Jump to content

Nowa polityka WG co do modów


Recommended Posts

witam kolega powyżej ma racje, zamiast banować ,to jeśli masz nielegalne mody to gra nie powinna się włączyć ,usuwasz i masz dostęp do serwera. Ale zauważyłem jedno że im oto nie chodzi bo kasa się nie zgadza bo jeśli gracz do stanie bana forever (oni tak myślą) to założy nowe konto wyda kase jesli gra na X wyekspi poszczegolne czolgi ktorymi sie gra w klanach a na to trza duzo kasy.Po drugie pamietam autoem wotowski na poczatku kulal z trafieniem,pozniej go wg poprawilo nastepnie placzki plakaly ze ciagle sa przebijani  wiec znerfili swoj aibot w grze. Po czym czesc ludzi zrezygnowalo z pracy i zaczeli robic mody. Teraz znow placzki placza bo te lepsze modyfikacje sa platne,a WG sie wkur..... ze kasa za to nie idzie do nich ( cala byc moze tylko czesc) Tylko zauwazcie sobie ze jesli chcesz zagrac w ESLa to jesli program przeskanuje ci pliki gry i wykryje ci modyfikacje to nie zagrasz .Ostatnio mialem taka sytuacje 2 czolgi X tieru pojechaly do przodu ominely stojace na przeciwko czogi przeciwnika, stanely kilka metrow dalej machaly lufami w lewo i prawo i jechaly dalej po czym zdechly ,wiec oczywiscie sa to boty wyslalem raport do suportu a oni na to że byc może ludzi wyżucilo z gry,co oni za przeproszeniem pieprza farmazony ,jesli kogoś wyrzuca to czołg jeżdzi w kólko lub stoi, a nie jedzie staje kreci lufa i omija czogi przeciwnika.

Link to comment
  • Administrator
10 hours ago, Attyla said:
  • Enemy gun indicators on the minimap: shows direction where enemies within the draw distance are pointing their guns (on the minimap)

 

 

 

Skoro polityka WG jest globalna, to tak samo jak wszedzie. Czyli jest legalny, co potwierdzil mi osobiscie polski przedstawiciel WG-EU.

 

W paczce nie ma w tej chwili nic co jest nielegalne.

Link to comment
3 godziny temu, Aslain napisał:

 

Skoro polityka WG jest globalna, to tak samo jak wszedzie. Czyli jest legalny, co potwierdzil mi osobiscie polski przedstawiciel WG-EU.

 

W paczce nie ma w tej chwili nic co jest nielegalne.

Wielkie dzięki za wsparcie, miło to usłyszeć i wiedzieć że dbasz o użytkowników pod każdym względem. Serdecznie pozdrawiam

Link to comment
  • Administrator
1 hour ago, Attyla said:

Wielkie dzięki za wsparcie, miło to usłyszeć i wiedzieć że dbasz o użytkowników pod każdym względem. Serdecznie pozdrawiam

 

Specjalnie o to zadbalem, skontaktowalem sie z polskim oddzialem WG i wspolnie okreslilismy co jest legalne a co nie, tzn. oni mowili co mozna a co nie, ja podawalem przyklady, mod ktory wymieniles jest w tej konwersacji. Gdyby byly jakies problemy to zglos sie do mnie a wydam dowody dla WG, bo na razie nie publikuje tego, gdyz nie ma potrzeby.

Link to comment
Dnia 8.11.2016 o 22:20, tomjac29 napisał:

