Jump to content

Nagłe zaskoczenie - ban od WG, bez wyraźnego powodu?


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Zawsze uważałem, że jeśli ktoś dostaje bana w grze, to prawdopodobnie zasłużył na to przez nieprzestrzeganie zasad. Do czasu, aż sam zostałem zaskoczony decyzją WG o zablokowaniu mojego konta. Szach-mat.

Kontaktowałem się z supportem WG, ale odpowiedź, którą otrzymałem, wydawała się być szablonowa i nie wniosła żadnego rozwiązania. Wydaje mi się, że nawet nie rozpatrzyli mojego odwołania z należytą uwagą. Zastanawiam się, gdzie jeszcze mogę się odwołać, bo opcje wydają się być ograniczone: albo zakończyć grę, albo zacząć od nowa. To frustrujące, ponieważ grałem w World of Tanks spokojnie i bez nerwów od 2018 roku jako REDalert_titan.

Jedynym dodatkiem, którego używałem, był Aslain, który jest powszechnie uznawany za bezpieczny. Pomimo tego, dostałem bana, co jest dla mnie kompletnym zaskoczeniem. Na YouTube często widać skargi na to, że WG nie robi nic z chamstwem niektórych graczy, a jednak ja dostałem bana bez wyraźnej przyczyny. Zaczynam się zastanawiać, czy te bany nie są przypadkiem bardziej związane z finansami WG niż z faktycznymi wykroczeniami graczy. Przecież wraz z banem przepadają wszelkie zakupione przez gracza przedmioty, jak rezerwy, złoto czy skrzynie.

Rozważam zgłoszenie sprawy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ponieważ mam nieodparte wrażenie, że to WG jest tutaj największym "oszustem". Chciałbym usłyszeć Wasze opinie i dowiedzieć się, czy ktoś z Was miał podobną sytuację. Może razem uda nam się znaleźć jakąś prawidłowość w działaniach WG lub chociaż zrozumieć, za co tak naprawdę można dostać bana.

Link to comment

I tu jest jakaś kwadratura koła.

Z uwagi na to co piszesz oraz na wskazanie WG pobierałem Aslain-a z wgmods.net

Nie instalowałem niczego innego. Twoj modpack to potężny kombajn i  może miałem zainstalowane 15%.

Nie potrzebne mi było nic innego.

Szlak mnie trafia bo nie chcę rezygnować ani z WOT-a ani z Aslain-a.

 

"spokojnie można ich używać się" - problem polega na tym, ze nie jestem spokojny (byłem)

 

Pogram rok albo dwa i znów ban?

Grałem 6 lat - chyba to mnie najbardziej boli.

Link to comment
  • Administrator

Nie czytales wyraznie, to ze WG twierdzi ze przez mody, wcale nie musi znaczyc ze to przez moj modpack a oni tez roznie rozumieja mody np. SweetFx to tez mod wg. nich, moj modpack nie powoduje bana i tyle. Wiec musisz szukac innych powodow. Wszystko tam opisalem i nie mam nic wiecej do dodania, tylko tyle ze moj modpack jest w porządku. Gdybym w modpacku mial niedozwolone mody to by zrobila sie mega afera, do tego banów nie byłby jeden a dziesiątki tysięcy...

Link to comment

Dobrze rozumiem Twoje wzburzenie, ale nawet nie starasz się mnie zrozumieć.

Proszę o pomoc.

Może fakt wizerunkowo taka dyskusja jest Ci nie na rękę.

Może gdzieś jest jakiś błąd - np. systemowy? Nie mówię, ze u Ciebie, ale może u nich lub może też u mnie.

Dla mnie to nie ma sensu. Wszystko jest wszędzie dobrze, a jednak nie działa!!! :(

Gdzie miałem zapytać?

Do tej pory nawet nie wiedziałem, że masz forum.

Link to comment
  • Administrator

Jesli to pierwszy tymczasowy ban, to polecam zmienic hasla do gry, przeinstalowac windowsa, nie pozwalac nikomu uzywac komputera, nawet na chwile, szczegolnie jakims graczom, nie dzielic sie kontem i haslem. Nie instalowac dziwnych programow do automatyzacji myszki/makr, modow nieznanego pochodzenia, albo poprawiajacych grafike, z niewiadomych zrodel itp itd. Jesli to juz kolejny ban, to miales wczesniej sygnal ze cos nie tak i nic z tym byc moze nie zrobiles, teraz bedzie juz za pozno i raczej konta nie odzyskasz. WG skanuje komputery i konta na wiele miesiecy przed banem, to nie tak ze tydzien temu cos miales zainstalowane, i dzisiaj ban, ale nawet ponad pol roku temu. Nie wiem co wiecej odemnie oczekujesz? Ja nie mam mozliwosci wstawiac sie za kogos do WG. 

Link to comment

Dzięki choć za tyle, nie wierzę w odzyskanie konta - bo WG ma mnie tam gdzie słońce nie dochodzi.

Wiem, ze nic nie zrobiłem aby dostać tego bana.

Dalej mam pretensje do WG.

Oni są największymi oszustami!!! Google mógłby się od nich uczyć.

Link to comment
  • Administrator

Ja bym jeszcze do nich popisał, i starał się uzyskac więcej informacji, ale nie jesteś pierwszy co z tym przychodzi, i zdaje się tylko jeden osobie udało się odzyskac konto, chyba opisywała to tu dawno temu na forum, ale już nie pamiętam jak to zrobiła i gdzie to wyszukać. Pisz do skutku, aby odpisał pracownik a nie bot, czy jakaś copypasta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.