Jump to content

Config z listą modów instalowanych narzędziem LOADINF


KeyBall

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam pytanie odnośnie narzędzia LOADINF, bo używam go do wgrywania swoich modów po aktualizacji paczki. Od czasu do czasu modyfikuję tę listę, tylko jest jeden problem. Gdy wykorzystuję LOADINF nigdzie nie mogę znaleźć pliku konfiguracyjnego _Aslains_Installer_Options.inf z listą ostatnio zainstalowanych modów. Gdy zainstaluję mody bez tego narzędzia, to ten plik można łatwo znaleźć i są w nim wszystkie zainstalowane mody. Gdy użyję LOADINF, to ten plik się nawet nie tworzy. W katalogu LOADINF_temp jest config, ale nie z aktualnymi modami (np. dodanymi po wczytaniu listy), tylko z listą modów zaczytanych z configa źródłowego.

Tak w wielkim skrócie. Gdzie znajdę config z listą aktualnie zainstalowanych modów przez narzędzie LOADINF?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to comment
  • Administrator

Hej,

 

Ten program LoadInf robil moj znajomy, z ktorym nie mam kontaktu (jest zajety), wiec nie powiem dokladnie czemu tak jest a nie inaczej. Jest taki trick ktory sam stosuje, najpierw zainstaluj mody uzywajac LoadInf i Twojego pliku .inf, wtedy .inf nie zostanie utworzony w jego znanej lokacji. Zamknij LoadInf, i odpal instalator recznie, otworzy on ostatnio ladowana konfiguracje modow, wtedy tylko klikaj Dalej, Dalej, i zakoncz instalacje normalnie, no chyba ze chcesz naniesc jeszcze jakies zmiany, wtedy wybierz co chcesz, po takiej czynnosci plik .inf pojawi sie tam gdzie powinien.

Link to comment

Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie to działa, nie zauważyłem, że po ponownym odpaleniu ładuje się lista ostatniej instalacji, a nie bieżącego configa z katalogu gry. Dalej nie wiem, skąd się wczytuje ta lista, ale to już szczegół. Grunt, że w miarę sensownie można sobie taki config odtworzyć. Wcześniej się męczyłem, bo po odpaleniu instalatora modów wybierałem zestaw "reset" i dodawałem nowe mody. Wtedy z tego wynikowego pliku przeklejałem do swojego configu odpowiednie wpisy. Działało, ale wymagało więcej fatygi i łatwiej coś zepsuć.

Link to comment
  • Administrator

On laduje ze specjalnego pliku, o ile sie nie myle to lista ladowana jest z unins000.dat (moze byc inny numer zamiast 000), ale tez chyba cos kryje sie w rejestrze windowsa, nie wglebialem sie w to nigdy.

 

W polowie roku planowana jest nowa wersja instalatora, ktora bedzie miala wyszukiwanie modow, oraz mozliwosc ladowania i zapisywania konfiguracji z poziomu listy z modami. Mam nadzieje ze sie uda, bo roznie moze byc. 

Link to comment

Faktycznie jest taki plik "unins000.dat", tylko to plik binarny. Tego raczej w notatniku nie wyedytuję, aby się trzymało kupy. Myślałem o rejestrze, ale pomyślałem, że ten instalator chyba nie jest taki złożony... pomyliłem się. Faktycznie to jest w rejestrze, dla potomnych podaję ścieżkę:

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Aslains_WoT_Modpack_Installer_is1"

i wartość:

"Inno Setup: Selected Components" (jest także przeciwieństwo tej opcji "Inno Setup: Deselected Components", chociaż ta pierwsza wydaje się kluczowa)

 

Pomysł z zapisywaniem konfiguracji jest świetny. Nawet jeśli nie będzie wyszukiwania, to dobre grupowanie wystarczy. Czasami nazwa ma się nijak do funkcji moda. Jeśli mogę dodać uwagę ze swojej strony... Jeśli menu będzie drzewkowe, to warto dodać możliwość zwijania węzłów. Obecnie mody do dźwięków, skórek, czy celowników zajmują dużą część instalatora i ciężko się je przewija, gdy się szuka tego "jednego" moda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.