to mogą minąć długie miesiące zanim dojdzie do ciebie. Dlatego tak straszą bo wiedzą że nie ogarną tematu. Pozostaje tez problem nowych graczy którzy nie przerabiali jeszcze propagandy WG i maja to w d...e, a dostęp do modów nieograniczony co jeszcze bardziej przysporzy pracy ludziom z WG. Każdy to olewa bo myśli że to go ominie dopóki nie zobaczy czarnego ekranu z napisem "TWOJE KONTO ZOSTAŁO ZAWIESZONE" . Nie jestem zwolennikiem takich modów, wprost przeciwnie. Ale sam przez kilka dni w sierpniu testowałem różne "zakazane" mody żeby się przekonać co dają. Ostatecznie zostałem przy modpacku Aslaina. Reasumując - według mnie WG stosując takie metody nigdy nie pozbędzie się nieuczciwych graczy jeżeli gracz po zainstalowaniu moda będzie mógł normalnie wejść do gry to ta propaganda WG jest bez sensu bo dalej mody będą używane.

 

P.S. Dałeś dobre porównanie ze sportowcem dopingiem i dyskwalifikacją - ale czy problem dopingu zniknął? Tak samo będzie z WG.

 

  • Upvote 1
Link to comment

Pozostaje jeszcze jeden problem - skoro "algorytm obliczania wartości" sprawdza twoje "poczynania" w grze (a nie pliki w res_mods) i na tej podstawie stwierdza czy używasz modów czy nie, to możliwe jest, że jeśli masz "dobry dzień" to według niego używasz modów?

 

Przykładowo mam kolegę który jest graczem tak jak ja - przeciętnym ale jedna na około 100 bitew wychodzi mu rewelacyjnie (zwykle pierwszy ginie od arty nieważne czym gra taki jego urok) i wtedy za tą rewelacyjną bitwę zwykle kilku graczy drużyny przeciwnej go raportuje jako cheatera :) Mamy wtedy niezły ubaw bo gość od ponad roku nie używa żadnych modów :) Czy może być wyłapanym przez skrypt jako używający niedozwolonych modyfikacji?

Link to comment

Czyżby z tego wszystkiego wynikało, że będą brani pod lupę głównie ci co mają 'wywalone w kosmos' statystyki?

 

No to mi na szczęście nic nie grozi :P

Losowania mam tak mizerne, że może gdybym używał wszystkich możliwych cheatów to miałbym jakiś niezły wynik.

Z listy zakazanych to jak widzę używałem tylko pokazywania kierunku celowania i czas przeładowania. I autoaima ale zwykłego a nie tego z wyprzedzeniami i weakspotami.

 

Tak więc WG, banujcie mnie :D

Z chęcią przesiądę się w 100% na WoWs. Zarobki za bitwy o niebo lepsze, eventy też niczego sobie.

 

Oczywiście ewnetualne bany będą tylko na WoTa? Czy będą rozciągały się na całe WG?

Link to comment

Witam Gra WOT Nigdy nic nie miała wspólnego z grą Fair Play . Jeśli chcą tak banować bez podawania przyczyny życzę powodzenia to jest FAIR PLAY. NA jakiej podstawie określą kto co i jak używa niby coś tam mają co, booty skrypty śledzące.Ciekawe co zrobi zwykły szarak który nie używa modów żadnych paczek a oni mu BANA ZA CO  już się nie dowie ale z całą pewnością  stwierdzą że coś tam użył,  bul i płacz dla tych co wtopili nie wiadomo ile kasy na czołgi . Może być tak też że jakiś koleś sobie gra bitwę  życia 1 -2 może więcej i wtedy co bo niby coś użył żenada .A co z fioletowymi i niebieskimi kozakami co mają staty  i nagle się okaże że cheaty  grały. Gdzie zaczyna się mod a cheat? dziś jest tak że to co dozwolone za  jakiś czas BAN. A grając uczciwie ktoś wysyła   raport bo coś mu się nie spodobało lub przegrał na wysokich tierah i z kasą na premce do tyłu  to są częste przypadki raportowania. Więc żeby się nie powtarzać bo się rozpisałem GRAĆ I MODLIĆ SIĘ CZY JUTRO ZAGRAMY CZY MOŻE NIESPODZIANKĘ DOSTANIEMY W POSTACI BANA. CZOŁEM CZOŁGIŚCI :) 

 