Juz rozwiewam Twoje watpliwosci. Otoz analizy trwaly mniej wiecej od 1 lipca. Zreszta kiedys tam informowalem o tym Aslain ze juz zaimpletowano w gre pliki ktore tworzyly przy kazdym wejsciu w bitwe (nie mylic z odpaleniem gry) skrypt ktory mial za kazdym zarazem inny algorytm i zmienial sie co bitwe. Otoz wprowadzono to z 3 wzgledow. Przede wszystkim chodzilo o bitwy na mapie globalnej oraz twierdze bo tu bylo najwiecej naduzyc. Dlatego tez zauwazcie ze w pewnym momencie wylaczono bitwy druzynowe rankingowe tu plik nieco wariowal. W chwili obecnej bany moga sie posypac nawet jak ktos wczesniej tego uzywal. System po prostu sprawdza w jaki sposob byly/sa oddawane strzaly itp itd. A wprowadzono to w prosty sposob. Stworzono boty ktore na wew serwerze mialy zachowywac sie jak mody (z i bez) i z tego powstal algorytm ktory teraz za kazdym razem analizuje ewentualne "postepy" gracza/klanu w grze jezeli ze tak powiem "wyczuje" cofa sie do kolejnych (wstecz) danych i tak robi w kolko , uwzgledniajac np wprowadzone latki przez WG i jak wtedy gracz gral... wiem to skoplikowane ale skuteczne... bo to juz przeroslo WG zwlaszcza na bitwach na mapie globalnej i twierdzach.. o tzw. ustawkach juz nie wspomne

 

Tak czytam te wypociny i płakać mi się chcę od bajkopisarstwa.

Lubisz być mądry w sieci i być uważanym za specjalistę ?

 

Na to co piszesz nie ma dowodów, to jedynie Twoje insynuacje.

 

Pozdrawiam

Link to comment
2 godziny temu, zjac napisał:

 

Tak czytam te wypociny i płakać mi się chcę od bajkopisarstwa.

Lubisz być mądry w sieci i być uważanym za specjalistę ?

 

Na to co piszesz nie ma dowodów, to jedynie Twoje insynuacje.

 

Pozdrawiam

To nie czytaj i tyle, nikt i nic Cie do tego nie zmusza. Co do insynuacji to raczej Ty ja kierujesz wobec mojej osoby. Chcesz dowodow - niestety nie dostarcze ich Tobie. Takze mozesz to przyjac do wiadomosci lub tez nie, jednakze nie nazywaj to "wypocinami" poniewaz w pewnym sensie mie obrazasz laczac to zdanie wraz ze Swoim pytaniem.

Pozdrawiam

Link to comment
Godzinę temu, tomjac29 napisał:

To nie czytaj i tyle, nikt i nic Cie do tego nie zmusza. Co do insynuacji to raczej Ty ja kierujesz wobec mojej osoby. Chcesz dowodow - niestety nie dostarcze ich Tobie. Takze mozesz to przyjac do wiadomosci lub tez nie, jednakze nie nazywaj to "wypocinami" poniewaz w pewnym sensie mie obrazasz laczac to zdanie wraz ze Swoim pytaniem.

Pozdrawiam

 

Bez dowodów to są Twoje insynuacje - nic więcej.

Link to comment

Ludzie grają na paczkach takich jaką tworzy Aslain,niektórzy dokładają tam swoje mody wedle uznania,sa tacy którzy grają tylko na czitach,to jest indywidualna sprawa każdego na czym gra,jeśli oszukuja to ich sprawa,i dopuki im się udaje to gratuluję,bo nadal spotyka się cziterów w grze i takich którzy graja uczciwie.WG wyłapuje tylko wedle własnego uznania,gdyby rzeczywiście banowali każdego z nielegalnymi modami to serwery mocno by się odchudziły ;)

Link to comment

Witam czytam różne posty i się tak zastanawiam czemu mody czy cheaty  które są u nas na serwerze eu zabronione a gdzie indziej można je mieć, bo wot lubi, tylko mieszać i panować zamiast usunąć folder res mod i xvm i koniec modów, ale oni mają czas, ale najlepsze jest to że dozwolone dziś. są usuwane za jakiś czas, bo im w  WOT coś nie pasuje . Więdz się nie dziwcie ze dostaje się bana za cos co było kiedyś dozwolone a teraz nie bo kiedyś używaliśmy to może niech bazują kilka lat wstecz za cos tam Śmieszne dlatego to nic niema wspólnego z far play. Cały czas używam Aslaina i nie raz mi jakiś DEBIL bo niemożna tego nazwać tomato czy inaczej pisze ze raportuje ze używam aimbota lub czegoś tam tylko dlatego że mu się nie spodobało ze zginął np: tier 8 na tier 5 czołg na strzał lub dwa zboku bo wyjechał pod lufe , i wot to sprawdza i banuje na jakiej podstawie, bo raporty idą to każdy może wysyłać dziennie 10 na kogo chce i za co chce. Właśnie mój znajomy tak dostał bana a ma tylko aslaina ŻADNYCH INNYCH MODÓW ITD.. pisał i go wot olał a takich ludzi jest na pewno więcej ja sam dostałem na kilka godzin za co odstrzeliłem gościa  bo mnie wypychał z krzaków i strzelał do mnie poszedł replay i co ja dostałem .A oczywiście nie wszyscy, ale większość fioletów na czym jedzie wiedz moim zdaniem jeśli wot niezmienni nic w plikach gry to dążą do tego żeby czytałem na jakiś forach  ze będą mody płatne które zadziałają z kontem premium zobaczymy na ile w tym prawdy ale kasa pcha kasę

Link to comment
  • Administrator

Jesli ktos pisze ze bana za Aslaina to niech to wpierw udowodni, oczernic kogos jest latwo, bez dowodow tym bardziej. Z tego co wiem nikt co dostal bany nie jest niewinny, i byly to bany za cos wiecej niz paczka. Kolega Ci sie nie przyzna pewnie, w wiezieniu wszyscy za niewinnosc tez siedzią tak mówią ;)

Link to comment

Cześć, wracam po dłuższej przerwie, widzę że mojego jedynego semi-cziterskiego moda OTM Reload uwalili a w paczce widzę i tak dużo gorsze chociażby weak spoty albo kierunek celowania wrogów (lol).

Jak to tam wygląda z banowaniem, od razu instant banan leci jak tylko odpale gierkę z tym modem czy to jakoś na chybił trafił walą czy może tylko kwestia czasu aż liczydło dojdzie do sprawdzania mojego konta?

Ja to już stary jestem i liczenie w pamięci czasu przeładowania każdego czołgu który stoi przede mną to mi naprawdę sprawia trudność :P A to przecież były przeładowania tylko stockowych wież czyli dość nieprecyzyjne udogodnienie.

Musze przyznać, że chyba prędzej wrócę do innych gierek niż będę się tutaj stresował tym liczeniem w pamięci :P Tak jakby WoT zbyt mało nerwów szargał to teraz jeszcze to :P

Edited by Foxs
Link to comment

Witam. Zalogowałem się na to forum w sumie tylko po to by zadać jedno nurtujące mnie pytanie. Gram w WoT od początku bety, więc samą grę i te wszystkie dziwne i czasem dobre zmiany pamiętam. Obecnie nie gram regularnie tylko z doskoku, często z długimi przerwami i po prostu nie orientuję się co się dzieje w tzw. "wokół WoT". Moja procedura przed kolejnym powrotem jest zawsze prosta. Aktualizacja klienta gry, wgranie paczki Aslain-a i w bój. :) Końcem zeszłego tygodnia postanowiłem sobie pograć. Zrobiłem jak zwykle, ale jeden z moich ulubionych modów nie działa jak dotychczas, więc zacząłem szukać przyczyny. Dowiedziałem się tyle, że jest jakaś nagonka na mody w grze i pewnie dlatego funkcjonalność moda spadła do zera. Chodzi mi o autoaim. Mogę zrozumieć, że twórcy gry uparli się, że nie można zaznaczyć widocznego czołgu, ale stojącego za przeszkodą, moim zdaniem to głupie, ale jeśli wszyscy nie będą mogli tak robić to przeżyję (trochę pograłem i widzę, że jednak inni nadal mogą tak robić, więc mnie to trochę denerwuje), natomiast nie mogę zrozumieć dlaczego by teraz "zahaczyć" czołg, to muszę dokładnie w niego wycelować. Kiedyś wystarczyło kliknąć w pobliżu by był już śledzony. Czy taki większy obszar "zahaczania" jest teraz zakazany? To była dla mnie najistotniejsza cecha tego moda. Mam swoje lata, używam celownika serwerowego i zwykłego równocześnie i w trakcie dynamicznej akcji nigdy nie mogę trafić jeszcze tym środkowym krzyżem na czołg i "zahaczyć". Brak tego zabija mi całą przyjemność gry, bo muszę myśleć i skupiać się na tym jak tu dokładnie wycelować w czołg zamiast analizować sytuację taktyczną.