Link to comment

Dobrze gada!!!Polać mu! :) Samm pomysł zrobienia porządku z modami jest trafny. Niestety gorzej z jego wykonaniem. Tak jak pisałem wcześniej  - dopóki gracz po zainstalowaniu modów będzie miał możliwość uruchomienia gry i będzie mógł bezkarnie grać to nie pozbędziemy się niedozwolonych modów NIGDY!!!!. Zawsze znajdzie się ktoś kto powie - ja gram na modach i mnie nie zbanowali (bo jeszcze tego nie wyczuli) a ty jesteś frajer bo grasz uczciwie to masz tu ammoracka z aimbota hehehehheheh :) i pięć trupow z załogi po 1 strzale bez wykrycia łącznie ze ściągnięciem gąsek po strzale we właz dowódcy co powoduje jeszcze samozapłon :)

 

Link to comment

Witam

 

Aslain w twoim Mod Packu jest mod " - przywrócono: Zaznacz niezniszczalne obiekty na mapie " , a czasem to nie to samo " Mody ujawniające pozycję przeciwnika w sposób nieprzewidziany w czystym kliencie gry, przez oznaczanie w czasie rzeczywistym zniszczonych obiektów na mapie i minimapie, przez zmienianie sposobu wyświetlania torów pocisków smugowych lub wyliczanie i oznaczanie pozycji dział samobieżnych na podstawie smugaczy, jak również te, które utrzymują wyświetlanie dostrzeżonych pojazdów, nawet gdy się do nich nie celuje."i za to jest ban ??

Link to comment

A dostał już ktoś bana za jakieś mody? Ja jeszcze nie słyszałem..... Nie przejmuj się to tylko "ruska propaganda". Gram i nic się nie poprawia ludziska prawdopodobnie dalej używają modów i to nie tylko takich "lajtowych" bo czasami to normalnie tylko zadać pytanie - JAKIM K...A CUDEM TO SIĘ STAŁO!!!!!!!!??????. Tak było... jest... i bedzie.... niestety. 

Link to comment
  • Administrator
13 hours ago, buli202 said:

Witam

 

Aslain w twoim Mod Packu jest mod " - przywrócono: Zaznacz niezniszczalne obiekty na mapie " , a czasem to nie to samo " Mody ujawniające pozycję przeciwnika w sposób nieprzewidziany w czystym kliencie gry, przez oznaczanie w czasie rzeczywistym zniszczonych obiektów na mapie i minimapie, przez zmienianie sposobu wyświetlania torów pocisków smugowych lub wyliczanie i oznaczanie pozycji dział samobieżnych na podstawie smugaczy, jak również te, które utrzymują wyświetlanie dostrzeżonych pojazdów, nawet gdy się do nich nie celuje."i za to jest ban ??

 

Dozwolone:

 

  • Modifications to objects to make them more visible, like bright yellow trains etc

 

Ta modyfikacja podpada pod to, to po prostu skórka domku i jakiejś dzwonnicy pokolorowana na fioletową szachownicę. 

Link to comment

Aslain mam pytanie odnośnie moda: "oddalenie widoku zręcznościowego", został on usunięty, teraz znów znajduje się w paczce... Nie mogę znaleźć informacji odnoszącej się do jego legalności, Jakbyś mogł, wyjaśnij to proszę...:)

Edited by DIABSON
Link to comment
  • Administrator
17 hours ago, DIABSON said:

Aslain mam pytanie odnośnie moda: "oddalenie widoku zręcznościowego", został on usunięty, teraz znów znajduje się w paczce... Nie mogę znaleźć informacji odnoszącej się do jego legalności, Jakbyś mogł, wyjaśnij to proszę...:)

 

Jest on dozwolony na te chwile. Potwierdzilem to u WG.

Link to comment

Mam pytanie czy w twojej paczce są dozwolone mody wspomagające celowanie czy mam je usunąć, gdyż nie chcę bana. Instalowałem ją wczoraj i zauważyłem ten podtytuł. Jeśli mógłbyś mi to wyjaśnić byłbym wdzięczny. Z góry dziękuje.

 

Edit: Przepraszam że dodaje ten post w dyskusji ogólnej, lecz nie mogłem znaleźć wątku Pytania/Problemy

Edited by komodo743
Link to comment
  • Administrator

Paczka zostala przegladnieta pod katem Fair Play i nie zawiera niedozwolonych modyfikacji, no chyba że WG nagle zmieni zdanie na temat niektorych modyfikacji.

 

Po za tym:

 

AqaExkR.jpg

 

Możliwe że kiedyś pojawią się one na liście zakazanych modów, ale jak napisano - trudno powiedzieć.

  • Upvote 1
Link to comment

1A Czu mody usuwający mgłę ,wybuch amunicji, kołysanie się drzew i odskok działa po strzale (animację)? Są legalne ?

1B Czy mod pokazujący odległość do obiektów pod Q też jest legalny ?