Link to comment

Właśnie o to się rozchodzi, jedyne co zrobili to postraszyli uczciwych graczy którzy przestali używać w/w modów a Ci co używali wszelakich botów itp dalej będą to robić.

Czy ktoś ich za to złapie i zbananuje? Może tak może nie.

 

Także dla mnie też zabili przyjemność z gry, mi tam nie przeszkadzało jakby wszyscy mieli te mody które tutaj są wymieniane czyli np. autoaim, czas ładowania stockowego działa itp.

Jedyne bezwzględnie zabronione powinny być boty z wiadomych powodów, reszta tylko uprzyjemnia grę wszystkim a nie ją rujnuje.

 

A trzeba pamiętać, że nadal dozwolone są znacznie gorsze mody z pogranicza nofair play czyli np. weakspoty, info o wycelowanym tenku, i mój ulubiony - kierunek celowania wroga, to mi już wiele razy pomogło wygrać z przeciwnikiem, i to niby jest mniej nieuczciwe niż reload time? sick.

Link to comment
  • Administrator

To mnie właśnie denerwuje, że prawdziwe i poważne cheaty są dostępne szybciej niż głupie celowniki czy inne zwykłe mody, i nikt z tym nic nie robi (kiedyś walczyli, ale od paru dobrych lat nic nie robią, a gram w te gre od początku bety). Czemu nie blokowane jest to po stronie klienta gry? Albo to że AutoAim indication+snapping stał sie nagle modem zabronionym...

  • Upvote 1
Link to comment
  • 2 weeks later...


Witam ,widzę dyskusja wrze ,choć dawno nie zaglądałem, Aslain wcześniej mi odpisałeś na temat kolegi, że oprócz twojej paczki coś używał i dostał bana, na 100% nie i à propos w więzieniach też siedzą niewinni, widzę że wierzysz w sadownictwo karne, jak i wotowskie, A co do wota i twoich paczek są spoko sam używam, ale dziś, jest ok a za jakiś czas dostajesz bana a czemu, bo wot nie daje ci bana od razu tylko po czasie a że raport śle jakiś debil, ileś takich raportów się uzbiera i czekać na bana.Sam miałem przyjemność doświadczyć kilka raportów że używam autoaima a u ciebie jest autoindikator i tylko to używam. Więc w każdej paczce coś może być co im się nie spodoba ,. ale wot pewnie w tym ma interes, bo nie wieże że nie kiedyś to była gra teraz to maszynka do KASY. A wystarczy tylko zrobić by niemożna było gry modyfikować i po PROBLEMIE

Link to comment
Dnia 15.12.2016 o 16:10, guzi75 napisał:

...ja sam dostałem na kilka godzin za co odstrzeliłem gościa  bo mnie wypychał z krzaków i strzelał do mnie poszedł replay i co ja dostałem...

 

To nie jest za nic. Oczywiście miałeś rację w tej sytuacji, sam kiedyś dostałem bana, bo uwaliłem gościa który mnie tak trolował, ale to nie jest za nic. Gdyby banowali każdy przypadek gdy ktoś kogoś puknie, to co bitwę by grały okrojone drużyny. Pomyśl jak miało by to być zrobione, skąd program ma wiedzieć kiedy ktoś kogoś popchnie celowo? Ile by było niesprawiedliwych banów wtedy? Niewykonalne z automatu. Za to strzelenie w kogoś przypadkowo 3x z rzędu? Tu nie ma mowy o przypadku. Porównując trola i jego ofiarę która go zestrzeliła, to jemu się zawsze upiecze, bo robi to w ramach dozwolonych czynności, natomiast nie można tolerować celowego strzelania w sojuszników. Tak więc licz się z banem jeżeli strzelasz do gościa, który nie jest niebieski. Piszę o automatycznym banowaniu, a że WG olewa dowód, który wysłałeś, że to Ty byłeś ofiarą oczywiście irytuje.

 

Autocelowanie... widzę że nie tylko mi tego bardzo brakuje. Rozumiem jednak że jako mod nie może to funkcjonować, bo ułatwia grę bardzo, a gracze nie interesujący się modami byli pokrzywdzeni. Rozwiązaniem było by dodanie tego w grze, no ale może trzymają to jako pomysł na produkt premium. Z drugiej strony alternatywny tryb arty, jak bardzo on ułatwia grę, a jednak dopuszczony do użytku. Gdzieś czytałem że to ma być wprowadzone do gry, ale jak na razie mam przewagę używając moda :)

Link to comment
On 28.07.2016 at 8:53 AM, Aslain said:

niektore mody legalne gdzie indziej moga byc nielegalne w danym rejonie.

 

Może się czepiam, ale mody nie są nielegalne. Legalność = zgodność z prawem. Czyli jak coś jest nielegalne, to jest niezgodne z prawem.

Regulamin WG (tzw. EULA zaakceptowania podczas tworzenia konta/pierwsza wejścia do gry) prawem nie jest. 

 

Mod np pokazujący walące się drzewa na drugim końcu mapy jest legalny, bo nie łamie przepisów prawa. Co najwyżej jest niezgodny z regulaminem WG, za co mogą Cię zbanować.

Nielegalny mod to byłby taki, który np szpiegował by Twój komputer czy wykradał dane Twojej karty kredytowej (bo łamie wtedy prawo)...

 

http://sjp.pwn.pl/sjp/legalny;2565782

Quote
legalny «zgodny z obowiązującym prawem lub mający moc prawną»
• legalnie • legalnoś

 

Z tego co się orientuję, to nie ma prawa, które zakazuje cheatowania w grach. Owszem, jest to nie fair, ale nie grozi za to odpowiedzialność karna. Co najwyżej na drodze cywilnej może wytoczyć proces inny gracz albo WG (życzyć szczęścia)

Jedyne co to w Korei Południowej tworzenie cheatów stało się nielegalne:

http://www.dom1n.com/newsy/korea-pld-5-wiezienia-dla-osob-tworzacych-hacki/

Link to comment
  • Administrator
1 hour ago, silvver said:

 

Może się czepiam, ale mody nie są nielegalne. Legalność = zgodność z prawem. Czyli jak coś jest nielegalne, to jest niezgodne z prawem.

Regulamin WG (tzw. EULA zaakceptowania podczas tworzenia konta/pierwsza wejścia do gry) prawem nie jest. 

 

Mod np pokazujący walące się drzewa na drugim końcu mapy jest legalny, bo nie łamie przepisów prawa. Co najwyżej jest niezgodny z regulaminem WG, za co mogą Cię zbanować.

Nielegalny mod to byłby taki, który np szpiegował by Twój komputer czy wykradał dane Twojej karty kredytowej (bo łamie wtedy prawo)...

 

http://sjp.pwn.pl/sjp/legalny;2565782

 

Z tego co się orientuję, to nie ma prawa, które zakazuje cheatowania w grach. Owszem, jest to nie fair, ale nie grozi za to odpowiedzialność karna. Co najwyżej na drodze cywilnej może wytoczyć proces inny gracz albo WG (życzyć szczęścia)

Jedyne co to w Korei Południowej tworzenie cheatów stało się nielegalne:

http://www.dom1n.com/newsy/korea-pld-5-wiezienia-dla-osob-tworzacych-hacki/

 

Dokladnie, czepiasz sie, piszemy tak w uproszczeniu, i to kazdy na swiecie pisze, i wiadomo ze nie chodzi o jakies prawo w danym kraju, a bardziej jak slang gamingowy. Czemu sie tym przejmujesz, nie zyjemy w "Chinach". Ze tez chcialo Ci sie to pisac.

 

Do tego cytujesz jakis starożytny post, co może niektórych zmylić, bo to co pisałem wtedy nie ma już zastosowania...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.