 

2. Czy jeśli będą nie dozwolone nie będziesz ich wstawiał później ? Zadaje to pytanie tylko dlatego bo używam twoich modów od zawsze i chciałbym w przyszłości jeśli oczywiście dalej byś tworzył modyfikacje i udostępniał je. Innymi słowy był by to rodzaj ,,czystego źródła''.

 

 

Edited by komodo743
Link to comment
  • Administrator

1A - No Fog jest legalne, także wydaje mi się że wszystko inne w WoT Tweakerze jest legalne również. Można doprecyzować u WG.

 

QkUd3IE.jpg

 

1B. Legalny, pokazałem już na obrazku wcześniej, to jest BalCalMod

 

2. Cokolwiek stanie się legalne to dodam na powrót, tak samo w przypadku jak coś stanie sie nielegalne to usunę. Zawsze monitoruję sytuację na ile mogę.

  • Upvote 1
Link to comment
  • Administrator
7 minutes ago, komodo743 said:

Dziękuje Ci Bardzo. Wolałem się dopytać by wiedzieć na czym stoję.

 

Nie ma sprawy, mam nadzieje ze cos pomoglem. Co do BalCalcMod pamietaj ze ten mod nie ma na celu pokazywania odleglosci do wycelowanego celu, tak jest na obrazku podgladu, ale tak naprawde mod ustawia celownik tak aby trafił cel po jego zniknięciu (wciąż legalne). Wskaznik odleglosci to jakby extra opcja dodatkowa :)

  • Upvote 1
Link to comment

Mógłbyś mi podać link do zakazanych modyfikacji chętnie poczytałbym.

 

2 Pewnie masz racje. Ale zawsze używam tego moda by ocenić czy mam szansę przejechać do kolejnego krzaczka.

A co do blaindow nigdy tego moda nie używałem. 

Edited by komodo743
Link to comment
  • Administrator
29 minutes ago, batles777 said:

Właśnie zostałę zbanowany za mody legalne od ciebie .... przykre

 

Tak? Udowodnij to. Moze uzywales modpacka sprzed zmian Fair Play, gdzie WG zamieszało w modach legalnych i nie.

 

Moze uzywales ekstra modow z poza paczki...

 

Aktualnie w modpacku nie ma modow zabronionych wiec watpie zebys dostal bana za aktualna paczke.

 

Podaj nicka z gry.

Link to comment
1 godzinę temu, batles777 napisał:

Właśnie zostałę zbanowany za mody legalne od ciebie .... przykre

 

batles777, przestań wygadywać takie głupoty, że dostałeś bana przez paczkę od Aslaina, bo ja też jej używam i jakoś bana nie dostałem ;)

Link to comment

Witam, jak już wiecie piierwsze bany juz polecialy. Od razu mowie ze te niecale 3000 banow na EU to dopiero poczatek. Moge was poinformowac iz generalnie jutro bedzie druga fala i tak ma byc w kazdy wtorek i czwartek... poniekad to ulobione dni w tygodniu WG na aktualizacje wszystkich swoich gier :D. A powracajac do ilosci osob (jak poczytac fora) zbyt mala ilosc to jest tak jak w info zamieszczone na stronie glownej WoT. Po analizie danych i zebraniu materialow ostateczna decyzja jest podejmowana przez "fizyczna" osobe i wprowadzana w system. Oczywiscie ban nie idzie od razu, tak jak mowilem/wspominalem Wam wczesniej ktos mogl uzywac niedozwolonej modyfikacji np. we wrzesniu a bana dostanie np. w grudniu. Jednakze pierwsze bany troche potrzasnely serwerami i poniekad czesc graczy odinstalowala te za ktore WG w polityce Fair Play uznalo je za zabronione modyfikacje. I tu takie male info. Jak zapewne wiecie Aslain sprawdzal mody ktore "wkladal" do paczki a niestety czesc graczy ktorzy za wszelka cene chcieli miec "drzewka", lasery, "laserki" za wszelka cene szukala ich na wielu stronach w sieci kompletnie nie sprawdzajac czy aby dany plik nie ma jakichkolwiek dodatkow "ukrytych", a niestety takowe byly.... baaaa malo tego w niektorych modach - tych najbardziej ze tak powiem pozadanych - niektore osoby wrecz impletowaly "linijki" kodu do wysylania na zew. serwery dane.... a pozniej.... fakt zaczely wspolprace z WG :D

PS. a tak nawiasem mowiac ta sprawa z Fair Play .. ma tez drugie dno.. jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ....pieniadze... Zapewne domyslacie sie ze przychody WG ostatnio mogly spasc/spadly a moderzy... no wlasnie..... reszte mozecie sobie sami dopowiedziec. Pozdrawiam i zycze wielu udanych bitew. :P

Edited by tomjac29
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.